Barszcz Sosnowskiego

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Ewa Szczepańska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 mar 2009, o 23:28
Lokalizacja: Łomza

Post »

aurynka pisze:To jest barszcz Sosnowskiego

Obrazek
Istnieje w Polsce wiele miejsc gdzie można spotkać tą roślinę.Mam dobrą radę,proszę omijać ją szerokim łukiem i na pewno nie wąchać.Roślina ta powoduje ciężkie oparzenia,które niechętnie się goją.Dobry aparat i fotka wystarczy aby podziwiać jej nienaturalną wielkość.
Awatar użytkownika
2iza
1000p
1000p
Posty: 2368
Od: 15 mar 2009, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mszanowo (warmińsko-mazurskie)

Post »

Moja babcia ma za płotem tego masę , ale najgorsze jest to ,że dużo razy zdarzało się ,że się ktoś tym cholerst.... poparzył ( szczególnie dzieci) A władze miasta nic sobie z tego nie robią :x Można prosić ,błagać ale do nich to jak grochem o ścianę- niestety.
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Ewo jak wspomniała Aśka tego u nas jest mnóstwo.tego nie ma jak omijać szerokim łukiem.Jak się idzie na spacer na rzekę to spotkanie w barszczem gwarantowane.Całe brzegi są porośnięte.Za nie długo dojedzie do miasta to tylko kwestia czasu.U nas są go setki jak nie tysiące pięknych dorodnych okazów. :twisted: :twisted: .Na Podhalu jest go chyba największe zagęszczenie w Polsce :? :?
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
White Elk
50p
50p
Posty: 63
Od: 31 mar 2008, o 11:47
Lokalizacja: NRW- Niemcy

Post »

słyszałam o tej roślinie, choć prawdę mówiąc myślałam, że nazywa się to Barszcz Modrzewskiego :wink:
widziałam tylko raz w życiu
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Barszcz Sosnowskiego

Post »

Witam!
Chcę odświeżyć ten temat.
Sporo osób zachwyca się tą rośliną (zanim dowiedziałam się całej prawdy byłam jedną z nich), ale jest wyjątkowo niebezpieczna!
Moje miasto podobno zaczęło już z tym walczyć (a przynajmniej zobowiązują do tego właścicieli terenów, na których to rośnie).

Ostrzeżcie swoich bliskich i sąsiadów i starajcie się jej unikać, a w miarę możliwości zwalczać. ;:124

http://piorin.gov.pl/cms/upload/barszcz ... kiego9.pdf

pozdrawiam
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
aneta kobieta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 gru 2011, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Barszcz Sosnowskiego

Post »

Witam
Mam pytanie dotyczące barszczu nie tylko. Jakie dawać stężenie randapu na barszcz i inne chwasty(chrzaniki, mlecze, łopiany i osty) żeby było skuteczne? Mam Roudap 360 sl ale na nim podane jest w hektarach. Nie mam ciągnika, tylko opryskiwacz :-) i nie mam pojęcia jak przeliczyć proporcje. Ile wody, ile randapu?
Dziękuje za pomocne informacje.
PS. Moja działalność na działce to na razie tylko walka z chwastami.
PS2. Wycinając gąszcz winoroślowy odkryłam morwę białą:-) PYCHA
Thunder
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 lip 2012, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Barszcz Sosnowskiego

Post »

Witam.

Mam pewne pytanie dotyczące tej rośliny. Kilka dni temu zaobserwowaliśmy z kolegą podobne krzaki, czy moglibyście stwierdzić czy rzeczywiście jest to barszcz sosnowskiego ?

dziękuję i pozdrawiam.

Poniżej zdjęcia :

http://i49.tinypic.com/2eed64k.jpg

http://i49.tinypic.com/19p6ds.jpg
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Barszcz Sosnowskiego

Post »

Spróbuj jeszcze raz wstawić fotki. Nie otwierają mi się i wyświetla się komunikat że jest jakiś błąd.
Myślę, że mogłabym Ci pomóc - niedaleko ode mnie rośnie mnóstwo Barszczu Sosnowskiego.
Thunder
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 lip 2012, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Barszcz Sosnowskiego

Post »

Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Barszcz Sosnowskiego

Post »

Tunder - nie wydaje mi się żeby to był Barszcz. Liście mają inny kształt i wydaje mi się, że ta roślina nie jest zbyt wysoka. Zajrzyj na stronę nr. 2 tego wątku. Tam są moje zdjęcia obok kwitnącego barszczu. Ja mam ok 160 cm wzrostu. Dzisiaj widziałam egzemplarze, które miały na pewno ponad dwa metry wysokości a może nawet prawie trzy...
Thunder
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 lip 2012, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Barszcz Sosnowskiego

Post »

Rozumiem, a może po prostu są to jeszcze młode krzaki i dopiero się rozwijają ? Liście w sumie trochę podobne są z Pani zdjęcia, takie ostre.
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Barszcz Sosnowskiego

Post »

Thunder, ta roślina z Twojego zdjęcia to barszcz zwyczajny (Heracleum sphondylium).
Jego pędy dodaje się do sałatek, przyrządza jak szpinak, a wywar z ziela przypomina w smaku bulion (więcej możesz poczytać w wikipedii).
Thunder
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 lip 2012, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Barszcz Sosnowskiego

Post »

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam : ) W sumie chyba nie widziałbym różnicy między barszczem sosnowskiego a tym który zauważyliśmy : )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”