Świąteczne drzewko/Choinka w doniczce

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PRZEMOG
100p
100p
Posty: 133
Od: 3 sty 2014, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Kilka opadłych igieł nic złego jeszcze nie oznacza,
wsadzisz do gruntu podsypiesz nawozem do iglaków i wtedy zobaczysz czy mu lepiej, chyba że nie doczeka przesadzania czy można wzmocnić go w doniczce tego nie wiem

Mój ma się dobrze. igły nie opadają
Awatar użytkownika
franus
50p
50p
Posty: 99
Od: 16 wrz 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Świerk spróbuj wynieść w chłodne miejsce i podlej a jak ziemia pozwoli ta włóż do ziemi i czekaj.
Pozdrawiam Longina.
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Co do iglaków na święta i opadających igieł -> http://mojafirma.infor.pl/nieruchomosci ... ybrac.html
W kwestii wystawiania rośliny na mróz, to na naszym forum ludzie opisują co potrafi się dziać po wiosennych przymrozkach (nie mówiąc już o tym jak się ją wywali po świętach na dwór) -> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=17&t=43255
Na i finalnie dość interesująca dyskusja odnośnie nawożenia, świeżo posadzonych roślin -> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=7&t=15421

Na pocieszenie dodam, że gdy iglak zgubi igły to jeszcze nie znaczy, że padł.
Awatar użytkownika
beyaros
100p
100p
Posty: 114
Od: 24 lut 2013, o 23:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Dziękuję za wszystkie rady. Spróbuję je zastosować. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ziemi w doniczce. Kupiłem w wigilię rano gdy padał deszcz. W doniczce było istne błoto. Lało bez przerwy przez 3 dni a choinki stały na placu pod gołym niebem. Po wstawieniu do mieszkania nie musiałem podlewać. Wczoraj ziemia była jeszcze wilgotna, ale zrobiła się strasznie twarda skorupa. Podziobałem i spulchniłem ile się dało. Trochę podlałem, ale woda w ogóle nie wsiąka. Nie wiem co to za ziemia. Coś strasznego. Wynieść do chłodnego pomieszczenia z tą ziemią, czy wymienić całą zawartość doniczki na jakieś lepsze podłoże do iglaków?
Pozdrawiam, Jarek
Henryp
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 1 sty 2015, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Moim zdaniem rozhartowane choinki w doniczkach najlepiej bybyło przetrzymac do konca zimy w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu np piwnicy, garazu... A posadzic na wiosne do ogrodu. jeśli chodzi o post wyżej z wymianą podłoża to jak by były przetrzymane w chłodnym miejscy o wilgoć bym się nie martwił i podlewanie. Poleciłbym zamiast podlewania korzeni jedynie co jakiś czas opryskać igliwie czystą woda i żadnych nawozów.
Chińskie przysłowie mówi: chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się, chcesz być szczęśliwy tydzień - ożeń się, chcesz być szczęśliwy całe życie - zostań ogrodnikiem.
Darkat
200p
200p
Posty: 301
Od: 21 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

No cóż posadziłem go wczoraj. Ziemia nie była zmarznięta. Poprzednią sadziłem tuż przed mrozem i się przyjęła.
Ale może się nie przyjąć bo część bryły po wyciągnięciu z doniczki się rozleciała. Niepotrzebnie ją podlałem na kilka godzin przed wyjęciem z doniczki.
Parrocja
200p
200p
Posty: 229
Od: 10 gru 2014, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Mam kilka drzewek w ogrodzie, posadzonych po świętach, wszystkie się przyjęły. Generalnie hartowałam je w nieogrzewany garażu z oknem ok. 1 mies. Jeśli roślina ma nowe, delikatne przyrosty to okrywam je cieniówką. Nie trzeba na wiosnę wpadać w panikę jeśli drzewko zaczyna tracić igły.
Awatar użytkownika
beyaros
100p
100p
Posty: 114
Od: 24 lut 2013, o 23:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Mój świerk serbski na razie w piwnicy. Zobaczymy jak to zniesie. Chyba przetrzymam go tam do wiosny.
Pozdrawiam, Jarek
SloncePoludnia
50p
50p
Posty: 51
Od: 16 mar 2013, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

W zeszłą sobotę zadołowałem mój świerk wraz z doniczką w ogrodzie.Teraz trzymam kciuki, aby wszystko dobrze poszło.Okaże się wiosną :)
Awatar użytkownika
beyaros
100p
100p
Posty: 114
Od: 24 lut 2013, o 23:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Choinka na święta i do ogrodu

Post »

Ja niestety nie wykorzystałem tych kilku dni ocieplenia. Myślałem, że dłużej będzie temp. dodatnia i zdążę mojego wkopać do ziemi. A tu tymczasem rano -7 C i musiałem zdecydować się na piwnicę. Myślę, że Twój zadołowany ma większe szanse na przeżycie.
Pozdrawiam, Jarek
Szwedzio
50p
50p
Posty: 79
Od: 29 kwie 2013, o 11:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka na tarasie. Jak się opiekować?

Post »

Zaczyna puszcza pąki. Na razie jest w domu. Na dworze mamy plus 5 stopni. Nocami plus 2/3 stopnie, ale w każdej chwili temperatura może zejść do minus 2/4.
Jak myślicie, mogę go jeszcze wysadzić? Czy muszę już trzymać do kwietnia w domu?
Obrazek
lilbee
200p
200p
Posty: 206
Od: 15 cze 2014, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Choinka na tarasie. Jak się opiekować?

Post »

Hm.. a nie masz jakiejś klatki schodowej czy piwnicy, podmieszczenia gospodarczego gdzie jest chłodniej? około 10 stopni? Tak by było jej najlepiej
Pozdrawiam,
Weronika
Moje Słoneczne Uprawy
Szwedzio
50p
50p
Posty: 79
Od: 29 kwie 2013, o 11:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka na tarasie. Jak się opiekować?

Post »

Mam garaz ale tam tez mamy caly czas 18-20 stopni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”