Mój ci on część 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirko,
teść miał rację.
Mam sporo topól - same się sieją i głuszą wszystko inne, więc je wycinamy.
Rzeczywiście, opał z tego bardzo kiepski - niskoenergetyczny, nawet po wyschnięciu.
U mnie to właśnie olchy padały łupem bobrów.
Ale tak na prawdę każde drzewo może zostać obalone - najgorzej sprawa się ma z owocowymi.
Kiedy bóbr wpadnie do sadu.... ;:145
U mnie teraz jest (-)2.
Myślę, że zima jeszcze da o sobie znać.
Roślinki chowaj.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mireczko witaj :) Zima w tym roku coś szybko nas opuściła. Śniegu ani śladu. Tak, zimą można zauważyć to na co nie zwraca się uwagi w pozostałych porach roku. Te rośliny są jak kręgosłup dla reszty zieleni. Nie znam się, ale wygląda na to że zwierzęta które kładą drzewa skorzystały z łagodnej zimy, wczoraj też usłyszałam o położonym drzewie.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój ci on część 3

Post »

O rety ;:oj masz bobry :?: :shock: niesamowite jak blisko masz żywą i rzadko spotykaną, naturalną przyrodę ;:138 Chociaż ja wiem co one potrafią , ale widziałam je tylko na zdjęciach a Ty masz na wyciagnięcie ręki :shock: Dla mnie to super ;:138 A jaka cudna wierzba , no i faktycznie wcześnie zakwitła. Mnie one jakoś się nie wiodą . Na ogrodzie mam zwykłą , taka z lasu wierzbę :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Cześć koleżankom :wit
Tak,blisko mam tę naturę,cudnie jest, jak mijam stado sarenek z daleka,ale już mniej,gdy trzeba ostro hamować,bo odszkodowania za uszkodzenia samochodu nie ma.No i przykro by było widzieć kontuzjowane zwierzę :( Dzików to dopiero mamy dostatek ;:202 Wszystkie pastwiska wyglądają,jakby glebogryzarką je ktoś obrobił.Zajęcy jest więcej,bażanty puścili w okolicy dwa lata temu,widać,że postawili na odbudowę gatunku mieszkańców lasów.
A ja dzisiaj poharcowałam z sekatorem trochę,jutro zamierzam dokończyć wierzby,choć jednej daruję,bo wygląda mi na martwą,hakuro-nishiki ,szczepiona.Nie mam pomysłu, co posadzić na jej miejsce.A czy wierzbę smoczą tnie się?
Dokupiłam dzisiaj nasionek,12 mieczyków(wkurzają mnie,bo fikają przy kwitnieniu,ale nie mogłam się powstrzymać ;:185 )

Obrazek

No i rękawiczki śliczniutkie kupiłam,ale nie wiem,co w nich będę robić,pielić na pewno nie,bo na czubkach już widać rzadki ścieg,więc paznokci nie ochronią.
Czy ktoś hodował drzewko storczykowe?

Obrazek



Obrazek
Po przycięciu lawenda wygląda smutno,ale to dla jej dobra.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Mój ci on część 3

Post »

Witaj Mireczko, widzę, że rozpoczęłaś sezon wiosenny a tu dopiero luty :wink: ogród wydoroślał gdy wspomnę Twoje początki i planowania gdzie co posadzić. Topole to są chwasty drzewne jak je wszyscy nazywają i nikt nie żałuje . Masz migdałka? jeżeli nie to proponuję w miejsce wierzby lub obielę :)
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

O,Ewunia,jak miło.To prawda,wydoroślał mój ogród,a miałby się jeszcze lepiej,gdyby właścicielka bardziej dbała w sezonie.A to lato było zabójcze.Wykopywałam paprocie dla syna i zaraz myśl do ciebie mi poleciała,już chyba tak zawsze będzie :D Nie pamiętam,żyje u ciebie?
Mam migdałka,mam obielę,na to miejsce wybiorę chyba coś zimozielonego,bo jest w miejscu widocznym,zaraz przy bramie,więc niech zawsze będzie na czym oko zawiesić.Poszukam zdjęcie ze (prawdopodobnie),śp. wierzbą :cry:

Obrazek
Ledwie znalazłam zdjęcie z nią,stoi za płotem, za różą rozpostartą na nim.Jakże musiała się czuć zaniedbana.
Poczytałam na forum (jakaż to skarbnica wiedzy) o drzewie storczykowym. Cieszę się,że uprawiane jest z powodzeniem,bo ja już z akacją i jacarandą próbowałam.Akacja padła a ta druga nawet nie wzeszła.
Wschodzą moje nasionka wysiane wcześniej;żeniszek,zioła,trawy.Zrobię zdjęcie w świetle dziennym jutro.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Mój ci on część 3

Post »

Paprocie mają się dobrze, wiem lato było prawdziwie afrykańskie i ja również nic nie zadziałałam w ogrodzie. Jeszcze masz do wyboru wiele innych atrakcji roślinnych jakieś inne w kolorze bo zielonego masz chyba dużo :) Czerwone kloniki lub buk pendula lub złoty perukowiec gold... ale pewnie już masz coś na oku :)
Jeżeli dalej jesteś chętna na patyki z róży chińskiej czerwonej i żółtej to napisz adres i wysyłam. Ukorzenia się bardzo łatwo. ;:196
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Kropki nad i nie postawiłam,a nie wiem,czy właśnie mi nie podsunęłaś pomysłu z tym bukiem.Czerwony od dawna mi się podoba.(Jest czerwony,czy mylę z czymś innym :oops: ;:204
Róża chińska,czyli hibiskus? Zmarnowałam swój,zasuszyłam w altanie,więc poproszę.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mireczko, ależ ta różyca piękna ;:oj Czym Ty ją karmisz??? Co to za odmiana?
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Anetko ażebym to ja wiedziała ;:306 Wszystko,co mam z przed forum jest nn. Porównując opisy,kwitnienie,ochrzciłam ją Super Dorothy ,ale nie radziłam się znawców.Może jak i ja zapadnę na różyczkę to dopilnuje identyfikacji.Dostałam ukopany badylek ,a na dziś mam trzy takie krzaki ;:oj
Moje pierwsze sianie wschodzi.Za chwilę posadzę/posieję namoczone nasiona drzewa storczykowego.Ale najpierw udowodnię,że mój ogród jest pod szczególna opieką :wink:


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Trwają przygotowania do kolejnej zimy ;:215
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ci on część 3

Post »

Piękny ogród, mnie też zauroczyła pnąca NN. Przypomina mi różę, którą mieliśmy kiedyś na działce. Masz może zdjęcia ze zbliżeniem kwiatu?
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Snop słoneczny ;:oj ;:3 Niedawno widziałam przez chwilę jakby tęcza owinęła się wokół połowy słońca. Patrząc na tarczę zegarową była ułożona jak wskazówki ustawiają się od 17.30 do 12. Jej końce były proste. Zdążyłam zrobić zdjęcie. Byłam tak zaaferowana tym cudownym zjawiskiem że zwróciłam uwagę na to co dzieje się na niebie innemu pasażerowi siedzącemu przede mną w autobusie :) Zdjęcie jest w moim wątku. Kilka lat temu w moim ogrodzie była krawędź tzn stopa tęczy :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Obrazek

Wygrzebałam to zdjęcie z folderu z przed 3 lat dla klarag :D Jak masz dla niej inne imię,to napisz :D Przy okazji szperania,zobaczyłam,ile rzeczy już nie mam,Prusznika np. :(
Olu,byłam,widziałam,niesamowite zdjęcie ;:215
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”