Świąteczne drzewko/Choinka w doniczce

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Choinka z doniczki

Post »

Mam pytanie. Czy marketowe choinki które sprzedają w doniczkach z obciętymi grubszymi korzeniami, nadają się do posadzenia w ogrodzie? Czy ta doniczka to bajer, który ma zapobiec zbyt szybkiemu uschnięciu drzewka w trakcie świąt?
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Choinka z doniczki

Post »

Na dwoje babka wróżyła. Taka choinka może przeżyć, a może też całkowicie zaschnąć. Jeżeli w domu wypuszcza jakieś młode pędy, to ma duże szanse, jeżeli zaś igły żółkną i opadają , i nie widać nowego życia- to szkoda zachodu. Tak czy siak wierzchołek zazwyczaj zasycha i cała roślina brzydko wygląda. Kiedy już przyjmie się w gruncie , to po roku , dwóch jest już wyględna.
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka z doniczki

Post »

Obrazek


Ta którą mam akurat właśnie od czubka zaczyna wypuszczać nowe pędy. Jest dość duża, więc zależy mi na tym żeby się wiosną na działce przyjęła. Siostra i mama mają choinki z tego samego miejsca więc jeśli by przeżyły będę bogatszy o 3 nowe sztuki na działce.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Choinka z doniczki

Post »

Szansa jest, ale nie na 100%. Dobrze byłoby je do wiosny przechować w chłodnym miejscu , np. w garażu, albo na zabudowanym balkonie.
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka z doniczki

Post »

Mam garaż ale "blaszak" i to bez okien. Chyba się nie nada?
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Choinka z doniczki

Post »

Jeśli nie masz innego miejsca- to spróbuj w blaszaku. Poczekaj, aż miną mrozy ( aby szok termiczny był jak najmniejszy),wynieś do garażu i opatul agrowłókniną, albo przynajmniej okryj donicę np. kartonem. Podlewaj od czasu do czasu w bezmroźne dni. Te młodziutkie pędy z pewnością zmarzną, ale odbiją nowe. Powinno się udać, mnie udało się tak trzy razy. Natomiast nie praktykowałam nigdy przetrzymania choinki do wiosny w domu, w cieple. To chyba gorsza opcja dla choinki i dla właściciela.
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka z doniczki

Post »

Ok dzięki. A może wyniosę je na poddasze? Jest nieogrzewane ale na pewno jest tam cieplej niż w blaszaku. I są też okna dachowe więc jak coś to docierało by do nich słońce..
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka z doniczki

Post »

Witam. Właśnie też się zastanawiam. Mamy w tym roku choinkę w donicy . Świerk kłujący (srebrny).Kupiłam taki już gotowy - wycięty z korzeniami i wsadzony do 10 l. donicy. Kupiony był dzień przed wigilią i wstawiony do pokoju. Dziwi mnie ,że w ogóle nie pobiera wody z podłoża.Jak go na początku podlałam 2l wody, tak cały czas ma wilgotno. Drzewko jest wysokie 150 cm + donica. Igły zaczynają opadać :( . Nie wypuszcza żadnych pączków. Chociaż bardzo bym chciała żeby się przyjął potem w ogrodzie ,to mam coraz mniejszą nadzieję.
Wojtass Twoje drzewko jakie jest wysokie?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Choinka z doniczki

Post »

Co ma tam pobierać wodę? pień? :wink: zazdrowe i dobrze ukorzenione drzewko trzeba zapłacić.
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka z doniczki

Post »

Moje też ma koło 1,5 metra. Pobiera wodę, bo co dziennie wlewam do doniczki litr i wydaje się to być mało dla niego. Co prawda igły nie odpadają masowo ale co dzień coś tam spadnie. Ale nie usycha, jest zielone.
Te Pioter? Pień nie pobiera wody? Przecież w nim się zbiera głównie. Bo chyba nie zczaiłeś że to drzewo korzenie ma tyle że przycięte.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka z doniczki

Post »

No liczyłam się z ryzykiem ,chociaż jest tam trochę korzeni. Kosztowała tyle co ponad 2m cięta (100 zł),więc w sumie na jedno wyszło.
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choinka z doniczki

Post »

Ja zapłaciłem coś koło 60 pln (pomorskie) z tym że ja mam pospolity. Ale kupowałem w zeszłym roku srebrny i stał na tarasie do zeszłej soboty- co prawda mniejszy bo około 0,5 metra. Wstawiłem go do domu bo zaczął brązowieć.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Choinka z doniczki

Post »

Wojtass pisze: Te Pioter? Pień nie pobiera wody? Przecież w nim się zbiera głównie. Bo chyba nie zczaiłeś że to drzewo korzenie ma tyle że przycięte.

Zbiera, a pobiera to różnica. Korzenie są zawsze przycinane te co właśnie odpowiadają za pobieranie wody. Wiem jak są kopane drzewka na święta bo sam kiedyś przy tym robiłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”