Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Ja mogę tylko powzdychać do tych cudnych widoków radujących nasze serca ;:180 ;:167 ;:167 Ależ ona zapaczkowana https://images81.fotosik.pl/986/7863f09e12c91bf4med.jpg ;:oj ;:167 Kto to ??????
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj Tolinko. :D
Dopiero dziś zauważyłam, że reaktywowałaś wątek :wink:
Na początku gratuluję wnusi :D
Widoczki zapodałaś obłędne :shock: Jak ja lubię oglądać właśnie takie całe rabaty różane, nie tylko portrety i zbliżenia. Pokazuj jak najwięcej. Umili to nam czas oczekiwania na wiosnę. :D ;:3
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj w Klubie szalonych babć ;:196 zdrówka maleństwu i pociechy dla rodziców o dziadkach nie wspomnę ;:63

Obłędne widoki, jakie te rośliny zdrowe aż dech zapiera - Jadziu mnie się widzi, że to może być Lady of Shalott
Tolinko serwuj swoje cudowne widoczki różane i nie tylko
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Gratuluję wnusi! Zachwyciły mnie obrazki z Twojego ogrodu. Jak pięknie skomponowane rabaty! ;:180
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko ;:196 ;:196 bułeczki pyszne wyszły. Dziękuję za super przepis, bo ja w gorącej wodzie kąpana i zaraz musiałam go wypróbować .Robiłam na mleku jednak następnym razem spróbuje zrobić pół na pół z wodą ;:180
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj Tolinko. Piękny jest Twój ogród. Masz bardzo dużo róż. Bardzo je lubię. Zastanawiam się jaką dużą masz działkę ? Podziwiam Cię, że dajesz radę pielęgnować takie ilości róż. ;:oj

Gratuluje wnusi ;:196
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko - gratulacje cudowna babuniu! Jeśli będziesz, a na pewno, tak dbać o Zuzannę jak o swój ogród, to wyrośnie z niej piękna dziewczynka.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, przyjmij spóźnione gratulacje ;:138 Jakoś umknęło mi, że zostałaś babcią :oops:
Niech mała kruszynka zdrowo rośnie na pociechę rodziców i dziadków ;:215 Kto wie, może po babci odziedziczy zamiłowanie do ogrodu i miłość do róż?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj :wit . Przedłużająca się zima skusiła mnie do wertowania forum i tak trafiłam na Twój wątek. Jestem oczarowana Twoimi różami ;:oj . Masz przepiękny ogród ;:138 . Ławeczki usytuowanej w tak genialnym miejscu zazdroszczę Ci po cichu :oops: . Myślę, że masz rację z tym dojrzewaniem ogrodu i ogrodnika . Może kiedyś po kilku latach i u mnie będzie bardziej "dojrzale". Póki co cieszę oczy takimi ogrodami jak Twój bo to niedoścignione ideały dla mnie ;:167 . Na pewno będę zaglądać ;:108 . Pozdrawiam i szybkiej wiosny życzę :wit .

PS. gratuluję przy okazji tego, że zostałaś babcią ;:168 .
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witajcie kochani :wit
Mam nadzieję że zrozumiecie moją nieobecność ,ale babcie tak mają :wink: :lol:
Póki zima nadrabiam inne sprawy i cieszę się wnusią ;:86 Zainwestowałam też trochę w parapetowce.Kiedyś kupiłam skrętniki ,były piękne, ale zeszłego lata mi padły ,no normalnie marniały w oczach i nikły,postanowiłam je sobie odkupić i tak zaczynam hodowle skrętników ;:306 żartuję ;:173 poza różami nic już nie zamierzam hodować ;:209
Ostatnio jak było ciepło zaczęłam już trochę porządkować w ogrodzie ,poobcinałam jeżyny i maliny posprzątałam zielnik, opryskałam drzewka owocowe i róże miedzianem i tak mi się już wiosny zachciało że posadziłam do skrzynek bratki ,które teraz koczują w garażu :roll: mam nadzieję że nie długo bo już zapowiadają poprawę pogody :tan Tyle jest pracy w ogrodzie że jak ta pogoda się nie zrobi ładna ,to nie wiem kiedy ja się obrobię :| Zamówiłam już sobie końskie złotko ,więc w tym roku moje panienki dostaną amciu pierwsza klasa! Odkąd zaczęłam stosować podlewanie tym właśnie złotkiem przestałam używać nawozów sztucznych i uważam że jest o wiele .wiele lepiej.Ciekawa jestem jak przetrwały róże ostanie zimowe dni....jutro przejdę się po ogrodzie....,ale to dopiero zweryfikuje wiosenne słonko ,już parę razy się przekonałam że róże po zimie wyglądały nieźle ,ale jak słonko zaczęło mocniej przygrzewać ,to pędy obsychały.Szkółki róż chyba nawet jeszcze nie wysyłają?Ja poprosiłam o dostawę tydzień po świętach.Bo przez tydzień będzie wnusia ,więc czasu ani minutki nie będzie :D
Dzisiaj powtórzyłam sianie lobelli coś mi w tym roku nie chce rosnąć ,a w kubeczkach z kobeą to aż zaczęłam grzebać czy tam jeszcze coś jest ,no ileż to można kiełkować!!Chyba roślinki czują że jeszcze nie czas.

