Irysy - grudzień a z ziemi wychodza młode roślinki.

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

A możesz podać jakie to irysy i gdzie kupiłeś. Ja mam kilka odmian irysów cebulowych ale nigdy nie sadziłam ich na wiosnę. Pozdrawiam Marysia :lol:
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Tak , irysy holenderskie są jednymi z najłatwiejszych w uprawie. Ja zwykle nowe sadzę w listopadzie , ale je rzeczywiście można sadzić na wiosnę , żeby uchronić przed zmarznięciem w zimę. U mnie sadzone jesienią pięknie kwitną w czerwcu a nawet czasem już w maju . U mnie siedzą po kilka lat w jednym miejcu póki się nie zagęszczą. Oczywiście w zimę pod przykryciem. Pozdrawiam Marysia :lol:
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
pyteko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 20 lut 2008, o 09:34
Lokalizacja: Limanowa

Post »

Och to cieszę się bardzo, a co ile mam cebulki wysadzać? i czy zniosą półcień? :lol:
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Irysy holenderskie lubią żyzną przepuszczalną ziemię. Nie znoszą suszy. Lubią słońce, w lekkim półcieniu też rosną a jak się zachowują w cieniu to zobaczymy latem. Pomyliłam się na jesieni i zamiast tulipanów botanicznych posadziłam irysy holenderskie pod pigwą. :oops: Jak widzisz starzy ogrodnicy też czasami robią głupstwa. :lol:
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Jak zimować irysy posadzone w donicach ?
Awatar użytkownika
shanti
100p
100p
Posty: 126
Od: 20 lip 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie/Stare Olesno

Post »

A mi właśnie zakwitają irysy holenderskie, których cebule wsadzone były do gruntu w połowie maja. I widok niebuiesko-żółtych SAPHIRE BEAUTY jest piękny w lipcu (chyba jestem wyjątkiem że tak poźno mi kwitna iryski) :)
ulaw102
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 27 paź 2009, o 22:16
Lokalizacja: okolice Olsztyna (warmia)

Re: Irysy - grudzień a z ziemi wychodza młode roślinki.

Post »

Chciałabym prosić o radę doświadczonych czy nie będzie za późno gdy wysadzę cebulki irysa teraz i czy trzeba je grubo okrywać na zimę?
zojalitwin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 11 paź 2009, o 08:44
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Re: Irysy - grudzień a z ziemi wychodza młode roślinki.

Post »

Nikt nie da ci gwarancji że za 3 dni nie pojawi się prawdziwa zima. Z równym powodzeniem jeszcze przez miesiąc może być jak jest. W pierwszym przypadku mimo okrycia mogą zmarznąć, a w drugim spokojnie się zakorzenią. Najlepiej posadź do doniczki i zadołuj w gruncie. Jeśli będą zapowiadać mrozy autentyczne to wyciągnij i postaw w zimnej piwnicy, ale w plusowej temp. Jak minie pierwszy atak zimy będziesz mogła(lub nie) znów wsadzić doniczkę do gruntu.

Taka zabawa spowoduje, że zapamiętasz by nie kupować nic po połowie października bo u nas jesień kapryśna.
Zoja
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”