W o... Tuszy, metodach odchudzania się

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Erazm pisze:Najlepsze na odchudzanie są długie spacery lub codzienne biegi. :lol:
Spacerki też są świetne - nie zaprzeczam. Dotleniają i poprawiają krążenie. :D
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Rany, czy Wy jesteście stukilowymi grubasami, ze musicie się odchudzać? A czy niewielka nadwaga jest taka straszna? Lepiej doradźcie jak przytyc. Niedużo, tak ze 2-3 kg... :wink:
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Dużo węglowodanów wieczorem + nieco tłuszczyku.. np pączek, kanapki z tłustszą wędlinką... :wink: lub owoce (ha ha..) najlepiej typu banan
Połączenie tłuszczu z białkiem np pizza, piwo.
Masz to w kilka dni...
Mówisz - masz. :D
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

:lol: Gdybyż to było takie proste... Węglowodany pożeram głównie wieczorem, tyle ile mogę.
Cżęsto z tłuszczykiem, choć nie lubię tłustego jedzenia. Piwa nie lubię.
Jadłam też przez pewien czas sporo słodyczy, choć nie przepadam za nimi w dużych ilościach - i nic :(
Masz jeszcze jakąś cudowną receptę? ;:113

Na moją "tuszę" chyba nie ma mocnych! :lol:
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

To tylko pogratulować... ! :D
....jeszcze mogę Ci poradzić nieregularne jedzenie, najlepiej maksymalnie 2 posiłków dziennie ;:113
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Pogratulować? Cha,cha! Mówisz tak, bo mnie nie widziałeś :lol:
Wszyscy mi współczują, że taka chuda jestem :( a Ty mi gratulujesz :lol:
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ja też nie mam tego problemu.
Nigdy się nie odchudzałam.
Przez zimę wejdzie zawsze z 3 kg tam gdzie nie powinno :D :D :D
ale z wiosną szybko spalam i jest po kłopocie.
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

nemo56 pisze:bardzo dobry na odchudzanie jest stress. Tylko jak do niego się przyzwyczaić?
Nemo niestety nie zawsze. Są osoby które "zajadają stresy", pojawić się może raczej tycie. Nie znasz prostego mechanizmu poprawiania sobie nastroju poprzez jedzenie czekolady? Czekolada powoduje uwolniernie z mózgu endorfin czyli hormonów szczęścia. Dlatego wiele osób gdy ma kiepski natrój zjada czekoladę. Niestety ja do tych osób należę :( Długotrwały stress jest powodem depresji. A nie wiem czy wiesz że objawem depresji może być zarówno u jednych tycie jak i drugich chudnięcie ( oczywiście wiele innych objawów).W ostatnią niedzielę był program gdzie mówiono na temat "dieta a choroby". Otóż zalecana przez pewnego amerykanina dieta odchudzająca -niskowęglowodanowa, która polega na nie jedzeniu chleba, ziemniaków i potraw mącznych za to pozwalająca na zjadanie dużych ilości białak z tłuszczem ( np tłuściutkie mięsko) powoduje zmiany w układzie krwionośnym. Te zmiany to oczywiście mieżdzyca spowodowana głównie jedzeniem tłuszczu zwierzęcego. Przy tej diecie oczywiście chudnie się, ale co z tego ?
Kolejna sprawa to wiek. Im człowiek starszy tym przemiana materii spada. Przyzwyczajeni do tego samego jedzenia za młodu jemy tak samo w wieku późniejszym, ale waga rośnie . Kolejna sprawa to hormony. Jeśli ktoś ma zaburzenia hormonalne to może tyć z powodu niewielkich wahań poziomu hormonów. Oczywiście pewną rolę odgrywaja też obciążenia genetyczne. Uważam że do każdego człowieka trzeba mieć podejście indywidualne.
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

