Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Ooooo ! Paproć Ci zakwitła! ;:306
Ostatnie zdjęcie super. Chociaż ja nie mogę na nie patrzeć bo mi się w głowie kręci. ;:oj
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Maryniu, wiem, że już pytałam Cię o aparat, ale zapomniałam jaki masz a zbieram informacje.
Chciałabym kupić coś lepszego niż mam w tej chwili
Twoje zdjęcia jak zwykle wprawiają mnie w zachwyt, więc udziel mi pomocy ;:180
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Maryniu mak cudnie pokazany. ;:138 Róże takie świetliste ;:oj i pączek hortensji się pokazał. :)
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11295
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Dorotko ta fotka nadawała się do kosza ale czasem i tak pożartować można ... Dziękuję za wejście do mnie! ;:180

Gosiu i co ja mam Ci podpowiedzieć... Ty chcesz kupić nowy aparat a moje już mają po lat kilka .... ;:108 ...Nowe aparaty mają Koleżanki na FO więc z pewnością podpowiedzą ..Moje aparaty nie są to już ostatnie hity godne naśladownictwa bo jest wiele aparatów nowszych. Ale fotografowanie to nie tylko aparat ;:oj ...do tego jeszcze potrzebna cała foto-kuchnia ,trochę wiedzy , ;:167 i można pstrykać! Podobają Ci się moje zdjęcia ... ;:131 testuję od kilku m-cy nowy obiektyw i jakoś nie bardzo mi to idzie ale już parę setek zdjęć nim zrobiłam . W sobotę wziął w ręce mój aparat syn,również foto pasjonat amator.Przetestował już kilka kompaktów i lustrzanek. Jak zobaczyłam te zdjęcia w domu to... wymiękłam .Opadła mi szczęka i nie tylko... :roll: Nie mogłam uwierzyć, że moim aparatem można zrobić takie zdjęcia...Muszę jeszcze długo...długo się uczyć! ;:223 Bo lubię , żeby zdjęcie było nie tylko...cyknięte ;:306 . A takie tylko czasem mi się udaje! ;:131 Potwierdza się teoria, że to nie aparat robi dobre zdjęcia choć oczywiście jest do tego również niezbędny... Bo do tanga trzeba dwojga.. :D
Pomogłam ??? no nie wiem :oops: ... ale chciałam ! :wink:
Soniu dziękuję bardzo za miłe uwagi! ;:180

Pierwsza lilia balkonowa niestety ostatnio na oknie w mieszkaniu z powodu remontu elewacji budynku - jest na wysokość okna więc od dołu można jej było pstryknąć zdjęcie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Upały w ostatnich dniach skłoniły mnie do fotografowania cienistych zakątków więc dzisiaj będą hosty i paprocie ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Taaak ;:224 , aparat to tylko sprzęt. Ja nie mam do niego ;:167 , a on sam się nie wysila ;:306 . Zaparłam się, że nie będę się uczyć możliwości aparatu i na razie dotrzymuję słowa :oops: . Może zapisać się na jakiś kurs i komuś uda się mnie zachęcić :lol: . Z drugiej strony bowiem, lubię oglądać fajne zdjęcia. Coś jednak mnie powstrzymuje hehehe..., lenistwo chyba.
Ćwicz,ćwicz, całkiem nieźle się oglada Toje zdjęcia ;:63 . Ogród jest taki kolorowy i w różnych odcieniach - coś, co lubię.
;:168
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Z wielką przyjemnością nadrobiłam zaległe posty. Zachwyciły mnie Twoje cieniste zakątki :) Hosty masz takie zdrowiutkie, bez śladów żerowania ślimaków ;:oj Pięknie pokazałaś paprocie :D Mam nadzieję też mieć kilka u siebie. No i hosty, ale u mnie ślimaki grasują a ja nowicjusz ogrodowy więc muszę nauczyć się z nimi walczyć, chciałabym ekologicznie i humanitarnie.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Witaj. Też jestem zdania, że aparat to nie wszystko ;:108 Ważniejszy chyba fotografujący. Lilijka ładna, u mnie także zakwitła pierwsza.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Maryniu piękne zdjęcia :)
Jeśli nie byłoby to dla Ciebie problemem, to bardzo proszę o oznaczenie paproci podpisami. Coraz bardziej wciąga mnie temat tych roślin.
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

