Lewkonia

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomoe
50p
50p
Posty: 86
Od: 17 maja 2009, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sokołów Młp. (woj. podkarpackie)

Re: Lewkonia

Post »

Powiem Ci tak. Ja zeszłego roku wysiałem lewkonię do skrzynek, a resztę nasion tak dla "jaj" wysiałem do gruntu. Te ze skrzynki szybko wysadziłem, ale te z gruntu były maluteńkie i miały tylko liścienie. Nie chciałem jednak, żeby się zmarnowały więc kupiłem ziemię i przepikowałem je do skrzynki w odstępach 5x5cm. Ku mojemu zdziwieniu przyjęły się i pokazały liście właściwe, a w połowie lipca pięknie zakwitły, także moim zdaniem możesz spokojnie popikować.
Jeśli masz opakowania z danonków to ich użyj, natomiast polecam zainwestowanie w wielodoniczki. Koszt jednej takiej z 56 otworami to około 4zł (przynajmniej u mnie).
scarpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 maja 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lewkonia

Post »

W takim razie dopijam kawę i idę na strych pikować.
Mam te, jak to nazwałeś wielodoniczki, ale nie spodziewałam się, że będę ich potrzebowała tak dużo :)
Czy takie pikowane kwiaty mogę stawiać na strychu przy oknie? Nie ma tam zbyt wiele słońca, a pogoda też jest taka niewyraźna i na strychu może być chłodno.
Tyle mi się wszystkiego nazbierało, że parapetów zabrakło, kot się wszystkim zainteresował, a dziecko zwaliło sobie na głowę słoneczniki ;/
Awatar użytkownika
tomoe
50p
50p
Posty: 86
Od: 17 maja 2009, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sokołów Młp. (woj. podkarpackie)

Re: Lewkonia

Post »

No wiadomo, że najlepiej byłoby gdybyś postawiła popikowane roślinki tam gdzie jest słońce. Inaczej będą Ci jeszcze bardziej wybiegać i o wiele dłużej będziesz czekać na kwiaty. A może masz możliwość wystawienia na dwór w ciągu ciepłych dni? Do słońca jest w sam raz cieplutko jak dla lewkonii. Ja tak robię jak mi brakuje miejsca na parapetach :)
scarpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 maja 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lewkonia

Post »

No właśnie nie mam gdzie ich wystawić. Na działkę też nie wyniosę, bo tam jeszcze zupełnie nic nie ma, w tamtym roku kupiliśmy 300m/2 chwastów.
Mąż powiedział, że zdemontuje mi zaraz okienko dachowe na strychu, więc postawię wszystkie kwiaty tak żeby łapały choć troszkę słońca. Nie wiem co na to sąsiedzi, ale najwyżej w przyszłości będę im przynosić kwiaty do wazonu :)
Póki co słońce zaszło i chyba zaraz będzie padać ;/
Dzięki za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
tomoe
50p
50p
Posty: 86
Od: 17 maja 2009, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sokołów Młp. (woj. podkarpackie)

Re: Lewkonia

Post »

Napisz jeszcze skąd jesteś, bo to też ważne.
Na pociechę powiem, że u mnie też już powoli się chmurzy i od jutra z tego co widzę ma być chłodniej i bardziej deszczowo :/
scarpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 maja 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lewkonia

Post »

Jestem z gliwic, zaraz uzupełnię te dane w profilu.
magdalenka
100p
100p
Posty: 110
Od: 5 lis 2010, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Lewkonia

Post »

Wysiałam lewkonię we wtorek, a wczoraj zobaczyłam, że chyba wszystkie skiełkowały.
Czy jest kilka rodzajów lewkonii?
Kupiłam 3 opakowania nasion z Ożarowa. Na dwóch było napisane: "wysiew grudzień - luty" a na jednym od kwietnia.
Czy to znaczy, że zmarnowałam te nasiona, które już wzeszły? Bo siewki nie przetrwają do maja?

Pomóżcie...
Pozdrawiam
Magdalenka
Awatar użytkownika
zieloonomi
50p
50p
Posty: 82
Od: 6 lut 2010, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lewkonia

Post »

pewnie w kwietniu do gruntu, a wcześniej w domu.
Co ma wzejść, to wzejdzie ;-)

Serdeczności, Magda
Awatar użytkownika
gorzka
100p
100p
Posty: 174
Od: 7 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Lewkonia

Post »

właśnie posiałam lewkonie, ale na opakowaniu brak informacji na temat przykrycia nasion ziemią, jakaś rada? przykryć czy tylko przyklepać? taki sam mam problem z szałwią. pzdr gocha
pozdrawiam Gocha
magdalenka
100p
100p
Posty: 110
Od: 5 lis 2010, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Lewkonia

Post »

Ja swoje nasiona wcisnęłam w ziemię i pięknie skiełkowały.
Pozdrawiam
Magdalenka
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Lewkonia

Post »

Oj widzę, że i ja muszę po niedzieli wysiać lewkonię, żeby miała czas urosnąć. Czy lewkonię też się uszczykuje?
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Lewkonia

Post »

Justko - Starszym odmianom należy uszczykiwać wierzchołki pędów, żeby się rozkrzewiły, nowsze odmiany rozgałęziają się same , mozna i je też uszczyknąć ale nie jest to konieczne :wink: . Możesz to zrobić na 3 - 4 parą listków :wink: . Siewki z jasniejszymi liścieniami to odmiany pełne a z ciemniejszymi odmiany o kwiatach pojedyńczych :wink: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
gorzka
100p
100p
Posty: 174
Od: 7 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Lewkonia

Post »

jak wasze tegoroczne lewkonie, czy mają już właściwe listki? moje wysiane 14 stycznia jeszcze nie mają i na razie nie widze, żeby się na nie zanosiło :(
pozdrawiam Gocha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”