Rajsko, wiejsko, sielsko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Zmienia się na korzyść, róża już kwitnie? ile lilii będzie ;:63
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Marysiu Co do lili to zapowiada się ich kilkanaście, reszta pomalutku rusz ... najbardziej zaszalały piwonie Obrazek, stara róza jak drzewko Obrazek i druga róza równie stara Obrazek i Artur bell, kwitł do listopada i już zaczął Obrazek i na tej rózowe zapowiedź mnóstwa kwiatków Obrazek
Kwitną iryski i rumiany, wilczomlecz zarasta ogrodzenie :) Obrazek
No wszystkie Yuki zapowiadają swoje kwitnienie Obrazek Obrazek Pozdrawiam ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

A moje piwonie jeszcze w pączkach i juki przesadzone zasypali mi gliną więc może za rok zakwitną, bo teraz odżywają ;:306
Twoja piwonia prześliczna i ile ma kwiatów :D Lubię takie puste róże, też mam parę, ale wszystko w pączkach.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Marysiu dziękuję za odwiedziny ... w tym roku tak wszystko szybko przekwita, że nie mogę nadążyć robić fotek , a i u mnie nie ma jeszcze za wiele roślinek bo to ogródek w organizacji :wink: ... teraz tez miałam wnusia na wakacjach, ale już zaczynam żyć swoim i ogrodowym rytmem ;:3 Jedyny mankament to mało deszczu i ta zieleń taka mało zielona :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewo narzekasz na brak deszczu, u nas niby przepaduje ale jakoś ta woda tak szybko znika.
Ratuje nas studnia z której czerpiemy wodę do podlewania.
Jak patrzę na twoje widoczki za płotem to nawet zazdroszczę widoku tego pola, ja mam wkoło sąsiadów nie uciążliwych ale i mało kontaktowych, więc faje jest to forum gdzie możemy poplotkować o zielonym..
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Witaj Ewuniu! ślicznie kwitnie juka, ale i inne rośliny wiciokrzew, lilia, róża ta czarna malwa piękna! czy ona jest byliną? Jeżeli tak to zbieraj nasiona. Nie wiem czy bawisz się w sianie roślin, bo w ten sposób tańszym sposobem można uzyskać rośliny i takie tak łatwo nie znikają :D Bardzo podoba mi się Twój piesek, są dwa ale ten ze zdjęć ostatniej serii wygląda jak zabawka ;:167
Jak tam wyczyszczone z podagrycznika grządki nie zarastają? Pozdrawiam i miłego weekendu ;:168
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Krysiu mnie też cieszą widoczki... nie jestem odludkiem, ale wole po mieszkaniu w blokowisku widzieć przed oknami przestrzeń :) ... mam nadzieję, że będzie mi to dane na zawsze, bo mieszkam w Nadnidziańskim Parku... Słoneczka w dzień, deszczyku w nocy :)
Marysiu tą malwę akurat dostałam jako sadzonkę, ale kilka innych posiałam i wyrosły małe sadzonki, na następny rok powinny pokazać kwiaty jak przetrwają zimę :) Nasionka z czarnej, która mnie zaskoczyła swoja urodą na pewno zbiorę i się podzielę ... Uwielbiam sielski urok malw i floksów, a i jeszcze jesiennych asterków... czasem zwanych "michałkami" ... Jako dziecko kochałam ogród mojej babci i do dziś czuję jego zapach... jestem na drodze do jego odtworzenia :) choć jeszcze dużo mi brakuje :) Pozdrawiam ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Witaj, Ewo z moich ukochanych stron. Rajd Ponidzia - eh, to były czasy. Mieszkałam w świętokrzyskiem przez 20 najlepszych moich lat, potem los rzucił mnie z powrotem w rodzinne strony, ale tamte okolice darzę wielkim sentymentem. bardzo milo poczułam się w Twoim ogrodzie. To są moje klimaty - wieś, gąszcz, domek, płoty, jabłonki, śliwy i wszystkie inne takie. Będę do Ciebie zaglądać.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewciu a masz już jakieś michałki, bo jak nie to chętnie na wiosnę się podzielę moimi. Na wiosnę bo teraz szczególnie wysokie są już za duże :D Będę patrzeć co masz i ewentualnie uzupełnimy ;:215
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Iza... dziękuję za odwiedziny... Ja pokochałam tutejsze klimaty jak tylko tu przyjechałam ... szukając swojego miejsca na ziemi na jesień życia zwiedziłam wiele miejsc w odległości 100 km od miejsca w którym mieszkałam... i zdecydowaliśmy z M, że to będzie tu... :) Będzie mi bardzo miło jak jeszcze mnie odwiedzisz, a i ja będę zaglądać w twoje progi ;:3
Marysiu jakieś michałki znalazłam w chwaścikach przy plewieniu... teraz czekam na to jak zakwitną i dowiem się co zacz , jeden krzaczek jest wysoki, a trzy niziutkie, tak samo jak floksy... niektóre już zakwitły... jako rośliny malutkie, ale kwiatuszki boskie :) ... Z pewnością będę je przesadzać na stałe miejsce wiesz jak to jest... jak się nie wie co w trawie piszczy ;:108 ... jestem chętna na wszelkie nadwyżki mam mnóstwo miejsca ;:306 Pozdrawiam ;:3
Kolejne fotki z mojego "raju" :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To mój warzywny workowy eksperyment :D
Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Już jestem u Ciebie, Ewo. Oglądam krajobraz, jak równiez Twoje warzywa w workach. Napisz , jak to się robi, może skorzystam, bo ręki do warzyw to ja nie mam.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Ewuniu floksy bardzo ładne szczególnie ten koralowy ;:333 Michałki będziemy oglądać pewnie będą fioletowe. Czymś się na pewno podzielę ;:215 A wiesz, że kiedyś Monty Don w Gardeners World sadził pomidory eksperymentalnie i jedne z nich w workach z ziemią ogrodniczą (plastikowych) i w nich najlepiej rosły pomidory ;:215 U mnie też teraz pięknie kwitną nasturcje! bardzo je lubię ;:167 Miłego wieczoru! ;:168
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko...

Post »

Witaj Ewciu. :wit Dotarłam i ja.
Sielsko u Ciebie, a zwierzaczki słodkie. Taki biszkopt i u mnie gania po ogrodzie. Walki z podagrycznikiem nie zazdroszczę, bo mam go i u siebie.
Nie doczytałam chyba.....jaki duży jest ogród?
Będę tu zaglądała i kibicowała Ci w upiększaniu swojego zakątka na ziemi. :D
Pozdrawiam serdecznie. :wit
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”