Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko ja bym zdecydowanie oberwała ten młody przyrost hortensji. Najładniej wygląda na pniu, jak korona jest w miarę regularna. Z tych dwu w kolejnym roku będzie już 6-8 pędów. Tulipanów masz tyle, że trudno powiedzieć które najpiękniejsze. Purissima z pomarańczowymi i narcyzami cudnie skomponowane. ;:oj Z Twoich nowych szałwii mam New Dimension Rose. Dość słabo przyrasta. Mam inne różowe NN, zbudowały dwa razy większe kępy. M się tylko podroczył, martwi się o Twoje zdrowie. ;:108 Dobrze, że zabezpieczyłaś rośliny i większych strat nie ma. ;:215 Współczuję awarii sprzętów, ;:168 ale zarażanie różyczką znajomych już bardzo mi się podoba. :D Życzę żebyś w zdrowiu i słońcu mogła cieszyć się ogrodem. ;:196
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Współczuję tego ugryzienia i strat w sprzętach... :| Rzeczywiście nieciekawy ciąg zdarzeń. Ale można założyć, że wyczerpałaś pulę nieszczęść i teraz będzie już tylko pasmo szczęścia :D

Jej, piękne tulipany, duża różnorodność... I jakie słońce, ja nawet nie mam kiedy zdjęć zrobić ;:222

Dorotko, sadzisz świeżo otrzymane róze z gołym korzeniem do donic i po jakim czasie lądują na swoje docelowe miejsce? Hmm... Pomyślałabym, że to spowalnia ich wzrost, bo muszą dwa razy się przyjąć w różnych miejscach, ale z tego co czyta, to im pomaga w lepszym starcie - jestem zaskoczona. Napisz proszę jak dokładnie postępujesz.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko po czarnej serii, już tylko lepiej może być! Trzymam kciukasy.
Spaceru po warszawskich Łazienkach zazdroszczę. Fajny klimat i ta kaczka taka urodziwa.
Nie mniej Twoje ogrodowe fotografie pokazują nam jak pięknie jest u Ciebie. I tak naprawdę, to powinnaś dostać wyzywanie, że nie pokazujesz nam tych widoków częściej. Bardzo podobały mi się zdjęcia Twoich cebulowych. Jeszcze proszę.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko na pewno zła passa minie,czasem tak się składa,że naraz dzieją się różne rzeczy ;:224
To co pokazujesz,tulipany to już nadzieja na lepsze jutro.Ma być coraz cieplej,tego się trzymajmy.
Gratuluję pierwszego pączka,u mnie ani jedna róża jeszcze nie zawiązała.Czekam z niecierpliwością ;:65
Dużo zdrówka Dorotko ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Witaj Dorotko :wit . Fajnie, że koleżanka zaraziła się " różyczką " :lol: . Takie trawiasto-iglakowe ogrody nie są wcale ładne ;:224 , potrzebny jest kolorek a róże są do tego niezbędne ;:108 . Rzeczywiście masz tego roku chyba jakiegoś pecha i mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej ;:168 . Na pomalowanie stoliczka też znajdziesz czas a wcale Ci się nie dziwię, że go nie miałaś bo pogoda jest raczej ciągle brzydka i mało dni ciepłych i słonecznych jak do tej pory . Trzymam kciuki za Twoje róże żeby mimo wszystko kwitły pięknie ;:108 . Ja mam nadzieje, że lato będzie piękne bo gdyby było inaczej to załamka totalna ;:223 . Nigdy nie wąchałam gnojówki z obornika końskiego to nie wiem jak pachnie ;:306 ale wierzę Ci na słowo ;:306 . Pokazałaś śliczne zdjęcia zarówno ze swojego ogrodu jak i z tego spaceru ;:333 . Co do cebulowych to faktycznie zmieścisz jeszcze sporo :lol: . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, ten pech to się w tym roku przerzuca na kolejne i kolejne osoby i zauważyłam, że jak coś się sypie to już leci lawinowo. U nas w przeciągu kilku tygodni zepsuła się lodówka, potem mężowi spalił się komputer, a w ubiegłym tygodniu zaraz przed komunią córki posypało się auto - mechanik ocenił, że taniej wyjdzie wymienić cały silnik niż naprawiać ;:223 Męczarnia była niesamowita, bo to gorący okres i zakupowy i próby w kościele i w ogóle logistycznie było nieciekawie.. Teraz czekamy co pójdzie następne :roll: Najgorsze jest to, że nawet w ogrodzie ciężko odreagować, bo pogoda zamiast relaksować to jeszcze dobija..
Dzięki wielkie za namiary na sklep. Już zapisałam do ulubionych żeby gdzieś nie uciekło ;:183
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko , miałaś ostatnio fazę ze złośliwościę martwych rzeczy . Chyba trafia to wszystkich co jakiś czas i leci wtedy lawiną , trzeba to po prostu przetrzymać i na szczęście przechodzi .Nareszcie mamy cieplej i można popracować w ogrodach , ale nie zapomnij o swoim słupie i oszczędzaj go trochę .Mam nadzieję że przymrozki nie narobiły dużych strat , szczególnie w różach . Ja o swój ogród troszkę się martwię , chociaż tyle to pomoże co umarłemu kadzidło ;:306 . Trudno , taki rok i trzeba to przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza :;230 , jak coś wymarznie to nasadzę nowe i już . Słoneczka i ciepełka na nadchodzący tydzień życzę . ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko masz tulipanowy gaj ;:167 u mnie tylko parę na krzyż ,ale i tak cieszą .Czekam też na kwitnienie ostatniej partii tulipanów . Molineux mam u siebie parę lat, muszę tez zostawić miejsce dla ukorzeniających sie patyczków Dieter Muller i Hot Chocolate .Dobrze ,ze uprzedziłaś koleżankę ,że taka różyczka :wink: nie kończy się nigdy :;230 Zawsze znajdą sie takie których pragniemy .U nas kiedyś też tak walną piorun ,ze poszły nam wszystkie sprzęty ;:222 Współczuje Ci bo to znów wydatek ;:168
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko - w końcu dziś kupiłam Super Dorothy i zastanawiając się nad tym, gdzie i przy czym ją posadzić,wróciłam do naszej rozmowy z lutego i Twoich zdjęć. Powiedz mi na czym ją prowadzisz ( str. 42 Twojego wątku).
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