:D :D Nie należę do osób szczupłych- ale i odchudzać się/ czyli katować głodówkami, albo co gorsza jedzeniem tego co nie lubię.../ nie zamierzam. Po kilakrotnych próbach- zawsze z efektem jo-jo , powiedziałam sobie - k o n i e c ! Ja się lubię taką jaką jestem, humor i zdrowie mi dopisuje - czego chcieć więcej ? Staram się tylko nie przybrać więcej.
Poza tym zauważyłam, że :wink: :
-osoby nieco tęższe są bardziej wesołe
-osoby odchudzające się są stale złe / chyba z powodu stałej kontroli tego co i ile jedzą/
-osoby bardzo chude to złośnice :wink: i złośliwce :wink:
Zauważcie , że osoby tęższe to prawie zawsze "dobrotliwe misie" :wink:
/Nie wykluczam, że mogę się mylić. Kto inny może mieć całkiem inne podejście do zagadnienia :wink: :D /
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Nela pisze:Poza tym zauważyłam, że :wink: :
-osoby nieco tęższe są bardziej wesołe
-osoby odchudzające się są stale złe / chyba z powodu stałej kontroli tego co i ile jedzą/
-osoby bardzo chude to złośnice :wink: i złośliwce :wink:
Święta racja Nelu. Takie schematy najczęściej w otoczeniu się uwidaczniają.
Dlatego właśnie spożywam czekoladkę Vedla z nadzieniem kokosowym(moją ulubioną) i nie dzielę jej na kosteczki(żeby się nie denerwować :wink: ), tylko zjadam jak kromkę chleba :lol: :lol:
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

aurynka pisze:
Nela pisze:Dlatego właśnie spożywam czekoladkę Vedla z nadzieniem kokosowym(moją ulubioną) i nie dzielę jej na kosteczki(żeby się nie denerwować :wink: ), tylko zjadam jak kromkę chleba :lol: :lol:
Aurynko jeżeli zjesz samą czekoladę to nie wejdzie Ci w 'biodra' :D :D :D
natomiast jeżeli zaraz po niej posilisz się jeszcze innymi specjałami z lodówki,
wówczas gorzej.
Dla wszystkich polecam czekoladę z dużą zawartością kakao od 70-90 %.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Nela pisze::D :D Nie należę do osób szczupłych- ale i odchudzać się/ czyli katować głodówkami, albo co gorsza jedzeniem tego co nie lubię.../ nie zamierzam. Po kilakrotnych próbach- zawsze z efektem jo-jo , powiedziałam sobie - k o n i e c ! Ja się lubię taką jaką jestem, humor i zdrowie mi dopisuje - czego chcieć więcej ? Staram się tylko nie przybrać więcej.
Poza tym zauważyłam, że :wink: :
-osoby nieco tęższe są bardziej wesołe
-osoby odchudzające się są stale złe / chyba z powodu stałej kontroli tego co i ile jedzą/
-osoby bardzo chude to złośnice :wink: i złośliwce :wink:
Zauważcie , że osoby tęższe to prawie zawsze "dobrotliwe misie" :wink:
/Nie wykluczam, że mogę się mylić. Kto inny może mieć całkiem inne podejście do zagadnienia :wink: :D /
To wszystko prawda, ale od każdej zasady są wyjątki :D Ja tam nie jestem złośnica ani złośliwiec :P . (Fakt, że nie zawsze byłam taka chuda, jak teraz:lol: )
W pełni popieram natomiast Twoją postawę! Brawo Nelu!

Obrazek
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Mariola54 pisze:
aurynka pisze:
Nela pisze:Dlatego właśnie spożywam czekoladkę Vedla z nadzieniem kokosowym(moją ulubioną) i nie dzielę jej na kosteczki(żeby się nie denerwować :wink: ), tylko zjadam jak kromkę chleba :lol: :lol:
Aurynko jeżeli zjesz samą czekoladę to nie wejdzie Ci w 'biodra' :D :D :D
natomiast jeżeli zaraz po niej posilisz się jeszcze innymi specjałami z lodówki,
wówczas gorzej.
Dla wszystkich polecam czekoladę z dużą zawartością kakao od 70-90 %.
Własnie mam ochotę na jakąś pizzę :lol: I to najlepiej z duuuuużą porcją frytek long. Jeszcze bym sobie do tego zaserwowała najchetniej pepsi(mój ulubiony napój) oraz porcyjkę malagi. :wink: :lol: Jak szaleć, to już na maxa. :wink: Po tej czekoladzie czuję jakiś niedostatek :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”