Mój ci on część 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

No teraz to się zdenerwowałam....Jak można ukrywać tak piękne zdjęcia :evil: :wink:
JagiS czy to miłość? Chyba nie aż tak.To po prostu zgoda na kolej rzeczy,które natura nam proponuje.Póki co,człowiek nie ma na to wpływu i nie rozumiem tego rzucania się,opluwania (tak,tak,niektóre forumki nazywają śnieg białym gó...m) pory roku,która daje nam wytchnienie i możliwość zatęsknienia.Czy nie zdarza się wam,że czekacie,kiedy rodzinka odjedzie,chociaż kochacie ją bardzo.Tak jest z ogrodem. Człowiek umęczony sezonem , czeka na reset zimowy,przynajmniej ja tak mam.I wiosną znowu jest oczekiwanie,napięcie,że całowałoby się kiełki wychodzące z ziemi.Wiem,pamiętam,ciebie JagiS to nie rusza i ja to rozumiem :D Cieszę się i doceniam,że chciało ci się obuć te walonki i wygrzebać te zdjęcia,piękne zdjęcia ;:63 ;:196 Ale nie wierzę,że aktualne byłyby gorsze,mamy taką prawdziwą zimę :roll:
Madziu widać,że liatry masz naprawdę dorodne.Warto zostawiać na zimę przekwitłe kwiatostany,żeby ogród nie wydawał się płaski.Chociaż twojemu to nie grozi ;:185 I pięknie potrafisz wypatrywać ciekawe zakątki. :D
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój ci on część 3

Post »

Śliczny zimowy ogród i gołąbek ma schronienie ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mireczko,ogród zimą równie klimatyczny jak latem.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Fajnie Alu i Karolinko,że też dostrzegacie uroki zimowego ogrodu :D Bo kiedyż,jak nie zimą można zawiesić oko na takiej gałązce np.


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Dzisiaj ogród już nie jest ładny ;:185 Jest jak byle jaki patchwork,więc nie będę go pokazywać,za to pokażę moje wysiewy.

Obrazek

A dla ocieplenia wątku mój nowy kwiatek na kuchenny stół.
Obrazek
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ci on część 3

Post »

A ja nic w domu nie sieję.
cokolwiek bym posiała, to moje koty zrobiłyby z tym porządek, czyli kuwetę zastępczą.
Wiosną będę robić rozsadę pomidorów, którą będę musiała odizolować od kotów - inaczej wszystko pójdzie na kompost.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Co potrafią robić koty z doniczkami pokazał Olek na fb ;:219
Madziu a kiedy ty wysiewasz pomidory?Myślę,że nie ma co czekać ;:131 Widzisz,zapomniałam o papryce ostrej.Przywiozłam sadzonki z Sulejowa i nie mogłam się nacieszyć,tak pięknie mi się udała.
Wysiałam w poniedziałek (kto wie,czy to był dzień na siew?Tak z ciekawości pytam,bo nie przestrzegam ;:209 ) nasionka m.in traw pampasowych i tam jest napisane,że trzeba pikować.Czy ktoś podpowie mi, po ile tych ździebełek do jednej doniczki trzeba? Czekam cierpliwie na wschody a w międzyczasie nie skąpię pochwał rzeżusze, która rozumie,co to radość ogrodnicza na widok kiełków przedzierających się przez grudki ziemi,więc nie zwleka ze wschodami :D

Obrazek
Rozczuliła mnie wczoraj JagiS zaśnieżając wątek dla mnie,więc z przyjemnością zrewanżuję się zdjęciem różyczki w kolorze,który lubi :D


Obrazek

Hoduję sobie roślinkę :tan Pytanie brzmi;co to jest ;:88



Obrazek
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirko,
pomidory wysiewam dopiero w kwietniu.
Kiedyś siałam wcześniej i wcale nie było lepiej.
Kwietniowe rosną ładnie, owocują tak samo szybko, jakby były wysiane wcześniej, a nie wybijają długie i cienkie.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

No popatrz,ja już bałabym się,że za późno :roll:
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirko,
zaryzykuję odnośnie sadzonki w doniczce: awokado?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Tak,powinnam was przeprosić za takie łatwe zagadki :oops: Mogłam sfotografować bez doniczki,ze dwie sekundy dłużej może by ci zeszło :wink: Ale fajna taka zabawa w sadzenie pestek Liczi też mi wzeszło,tylko zamroziłam.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci on część 3

Post »

Zima ma swój urok, ale jak jest śnieg.
Sporo go było u Ciebie, u mnie ledwo z 10 cm.
Dzisiaj już nie ma nawet płatka , tylko szarość się ściele.
Już wysiewasz coś z kwiatów i warzyw ?
Ja na razie posiałam tylko seler i zamierzam w przyszłym tygodniu paprykę, bo długo wschodzą.
Reszta dopiero w marcu, wcześniej nie ma sensu, bo dni jeszcze zbyt krótkie i światła mało.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Mój ci on część 3

Post »

Witaj! Mirko :wit jakie nasiona kupiłaś :?: tylko kilka torebek rozpoznałam. Trawę pampasową kiedyś wysiałam, przetrwała w ogrodzie tylko dwa sezony...dopiero po czasie przeczytałam że była nieprawidłowo posadzona. Powinna rosnąć na lekkim podwyższeniu...korzenie nie mogą w zimie stać w wodzie, w przeciwnym razie zgniją. Mróz nie jest dla niej zabójczy tylko wilgoć. Trzeba ją porządnie zabezpieczyć na zimę żeby nie zamakała. Cudowna roślina tylko trudna w utrzymaniu. Pikować nie koniecznie trzeba, zobaczysz jak gęsto skiełkuje...lepiej wysiać po kilka nasion do mniejszych doniczek potem w całości posadzić do gruntu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”