Waszyngtonia(Washingtonia )

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Waszyngtonia nitkowata

Post »

zostaw ją w świętym spokoju :) bo się obrazi i nie wykiełkuje
Viktoria
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 kwie 2012, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Waszyngtonia nitkowata (wszystkie informacje, zdjęcia) ; ]

Post »

Ten temat chcę poświęcić waszyngtonii nitkowatej. Dwa dni temu natknęłam się na nią w jednym z segregatorów z kartami ,,Dom pełen kwiatów" . Chyba większość wie o co chodzi z tymi segregatorami. :wink:
Szukałam dla siebie roślinki domowej, dużej i przede wszystkim pięknej, waszyngtonia była idealna ;:215
Nolina odgięta była również piękna, ale wadą jej jest bardzo wolny proces rośnięcia. :roll:
Zamawiam dziś lub jutro opakowanie (5 nasionek tej roślinki) i chcę dowiedzieć się jak najwięcej o niej by dobrze o nią zadbać . ;)
Chcę posadzić ją w szklarence posiadam taką.http://images32.fotosik.pl/162/aaf1572f2c16285d.jpg
Mam zamiar wynosić ją na dwór gdy będzie ciepło i wnosić na parapet w chłodniejsze części dnia ;)
Czy lepiej posadzić je w inny sposób ? Może ktoś już posiada wysianą z nasionek i chce podzielić się jej wzrostem, wiekiem i oczywiście zdjęciem ? ;:162 ;:333
Bardzo chętnie będę pisać co jakiś czas tu pytania i wstawiać zdjęcia :tan Zadajcie też własne pytania na ten temat, piszcie oraz dodawajcie zdjęcia swoich pociech waśnie tego rodzaju ;:130
kamil1558
100p
100p
Posty: 178
Od: 20 lis 2011, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Waszyngtonia nitkowata

Post »

No pojawiło się coś tylko nie wiem czy to palma.
Awatar użytkownika
bergamotka
100p
100p
Posty: 162
Od: 14 wrz 2010, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Waszyngtonia nitkowata (wszystkie informacje, zdjęcia) ; ]

Post »

To może ja Ci odpowiem, choć doświadczenia wielkiego nie mam. Jakieś dwa tygodnie temu również wysiałam nasionka tej palmy. Wcześniej namaczałam je przez dobę. Wczoraj zauważyłam, że niektóre wypuszczają coś w rodzaju korzonka. Każde nasionko jest w osobnej doniczce w zwykłej ziemi do kwiatów. Doniczki stoją na parapecie południowym. Już kiedyś wysiewałam waszyngtonię, ale wszystkie nasionka mi zgniły. Mam nadzieję, że teraz pójdzie lepiej, bo mi też bardzo spodobała się ta palma.
Viktoria
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 kwie 2012, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Waszyngtonia nitkowata (wszystkie informacje, zdjęcia) ; ]

Post »

A mogłabym prosić o zdjęcia ? :wink: Niestety będę musiała zamówić jeszcze jedną paczuszkę nasionek, czekam od dwóch tygodni i nadal ich nie dostałam :? Achhh, nasionka kosztowały 2,50(+przesyłka 3zł) czyli razem 5,50zł i jak będę zamawiać to tym razem zamówie priorytetem :roll:
Awatar użytkownika
kamea
100p
100p
Posty: 157
Od: 25 gru 2009, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp

Re: Waszyngtonia nitkowata

Post »

Ja 5 lat temu przywiozłam nasionka waszyngtonii z Barcelony :) wsadziałam do ziemi, bez większej wiary w ich wykiełkowanie. Po ok 2 miesiącach w doniczce pojawiła się "trawka", która okazała się być maleńką palemką :) obecnie ma kilka lisci i mimo borykania się co jakis czas z chorobą grzybową, podobno dość częstą u palm w doniczkach, powoli pnie się do góry :)

Wszystkim siejącym palemki życzę powodzenia ;:215
Awatar użytkownika
kaczmar005
200p
200p
Posty: 372
Od: 17 lip 2010, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Waszyngtonia nitkowata

Post »

Super :) 5-latek to pewnie już spory okaz:) pokaż zdjęcie :)
Awatar użytkownika
kamea
100p
100p
Posty: 157
Od: 25 gru 2009, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp

Re: Waszyngtonia nitkowata

Post »

Heh, moja jak na 5 letni okaz nie jest duża :( to w dużej mierze wina właśnie tej choroby grzybowej i częściowo moja, bo zdecydowanie za długo trzymałam ją w zbyt małej donicy ;:223 dopiero teraz w miarę zaczyna dochodzić do siebie.
Wygląda tak: (białe plamki po pryskaniu Topsinem) :)

Obrazek
Awatar użytkownika
kaczmar005
200p
200p
Posty: 372
Od: 17 lip 2010, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Waszyngtonia nitkowata

Post »

Ok :) to super, że już dbasz o tę palmę jak należy :) niech rośnie zdrowa :)
Mam nadzieję, że od maja do września jest na dworze :)
Awatar użytkownika
kamea
100p
100p
Posty: 157
Od: 25 gru 2009, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp

Re: Waszyngtonia nitkowata

Post »

Jasne, że stoi na dworze, nawet ostatnio w te ciepłe dni wystawiam ją na balkon w dzień :)
Rafal111
200p
200p
Posty: 395
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

palmy daktylowiec i waszyngtonia jeszcze w ogrodzie?

Post »

Mam dwie wystawione w donicach na taras. Mają się dobrze ale w nocy temperatura spada do 4 stopni a waszyngtonia ma mieć minimum 15 :( Chować już do domu?
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: palmy daktylowiec i waszyngtonia jeszcze w ogrodzie?

Post »

Moja Waszyngtonia kolejny rok stoi spokojnie na świeżym powietrzu (balkon) aż do pierwszych przymrozków. A zimowana jest w temp +5 - + 8 stopni. Na to co piszą w książkach trzeba czasami brać poprawkę. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Rafal111
200p
200p
Posty: 395
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: palmy daktylowiec i waszyngtonia jeszcze w ogrodzie?

Post »

Ja mam w piwnicy 19st i trzymam normalnie w domu
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”