Majka w ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Majka w ogrodzie

Post »

O rety!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Napisałam się nawstawiałam zdjęć i wszytko mi wykasowało więc może jutro powtórzę wszytko
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Majka w ogrodzie

Post »

No i? Jutro minęło, a zdjęć brak. Czekamy Majeczko.
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Majka w ogrodzie

Post »

ewka36jj o tak już się zabieram bo jakoś ostatnio brak czasu trochę zmian w ogrodzie zrobiłam i jeszcze jakbym swojego miała mało to caly dzień u koleżanki spędziłam bo nie wiedziała co w ogrodzie zrobić więc jak się szpadla dopadłam tak prawie wszytkie bylinowe zmieniło swoje miejsce ;:oj a słońca jakoś też u nas brak chwilę co wyszło zrobiłam zdjęcie ale kolejne krokusy wielkokwiatowe wyszły i nie chcą się otworzyć bez promyków słońca ;:124
nemezja ja ze swoimi petuniami nic nie robię sadzę i sobie rosną nie nawożę ni podlewam i nigdy im kwiatów nie obrywałam a kwitną do późnej jesieni ;:138 ;:138
Teraz kilka zdjęć
pierwsze poczynania z cięciem róż zrobiłam 21 w pierwszy dzień wiosny szalałam z sekatorem choć było strasznie zimno i nie wiedziałam zbytnio jak się zabrać za róże new down ona ma już takie badyle że szok
Obrazek
potem poszła pod nóż eden rose ale tylko delikatnie bo bardzo ładnie przezimowała właściwie wszytkie ładnie przezimowały choć żadnej nie okryłam ja nawet kopców nigdy żadnej nie robię

Obrazek
ta już pięknie puszcza choć nie wiem co to za róża
Obrazek
a w tym miejscu trochę wysiłku bo zmiany duże
w trakcie było tak

Obrazek

Obrazek

tu robiłam zarys jak ma wyglądać ten koncik

Obrazek
no a na koniec wygląda tak choć roślin jeszcze nie widać a mam tam 4 hortensje annabel, sporo floksów, języczke żurawki, rododendrony i drabina czeka na jednoroczne teraz nie będę musiała jej przestawiać przy koszeniu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

o i przyszły jeszcze lilie pierwszy raz takie piękne dorodne ;:138 ;:63 ;:oj że aż głaskać by się je chciało bo już 4 rok zamawiam i zawsze albo spleśniałe albo malusie nawet z naszego forum zamawiałam to chyba były najgorsze jakie tylko zamówiłam wszytkie pogniłe zielone aż łuski same odpadały więc jak dostałam te to niemogłam się nacieszyć i wszystkie 50 sztuk z wielką ochota wsadziłam do donic bo u mnie niestety nornice grasują w tym roku z 200 tulipanów mi zjadły

Obrazek

a jakby tego było mało że nornice zjadły to przyszły sarny i zjadają mi tulipany choć wokół maja tyle pól

Obrazek

Obrazek

nowy zakup ;:65

Obrazek

kupiłam hortensje i wsadziłam do donic ciekawe jak sobie w nich poradzą

Obrazek

a na koniec krokusiki którym ewidentnie brak słońca

Obrazek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Maja dużo pracy wykonałaś :) pięknie wszystko się prezentuje :) cebulka widać dorodna, gdzie zamawiałaś ? Uuu szkoda tulipanków ale widocznie zasmakowały sarnom :( Rhododendron prezentuję się również ładnie ;:138
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Maju 50 lilii super będzie jak zakwitną.Znasz może odmiany?
Ja wczoraj kupiłam dwie cebule lilii w Leroyu. Posadziłam dwie róże i już się cieszę na czerwiec:)
Masz super pomysły ;:215 A nornice potrafią podjeść,u mnie też niektóre tulipany zniknęły ;:224

Miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Majka nowa rabata imponująca. ;:215 Anabelki są takie piękne i jeszcze najwcześniej z hortensji zaczynają. Hortensje w donicy poradzą sobie, ale wody musisz lać sporo. ;:108 Sarny wiedzą, co najlepszego rośnie w twoim ogrodzie. Żartuję, ale takie szkody denerwują i pracy szkoda. ;:174 Pięćdziesiąt lilii, to będzie widok. ;:oj Jednak są uczciwi sprzedawcy, z takich cebul kwiaty też będą wyjątkowe. Pozdrawiam ;:3
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Majka w ogrodzie

Post »

