Dracena wonna (Dracaena fragrans) pielęgnacja,wymagania

Rośliny doniczkowe
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Aniu odpisałem Ci już w tym drugim temacie co napisałaś o warunkach i roślinach. :wink:
beata_i_pawel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 paź 2010, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

dracena wonna rpzsadzac?

Post »

witamy
jakieś pół roku temu kupiliśmy dracenę, postawiliśmy ją w pokoju i zaczęła bardzo szybko rosnąć (chyba szybko), przez te pół roku pojawiło się sporo nowych liści i jedna nowa łodyga.
Pytanie czy to może tak zostać czy trzeba teraz jakoś to rozsadzić. Nowa łodyga rośnie pod liśćmi i nie wiemy czy urośnie tak jak powinna.


prosimy o rady
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Re: dracena wonna rpzsadzac?

Post »

Rzeczywiście - jeżeli dysponujesz większą doniczką - to przesadź. Nic nie rozdzielać. Ale zapewnić by te młode rozetki miały odpowiednią ilość światła. Można co tydzień - dwa, obracać całą roślinę o 90 stopni do światła.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
beata_i_pawel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 paź 2010, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: dracena wonna rpzsadzac?

Post »

dzięki za wskazówki...
a kiedy najlepiej przesadzić? można teraz czy lepiej na wiosnę?
Czy przy przesadzaniu do większej doniczki podzielić to na dwie szt? czy przesadzić oba te korzenia tak jak jest? (na 1 zdjęciu widać że z ziemi wyrastają 2szt)
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: dracena wonna rpzsadzac?

Post »

Ja bym z przesadzaniem poczekała do wiosny. Tyle wyrtzymała, że parę miesięcy jej nie zbawi. A co do rozdzielania to bym się bardzo zastanowiła.
beata_i_pawel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 paź 2010, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: dracena wonna rpzsadzac?

Post »

witam ponownie
ostatnio nagminnie żółkną i brązowieją (usychają) nam liście, jedna "odnoga" uschła całkowicie.
Dlaczego tak się dzieję?
teraz jest chłodniej w pokoju, czy ma to znaczenie?
Jelonek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 6 sty 2010, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Usychająca dracena:((((

Post »

Szukam, szukam i sam nie wiem co myśleć. Proszę o pomoc bo nie wiem co się dzieje z draceną

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dracenę mam tydzień, była raz podlana ok 0.5l wody. Zraszana była 5 razy. Doniczka ceramiczna służy tylko jako osłonka bo w środku jest oryginalna doniczka plastikowa ( nie chciałem od razu jej przesadzać). Grzejnik jest ok 4 metry od draceny. Możliwe że brązowe końcówki to kwestia suchego powietrza ale od czego są te plamy??

Pozdrawiam
Łukasz
abalbinka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 lut 2011, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co to za Dracena?

Post »

Z piętnastoletniej rośliny ucięłam ok siedem lat temu czubek i wsadziłam do doniczki W 2010 roku w kwietniu ponownie ucięłam czubek i włożyłam do słoja z wodą (bo znów urosła do sufitu).
Ale w maju z uciętej częsci na górze pojawił się po raz pierwszy pąk kwiatowy a kilka dni później w słoju z uciętym wierzchołkiem też pojawił się pąk kwiatowy. Kwitła całe dwa miesiące.Bardzo intensywnym miłym, aż duszącym zapachem. Te cienkie jak ogóreczki pączki pękały codziennie w dużych ilościach. Po przekwitnięciu obie wypuściły po trzy odnóżki na wierzchołku Moja radość była ogromna.
Może ktoś wie jak się nazywa ta moja roślina? Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Co to za Dracena?

Post »

Dracena wonna (Dracaena fragrans).
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
Awatar użytkownika
edyta16
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 21 lut 2012, o 15:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

dracena - przekwitła, co dalej...

Post »

Witam wszystkich,
Od 1,5 roku mam dwie dracenki, (ok. 50 cm wysokości), jedna z nich zakwitła ;:138 :tan .Na króciutkim pniu ma trzy pióropusze, zakwitły dwa. Po przekwitnięciu przycięłam delikatnie zdrewniałą łodyżkę, a teraz zastanawiam się co będzie dalej. Pióropusz który nie kwitł, puszcza kolejne listki, natomiast dwa pozostałe właściwie nie mają możliwości ponieważ nadal jest zdrewniała końcówka na środku. Czy same odbiją w górę, czy potrzebny jest jakiś zabieg z mojej strony. Zauważyłam również, że w momencie kwitnienia wypuściła kilka korzonków na dole pióropusza, które poprzebijały dolne liście.
Pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
edyta16
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 21 lut 2012, o 15:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dracena - przekwitła, co dalej...

Post »

Jeszcze załącznik... Obrazek
Pozdrawiam
Edyta
x-mm-x
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 602
Od: 28 paź 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: dracena - przekwitła, co dalej...

Post »

Hmm, no nie wiem, chyba trzeba ciąć :)
szym92
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 kwie 2013, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Dracena

Post »

;:303 Witam,
Dostałem jakiś rok temu dracenę. Niestety, ale liście na końcówkach usychały. Poradzono mi ją przyciąć w tym miejscu. Mam nadzieję, że pomoże. A druga sprawa jest taka, iż jest to tylko jedna ondoga. Podobają mi się bardzo draceny, które wyrastają z pnia i mają kilka odnóg. Czy z tej mojej rośliny idzie "wykształcić" taką dracenę?
Załączam zdjęcie i z góry dziękuję za porady! :)

Szymon

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”