U mnie też pech chyba grasuje, bo w poniedziałek padł telewizor, a dzisiaj pompa do wydalania wody z pralki do ścieków.
Całe szczęście, że dzisiaj pranie zrobiłam.
M. wraca do domu dopiero za 2 tygodnie :roll:
Z tymi narcyzami sie nie zgodzę, że one tak mają
Przecież pamiętam je u mojej babci, rosły co roku i jeszcze mnożyły się w piekna kępkę
A te łany narcyzów w Anglii rosnących na łąkach?
Może to nowe odmiany sa do kitu?
Tak samo jak tulipanów
Ja też mam pierwszego pączka :tan
Ale jestem zdziwiona, że na Tradeskancie :shock:
Zawsze pierwsza była Comte
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Ze sto lat nie byłam w Łazienkach, pięknie to wygląda ;:63 Ja w weekend majowy skoczyłam do Sopotu, podziwiam tam zawsze aranżacje kwiatowe w ogrodach hotelowych przy molo jak również na deptaku. Ale tym razem królowały bratki. :roll:
U Ciebie pięknie, a ławeczka wśród tulipanów ;:333
:wit
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, jak miło, że szerzysz w "świat" różomanię ;) Ja też tak trochę staram się to czynić.
Pszczoła była git ;:215 tylko gorzej z czołem, ale wiadomo po ukąszeniu zawsze puchnie, mnie kiedyś w powiekę ugryzła, oj nic nie widziałam :;230 A jeszcze innym razem w wargę (tak to jest jak się po ciemku gruszki zjada).
Tulipany, zarówno w Łazienkach i u Ciebie śliczne. U Ciebie i tak są ładne i mocne, u mnie to kicha totalna, albo jakieś grzyby, albo nornice :?
Co do lata, to ja mam obawy czy w tym roku będzie jako takie. Boję się, że będzie zimno i mokro i tym samym choroby grzybowe na różach. Na dniach muszę popryskać moje od tej dziwnej choroby. Zabezpieczałaś już swoje jakimiś preparatami?
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko masz łany róż i łany tulipanów, wiosna chłodniejsza to i cebulowe dłużej zdobią ogrody, coś za coś, w ubiegłym roku tulipany przekwitały szybciutko. Kaczuszka to chyba mandarynka, bardzo lubię je oglądać, są takie baśniowe :wink: Szkoda, że nie mam stawu ;:224 , pewnie bym taką parkę zaprosiła do siebie :)
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”