50 lilii ;:65 ? A ja kupiłam 9 i byłam szczęśliwa. To bedzie widowisko jak zaczną kwitnąć. Przy rabacie się napracowałaś, ale efekt już jest widoczny. A jak jeszcze zakwitnie to, co nasadziłaś, to będzie pięknie ;:108
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Witajcie z liliami to zaszalałam ale sama jestem ciekawa kwitnienia i ciekawe czy odmiany się zgadzają no ale nawet jak nie będą a pięknie zakwitną to im wybaczę kupiła kilka odmian i pewnie najlepiej byłoby je dobrze okryć albo w piwnicy przechować ale ja nawet róż nie okrywam więc może poradzą sobie no zobaczymy do zimy daleko ;:19 a kupiłam
lile kilka po sztuce a inne po 5-6 ale jak to ja nie wstawiłam znaczników i jakies 8 szt rozdałam koleżankom
ANASTASIA
PRETTY WOMAN
HOLLAND BEAUTY
ROBERT SWANSON
ORANIA
LAVON
MUSCADET
STARGAZER
CONCA D OR - ta miała najpiękniejszą cebulę zobaczymy co pokaże
MISS FEYA
FOREVER
HONEYMOON - tych kupilam 10 szt posadzone są pomiędzy białym szpalerem róż chopina, polsterna
FOREVER SUSAN
PURPLE PRINCE
RED MORNING
i kilka azjatek zółta, biało różowa, czerwona te był bez nazw
Dziś u mnie słoneczko i tak myślę czy zabrać się za przesadzenie chryzantem bo mam kilka do eksmisji :lol: tymczasem w ogrodzie wiosna forsycja żółciutka więc dobra oznaka
inne też już się rozkręcają

chyba kalina koralowa
Obrazek
tulipany z tych wczesnych zostały już tylko dwa ;:223
Obrazek
hiacynty o dziwo są wszytkie
Obrazek
czosnki aż jestem ciekawe ile kul kwiatowych będzie bo liściorów sporo i z roku na rok więcej kwiatów jest w zeszłym było 6 ciekawe jak w tym?
Obrazek
krokusiki kończą
Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Spora kolekcja lilii będzie! ;:oj ;:oj ;:oj
Już wyobrażam sobie jak one wszystkie zakwitną, ten zapach... ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Tego zapachu się najbardziej nie mogę doczekać ;:4 ;:172 ;:170 ;:167
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Trochę mnie tu nie było wiosna zimna i ponura nie było nawet co focic bo tulipany jakieś 70% zjadły nornice!!!!!!!!! az złość mnie oganiała idąc przez ogród więc wklejam kilka aktualnych zdjęć
powojnik szkoda że nie ma kartki jaki a sadzony w zeszłym roku ładnie urósł
Obrazek
żurawki mają swój czas
Obrazek
skrzynia obsadzona
Obrazek
rower odmalowany
Obrazek

drabina też gotowa
Obrazek
w donicy pierwszy raz mam takie posadzone i mam nadzieje ze dadzą rade na mojej patelni
Obrazek
lilie coraz większe
Obrazek
te lilie z wiosennego sadzenia więc trochę mniejsze i słabsze i rozsadziłam petunie wieloletnie które tak się wysiały że byly nawet na drodze
Obrazek
żarnowiec kończy kiwtnienie
Obrazek
irysy i powojniki sporo rozrośnięte ale do kwitnienia jeszcze sporo
Obrazek
irysek
Obrazek
ogólny widoczek nasadzenia wiosenne
Obrazek
wiciokrzew kupiony w zeszłym roku a w tym przesadzony na stałe miejsce pięknie uróśł i zakwitł
Obrazek
siewki z zeszłego roku
Obrazek
goździki posadzone w zeszłym roku pięknie pachną a w środku róża eden rose obok lacre która pięknie wiosną wystartowała a poźniej przymrozek jaj zaszkodził i to ostro bo ledwie zipie
Obrazek
za to new down da popis tak sie rozproszyły te krzaczory że z każdej taczkę przyciętych gałezi wiosną miałam
Obrazek
pierwszy kwiatek new down jeszcze chwila i sie zacznie szaleństwo
Obrazek
pierwszy pąk óży Veilchenblau sadzonej wiosną 2016 łanie się rozrosła
Obrazek
Veilchenblau już spora
Obrazek
biała z ramlerów ale zapomniałam nazwę sadzona wiosną 2016 i dużo większa niż Veilchenblau ale obie mnie cieszą i nie mogę się doczekać kwitnienia bo pączków sporo
Obrazek
róża nn
Obrazek
ogólny widoczek i te zasychające tulipany bleee
Obrazek

Obrazek
naparstnice same się tu wysiały zza płotu i zrobiły straszny gąszcz że chyba muszę ewakuować hortensję bukietową
Obrazek
berberys nabiera kolorków
Obrazek
i to chyba na tyle ;:138
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Majka jakie Ty masz pomysły ;:oj Jesteś bardzo twórcza,z radością oglądam przemiany.
Taki rower mi się marzy,może kiedyś?
Róże kipią od pąków,będzie kolorowo ;:215 Veilchenblau mam u siebie,to różany potwór,bardzo ją lubię ;:108

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Maju, piękne kompozycje ogrodowe, drabinowa, jak i skrzyniowa powala! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”