Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

No właśnie cóż to za grzybek? Jeża zazdroszczę, u mnie w tym roku jeży nie widać :(
Kaktusy bardzo w klimacie Twojego ogrodu :D
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Winter
200p
200p
Posty: 253
Od: 24 lut 2015, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Ależ egzotyka w ogrodzie!
Jestem urzeczona.
Pozdrawiam Paulina
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Dorota moje kaktusy to maleństwa i posadziłam je do tego wzdłuż płotu przed moją posesją. Miały zniechęcać koty, które wiosną masowo zaznaczają u mnie teren :) Nie znam się kompletnie na grzybach, ale te są zapewne trujące. Unicestwiłam je już, bo istniało ryzyko, że moja 1,5-roczna córka się nimi zainteresuje.
Asia cytryniec marznie Ci zimą czy też wiosenne przymrozki mu dokuczają? Dzięki za radę jak walczyć z mszycami. Jak już mi nic innego nie zostanie to spróbuję. Na razie myślę o naturalnych sposobach, choć te niestety często zawodzą.
Aguś z tymi jeżami coś się ostatnio dzieje, bo dwa lata temu było ich w mojej okolicy zdecydowanie więcej. Rok temu widywałam już tylko pojedyncze sztuki. Mam nadzieję, że tego lata znowu u nas zagoszczą..
Winter dziękuję :) i zapraszam na kolejne wpisy - w następnych pokażę najświeższe zdjęcia mojej "plantacji" bananowców :D
Awatar użytkownika
ipako
200p
200p
Posty: 331
Od: 11 wrz 2013, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Na mszyce dobry odwar z wrotyczu lub pokrzywy, ja u siebie rok temu stosowałam naprzemiennie i mszyc jakby większa część padła. Cudne klimaty u Ciebie :)
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Marta, mój cytryniec jakby płożący się zrobił, pod agrotkaniną pędy wypuszcza na boki, a do góry jak urośnie jakiś pęd na pół metra to w zimie zmarznie. Nawet myślałam, żeby go mamie podarować, ale ona już chyba się boi jak mnie widzi, że znowu coś jej wcisnę do ogrodu :wink: .
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Tropiki u Ciebie, uwielbiam takie niecodzienne rośliny.
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

ipako dzięki za radę. W zeszłym roku próbowałam wywaru z czosnku, ale mszyce się nie przejęły ;) Pokrzywy u mnie rosną, to może się na coś przydadzą ;)
Asia a miałaś już owoce na Twoim cytryńcu?
chmielakowo dziękuję - oby tylko lato nie było zbyt tropikalne, bo będę biegać co chwila z konewką. Deszcze zenitowe niestety u nas nie występują :D
Awatar użytkownika
ipako
200p
200p
Posty: 331
Od: 11 wrz 2013, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Jeszcze wspomnę, że mszyce pojawiły mi się niedawno na gwieździe betlejemskiej w domu i potraktowałam je wrotyczem i zadziałało :) obejrzałam ją dziś dokładnie i czyściutko. W zeszłym sezonie z pokrzywy zrobiłam odwar (czy raczej gnojówkę? Bo po 2 tyg śmierdziało podobnie). Podlałam swoje zioła i kwiaty, widać że roślinkom się to spodobało, ale taki odór był jeszcze przez kilka następnych dni, że w tym roku odpuściłam :) za to polecam pokrzywę do picia
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego ogrodu bananowego! ;:215

Też marzą mi się tak oryginalne rośliny w ogrodzie. :D
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

ipako póki opryski gnojówką z pokrzywy będą stosowane na dworze to chyba dam radę z tym odorem :D
smolka dziękuję :) A uprawa bananowców nie należy do najtrudniejszych, za to efekty są całkiem niezłe. Także szczerze polecam :)
Awatar użytkownika
hanna133
500p
500p
Posty: 658
Od: 23 sty 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Bardzo pięknie zagospodarowałaś swój nowy ogród.Bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

hanna133 dziękuję :) Pomysłów mam wciąż dużo, a niestety miejsce się skończyło :)


Miałam zdać relację z plantacji bananowej, ale niestety tak jak się tego spodziewałam, wiosenne słońce załatwiło mi nieprzyzwyczajone jeszcze liście bananowców. Teraz było parę dni chłodniejszej, pochmurnej pogody, więc miały czas na aklimatyzację i regenerację :) Bardzo szybko wypuszczają młode liście, więc za parę tygodni spodziewam się już jakiś efektów. Tempo wzrostu łodyg jest również imponujące.

A tymczasem można się nacieszyć pachnącym lilakiem. Szkoda, że tak krótko kwitną! To jego trzeci rok w moim ogrodzie i mimo, że upodobały go sobie nornice to z każdym sezonem ma coraz więcej kwiatów :)

Obrazek


Wśród kamyków wydobył się floksik na skalniaku :) Ponoć ma jadalne i smaczne kwiaty - ale nie zamierzam próbować :D

Obrazek



Katalpa dość późno budzi się z zimowego snu. Moja już ma malutkie listki, za parę tygodni będę miała z niej "mini parasolkę". W przyszłości zrobię pod nią zakątek, gdzie w letnie upały będzie można pod nią posiedzieć w przyjemnym cieniu. Sądząc po tempie wzrostu to już długo nie będę musiała czekać :)

Obrazek


Na koniec moja krzewuszka cudowna. Zaliczyła niestety falstart, bo puściła pąki kwiatowe w grudniu zeszłego roku. Nie skończyło się to oczywiście dobrze. Mam jednak nadzieję, że w tym roku zakwitnie mi o dobrej porze. Niestety nie zauważyłam do tej pory pąków kwiatowych, a chyba powinna zacząć kwitnąć już w czerwcu :(

Obrazek
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Ogród bananowy - na dawnym terenie bagiennym

Post »

Pięknie rośnie katalpa. Moja też się już obudziła. Jeszcze troszkę i będziemy miały super cień. ;:333
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”