U Ciebie, Maryniu, każdy zakątek ogrodu przepięknie wyeksponowany. ;:138 ;:138
Cieniste równie urokliwe. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Maryniu coś pięknego pokazujesz, te rośliny u Ciebie takie cudne ;:215 , lilie już kwitną, moje jeszcze w pąkach mocnych, ale one w większości dnia mają cień to pewnie jeszcze poczekam n kwitnienie ;:108
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11295
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Upał spowolnił i mnie , przynajmniej w moich wklejankach ale po wczorajszym pobycie działkowym przybyło nowych fotek więc ze świeżą energią zapodam. :) ..
Wczoraj jakoś tak mi się nie chciało / coraz częściej mi się nie chce .../
Postępujące zmęczenie materiału... i refleksje takie tam... ;:oj


Za wczorajszy mój marazm odpokutować :) wstępującym tu dzisiaj trzeba będzie bo fotek dużo ale róż na nich niewiele ... ale to zapowiadałam już wcześniej.. Wybór należy do Ciebie! ;:201

Aniu cieszy mnie , że lubisz oglądać moją foto-produkcję... Pstrykam bo lubię ..wielu z nas lubi , ilość wklejanych zdjęć bywa imponująca... Dają się zauważyć podwyższone foto-aspiracje ...

Było tutaj na FO kilka wątków ;:167 , gdzie wchodziłam i zapierało mi dech..ale jakoś przez lata wykruszyły się :( ...Bardzo mi ich brakuje bo chyba w nich odnalazłam u siebie zamiłowanie do fotografii... :?

Nie jest tak, żebym nie miała gdzie wchodzić z ciekawością i zainteresowaniem popatrzeć na ładne nie banalne zdjęcia....mam też takie swoje ulubione i dzisiaj ! :D Mówię o standardowych fotkach, gdzie fotografujący prezentuje swój styl i odrobinę siebie... ;:63


lemonka cieszą mnie Twoje słowa ;:196 Cieniste zakątki i paprocie to i moje ulubione .W tym roku ślimaków nie ma u mnie wiele...Były wiosenne przymrozki i chyba je wymroziło a ponadto gdzieś kiedyś słyszałam, że one się przemieszczają i co kilka lat zmieniają swoje rewiry...Przez ostatnie lata ich u mnie nie brakowało... Po deszczu jednak trochę ich się pokazuje ale to niewielkie ilości w stosunku do tego ile było od lat...

Justynko masz rację, aparat i.... jeszcze trochę choćby tzw..smykałki do niego , trochę kasy na akcesoria i można pstrykać ! Pierwsze chyba wszystkie żółte lilijki wystartowały a ja jakoś straciłam do nich ostatnio sympatię..ale i mnie się trafiły i to przypadkowo/pomyłka/.

Halinko jak już pisałam, nie kupuję paproci w ogrodniczych sklepach więc nazw nie znam a kupuję " na oko" Ale wejdź sobie choćby do sadzawki - tam cała plejada! Dziękuję za pochwałę zdjęć! ;:180

Lucynko od początku starałam się urządzać działkę nie standardowo ...sąsiedzi uprawiali tylko warzywka, krzewy i drzewka owocowe czasem jakieś jednoroczne kwiatuszki...A ja byliny sadziłam,którymi zaraziła i obdarowała mnie przyjaciółka właścicielka pięknego ogrodu.Małżonek ;:7 a później się chwalił ...jakie moja żona ma kwiaty na działce...a dzisiaj mnie straszy, że spychacz wynajmie ... bo wnet sobie nie poradzę... ;:131 Strachy na lachy póki co!

Iwonko coraz więcej kwitnień mamy , następne w kolejności właśnie lilie i liliowce zakwitną we wątkach..Piękny czas !

Na zachętę wdzięczna parapetowo-balkonowa różyczka z marketu
Obrazek
pierwsze tawułki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dała z siebie wszystko już przekwita... tej pani już dziękujemy... ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
the fairy
Obrazek

Obrazek

Obrazek
przymiotno
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pennisetum rubrum - kolejny sezon przezimowane u mnie! ;:7
Obrazek

i deserek owocowy...się państwo częstują... ;:89

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i na trawienie. ..
;:306
Obrazek


:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Maryniu skosztowałam owocków , pyszne... ;:108
Herbatka z kopru przyda się , bo taka jakaś pełna jestem... ;:306 W sam raz trafiłaś.
Pięknie ci wszystko kwitnie a mąż ma rację, myśli o tobie, bo to ogrom roboty jest utrzymać ogród w pięknym stanie.
Ale żeby od razu spychaczem straszyć.... ;:134
A pomaga ci czasem?
Mój jak powiem to owszem , tak to wie że to moje królestwo...
Buziaczki zostawiam ;:168 . U ciebie też dziś taki gorąc?
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kolejne lato w ROD-owym ogródku...CD

Post »

Maryniu czy ta róża Alhymist to ma tak kilka kolorów w jednym?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”