Jadziu ja też wzdycham do tych widoków ,a ta zapączkowana panna to Henrietta Barnett wspaniała róża ! Zdrowa ,silna ,kompaktowa ,nie wysoka i nie wywala dłuuugaśnych pędów ,kwitnie pięknie ,a kwiaty ma takie żółto-maślane ,żeby jeszcze mocniej pachniała byłaby idealna,polecam ci ją ;:333


Wiolu dziekuje ;:168 ja nie mogę się w tym roku obudzić ,co oko otworzę ,furtkę uchylę ,to znowu zasnę ,ale furteczki już nie zamykam w końcu mamy wiosnę!!! ;:3
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Aniu oj szalona ze mnie babcia to i na pewno do tego grona pasuję :lol: Dziękuje ;:196
To nie Lady to Henrietta już Jadzi odpisałam.Lady of Shalott to moja ulubienica i mam nadzieję że obecna zima nie uszkodzi jej i będę mogła się nią cieszyć ,bo ona daje na prawdę sporo radości.

Kasiu ;:168 Widoczki ogólne moje ulubione.Rabaty zmieniają się i raz jest lepiej a raz hm...na tych fotkach było dobrze ;:333 ale tak to jest że z reguły pokazuje się to co jest ładne ,a to co gorsze ,to się skrzętnie ukrywa,mam też parę takich zakątków wstydu :lol:


Ewa-Pashmina dziękuje ;:196 mój ogród ma ok.1500m2 .Ja czasami też się podziwiam ;:306 najgorzej jest wiosną i po kwitnieniu ,wtedy pukam się w głowę i mówię ani sztuki więcej ,jeszcze nigdy nie dotrzymałam słowa ;:306 bo jak kwitną to dokupiłabym jeszcze raz tyle i chodziła między nimi i napawała się ich pięknem i zapachem ;:173


Ewunia ;:196 ja mam nadzieję że moja Zuzia będzie mi pomagać i kiedyś odziedziczy moją kolekcję róż i będzie kochać ten ogród tak mocno jak ja ;:167

Dorotko dziekuje ;:196 Mam taką nadzieję że odziedziczy tą miłość i całą resztę ;:108

Ewelinko jak dobrze że ta zima się przedłużyła ;:306 ;:168 Bardzo ci dziękuje za te miłe słowa ,to o tej porze roku taki kopniak do działania ,zeby tylko ta wiosna zechciała być wiosną :roll: Ławeczek mam więcej ,ale tą lubię najbardziej ;:167 Kocham mój ogród i poświecam mu sporo czasu ,ale ciągle wydaje mi się że to jeszcze nie to ,że u innych lepiej,ładniej .Dziękuje ;:196 bycie babcią jest baaardzo przyjemne :D
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj Tolinko przejrzałam Twój wątek i doczytałam, że masz róże Kosmos. Jakie warunki jej najbardziej odpowiadają? Moje wsadziłam do donic i zamierzam posadzić przed domem, gdzie popołudniu jest cień. Będzie im tam dobrze? ;:131
Mam też pytanie o Louis Odier. Moja była posadzona jesienią 2016. W zeszlym roku wypuścila 3 pędy na ok.1,2 m. Czy mam ją przyciąć wiosną czy zakulkować? Widać,że pędy zielone , dobrze przeżyły zimę.
Czytam Twój wątek od dłuższego czasu jak trafiłam na forum, wpadłam po uszy w róże i koniec... ;:224 ;:224
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Ponieważ dzisiaj pierwszy dzień wiosny ,to ja zacznę wiosennymi zwiastunami ,ale zaznaczam to zeszło roczne ,w tym roku leży jeszcze śnieg i ledwie obfociłam przebiśniegi



Obrazek

Obrazek

a teraz róże ....wspomnienia z poprzednich lat trudno jest wybrać te najpiękniejsze

Lady of Shalott


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Lacre

Obrazek



Obrazek


Obrazek

Guernsey

Obrazek

Graham Thomas

Obrazek

Abraham Darby

Obrazek

Alchymist


Obrazek



Obrazek

Obrazek


Już późno ,reszta niebawem ,do popisania :wit
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”