Ogrzewanie szklarni

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Ogrzewanie szklarni

Post »

Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 218
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogrzewanie szklarni

Post »

A jakiś inny sposób na ogrzewanie za darmo jest ?
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Ogrzewanie szklarni

Post »

Chłopie naprawdę ciężki z ciebie pacjent... ale udzielam odpowiedzi: Nazbieraj drewna w lesie (uważaj aby leśniczy tego nie zauważył) i w tunelu rozpalasz ognisko.
Ale tak zupełnie na serio, zobacz u mnie za darmo robi się prąd na ogrzewanie z piecyka elektrycznego, zainwestuj to będziesz miał ogrzewanie za darmo.

Obrazek

Jeśli nie chcesz inwestować to wystarczy że wymyślisz: Perpetuum mobile
Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 218
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogrzewanie szklarni

Post »

Do tego musze poczekać jak będzie garaż bo na dachu od domu miejsca nie ma
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Ogrzewanie szklarni

Post »

Do tego czasu pozostaje tylko kraść drewno z lasu i palić ogniska w tunelu.
Szkoda tylko że o panelach fotowoltaicznych nie masz kompletnie żadnego pojęcia, zamontujesz je a i tak ogrzewać tunelu mógł nie będziesz. Ponieważ do tego jeszcze trzeba trochę polegać na matematyce aby przeliczyć ile mogę zjeść ciastek aby nadal mieć ciastko. A aby mieć PV trzeba mieć jeszcze trochę grosza w kieszeni choć jak szynko się zdecydujesz to od Państwa dostaniesz 5000 PLN z "Mój prąd" i jakieś 3000 PLN z "Termomodernizacji".
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 774
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogrzewanie szklarni

Post »

Panele PV montuje się również na odpowiednich stelażach zamocowanych bezpośrednio na gruncie, np. jak na tym obrazku
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Ogrzewanie szklarni

Post »

Aby myśleć o ogrzewaniu szklarni za pośrednictwem PV trzeba mieć przede wszystkim wiedzę, a dopiero później kasę. Adrian nie ma ani jednego ani drugiego. On chce pomysł na darmowe ogrzewanie tunelu, szkoda że za ogrzewanie domu musi płacić.
Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 218
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogrzewanie szklarni

Post »

malopolanin pisze:Panele PV montuje się również na odpowiednich stelażach zamocowanych bezpośrednio na gruncie, np. jak na tym obrazku
Jak ktoś ma ze 2 h koło domu to tak może tak zrobić ale jak jest 22 ary pola to ten ogród musi jakoś wyglądać a nie że na środku ogrodu są panele musze poczekać aż będzie wybudowany garaż i wtedy na dachu od garażu zamontować panele i podłączyć się do sieci i mieć prąd do domu i ogrzewania szklarni
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 774
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogrzewanie szklarni

Post »

Mam wrażenie, że Tobie nie chodzi o żadne panele itp, a wyłącznie o mnożenie postów. Nie wiem i nie interesuje mnie czy bardziej zależy Ci na liczbie postów czy na reklamowaniu swojej oferty w stopce, ale dyskusja z Tobą jest jałowa i bezcelowa. Ja wiem i Ty wiesz, że za kasę jaką byś musiał wyłożyć na ogrzewanie szklarni mógłbyś kupować to, co miałoby w tej szklarni rosnąć na targu przez co najmniej kilka lat. Gdybyś (czysto teoretycznie) zdecydował się na zaprojektowanie i wykonanie wyspowej instalacji PV o mocy, która by pozwoliła zasilać grzejniki o dużej mocy, taka instalacja nigdy by Ci się nie zwróciła, głównie ze względu na koszt akumulatorów wymagających okresowych wymian na nowe. Gdybyś zainstalował instalację PV z przyłączeniem jej do sieci energetycznej (On Grid), koszt wykonania byłby mniejszy, ale i tak trzeba by było wiercić (czego nie chcesz) i ciągnąć przewody energetyczne do instalacji domowej. Mógłbyś również zainstalować falownik hybrydowy, ale uważam, że to wszystko należy rozważać w czasie przyszłym niedokonanym. Wobec powyższego, kończę polemikę w temacie darmowego ogrzewania szklarni z poliwęglanu.
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Ogrzewanie szklarni

Post »

marcinbb

Podczerwień to nie konwekcja. Miałem pokój ogrzewany panelem na podczerwień (nie było ekonomicznie innej możliwości) i byłem bardzo zadowolony.
Podczerwień działa na innej zasadzie niż konwekcja. Super się sprawdziła u znajomych którzy mieli dziecko z alergią.

Zgadzam się z malopolanin że adrianowi nie chodzi o ogrzewanie szkarni.
Pozdrawiam Paweł
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8640
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Ogrzewanie szklarni

Post »

:wit A ogrzewanie kompostem ? Myślałam o tym , ale sporo cennego miejsca
zajmuje , chyba że podwyższone ciepłe grządki .
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Ogrzewanie szklarni

Post »

Odnośnie ogrzewania podczerwienią owszem są takie śmieszne grzejniki, które jakoby promieniują jak słońce i odczuwasz że Ci jest ciepło jednak wystarczy że między grzejnikiem a Tobą będzie na przeszkodzie tego odczucia już nie będzie. Nie wyobrażam sobie ogrzewania klimatyzacją (w okresach przejściowych jak najbardziej) jednak w zimę podłoga MUSI być ciepła nie chodzę w kapciach i nie wyobrażam sobie aby mój komfort musiał być zachwiany - ale to tylko moje zdanie.

Wracając do fotowoltaiki na dzień 1 grudnia do odebrania z sieci miałem jeszcze 1,2MWh więc na ogrzewanie tunelu spokojnie starczy. Dziś kolejny piękny dzionek z dachów leci jakieś 3,2kW, dawno takiego stycznia nie było (w styczniu 2019r w sumie wpadło 48kWh a w tym roku do dziś 48,5kWh.)
Awatar użytkownika
Adrian139
200p
200p
Posty: 218
Od: 30 paź 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogrzewanie szklarni

Post »

I ile masz paneli?
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego wątku - Owocowy śródziemnomorski i egzotyczny ogród
zapraszam do zakupu moich roślin tanio i dobra jakość https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 34&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”