Dracena wonna (Dracaena fragrans) pielęgnacja,wymagania

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ale za to jaki okaz :shock:
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21744
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

o jeżżżżżu :roll: :D śliczna jest niedługo musisz wybić dziurę w suficie :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Do mnie z nią :) Mam wysokie mieszkanie ;)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
9k9k
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 maja 2008, o 21:49

Post »

no niestety sie nie miesci ,dlatego musze ja sprzedać, nie wiecie jaka ma wartość??
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nie sprzedawaj. Utnij w połowie, dół zostaw w doniczce, górę włóż do wody, ukorzeni się bez problemu :wink:

Myślę, że w obecnym stanie mógłbyś za nią dostać ok. 400 pln albo i więcej, ale żeby to ocenić trzeba by obejrzeć dokładniej roślinę.
Jaka jest jej wysokość bez doniczki?
Najlepiej byłoby ją zaproponować jakiejś firmie z dużym pomieszczeniem np. w salonie samochodowym.
Osoby prywatne uznają, że jest za droga i za wysoka. W kwiaciarni dadzą Ci połowę i ponarzekają, że drogo i że pewnie nikt nie kupi. :wink:
ania2-5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 sty 2008, o 13:19

Usychająca dracena:((((

Post »

Mam w domu dwie piękne draceny massangeana. Na jednej zauważyłam ostatnio , że na liściach zaczęły powstawać plamy, jakby przebarwienia żółto-brązowe. Dracena ta stoi od 1,5 roku w tym samym miejscu koło kaloryfera i dotychczas nic takiego się nie działo z liśćmi.
W drugiej dracenie zaczęły schnąć i łamać się liście. A młode liście które wypuszcza ze środka są już uschnięte (brązowe). Proszę bardzo o pomoc bo nie wiem co się dzieje z moimi dracenami:(((((
ania2-5
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Gdzie zdjęcia całych roślin i widoku na konkretne liście ze zmianami oraz opis jak są podlewane, kiedy były przesadzane?, trudno cokolwiek powiedzieć nie widząc objawów i nie mając podstawowych informacji o warunkach jakie zapewniasz roślinom, to że dracena stoi koło kaloryfera na pewno nie wpływa na nią korzystnie. :wink:
ania2-5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 sty 2008, o 13:19

Post »

Oczywiście już uzupełniam informacje. Kwiaty są podlewane raz w tygodniu. Mniejsza dracena stała koło okna i blisko kaloryfera ale już ja przestawiłam. Na jej liściach zaczęły pojawiać się dziwne żółto -brązowe plamy jakby przebarwienia. Mam nadzieje ze widać to na zdjęciach. Natomiast dużej dracenie już wcześniej usychały końcówki liści ale nigdy tak bardzo jak teraz. A do tego zaczynają się jej łamać liście u nasady jakby nie były wystarczająco silne. Duża dracena nie stoi koło kaloryfera, w miejscu jasnym. Kwiaty były przesadzane rok temu. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ania2-5
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Mam w domu dwie piękne draceny massangeana
A nie jest to czasem dracena wonna (fragrans)
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Kati to są draceny fragrans odmiana Massangeana. :lol:

ania2-5 napisz jak często podlewasz rośliny, jaką ilością wody, czy nawozisz i czy zraszasz, widzę że rosną w ceramice więc może mają zbyt mało lub zbyt dużo wody, z pewnością nie jest to choroba tylko błędy od strony pielęgnacji. :wink:
ania2-5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 sty 2008, o 13:19

Post »

Draceny podlewam raz w tygodniu, jaką ilością wody :roll: różnie. Ok 1,5 litra. Jeżeli chodzi o nawóz to długo nie stosowałam żadnego ale już zaczęłam. :oops:
Strasznie zależ mi na tym żeby "wyzdrowiały". Przyznam szczerze ze bardziej martwi mnie stan tej wiekszej draceny, ponieważ jej liście są bardzo słabe i się łamią, no i liście które wypuszcza ze środka są brązowe a to chyba nie jest dobrze.
ania2-5
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Najprawdopodobniej zalałaś dracenę (te wybijające ze środka liście są suche jak papier czy wilgotne i miękkie?), w glinianej donice trzeba uważać z podlewaniem, wyjmij ją z doniczki, obejrzyj bryłę korzeniową, jeśli będą zgniłe korzenie usuń je, posadź w wysuszoną w piekarniku ziemię dla dracen, juk, palm na dno doniczki dając 2 cm drenażu i ogranicz podlewanie do takiej ilości by pojawiła się po podlaniu na podstawku po czym po 25 minutach odlej zbędną wodę, kolejne podlewanie jak ziemia przeschnie na głębokość palca czyli ok 8 cm, lub jeśli dostawała za mało wody trzeba ją zwiększyć do takiej dawki jak opisałem wyżej. :wink:
krajewski
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 lut 2009, o 16:49
Lokalizacja: wa-wa

Dracena wonna (fragrans) - uprawa

Post »

Witam i bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu co się dzieje z draceną.Zakupiona ok 6 m-cy temu , przesadzona w większą donicę była zdrowa i piękna - przyjechała ponoć z Holandii , a teraz- Brązowieją końcówki liści , a nawet boki , nie jest to uszkodzenie mechaniczne, dracena jest podlewana umiarkowanie i regularnie zasilana, podlewana też ostatnio Topsinem.światła ma dosyć -rozproszone, nie stoi przy grzejniku.Miejsca brązowe zaznaczone linią a co mnie niepokoi to brązowy liść w miejscu wyrastania nowych liści :(


Zdjęcia nieaktywne/mod.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”