Toaleta na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Toaleta na działce

Post »

Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem ROD i pierwsze kroki kieruję do najpilniejszego tematu wg mnie:)
Na moim rod są stare wc z dziurą w ziemi i tam ludzie zlewają zawartość swoich szamb itp oraz normalne wc ale przy bramie głównej czyli dość daleko.

Proszę o informację od doświadczonych działkowców czy opcja ostateczności czyli wiadro z deską za ok. 30pln na alleggro plus trociny to dobre rozwiązanie.
Nie chcę chemicznych toalet z płynami bo tak jak piszę będę z opcji "cięższej" wc korzystał na działce w ostateczności.

Poproszę o poradę czy mocz rozcieńczony z wodą można wylewać na trawę bez obawy na kiepski zapach?
Również poradźcie czy można wodę z mydłem lub po płynie do mycia naczyń wylewać na trawnik?

Pytania może naiwne ale nie chce niczego zniszczyć co już mam na działce i jest wypielęgnowane.
Szymon33947
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 lut 2019, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wc na dzialce

Post »

Witam
Kupilem dzialke ROD a na niej niestety nie ma wc tzn jest ale oddalone o okolo 100 metrow z kanalizacja i tu moje pytanie jak najlepiej wykonac wc tylko na siku i czy beda z tym jakies problemy typu zapach czy tez inne przeszkadzajace sasiadom itp
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Toaleta na działce

Post »

Intryguje mnie temat tej przenośnej toalety...
No dobra, jest zbiornik, jest chemia... załatwiam potrzebę i co dalej? Gdzie potem takie nieczystości zlewacie? Bo jeśli miałabym sobie to potem utylizować na działce to już bym wolała chyba sikać pod krzak.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Toaleta na działce

Post »

Nieczystości są neutralizowane (specjalne płyny) i można je wylewać na kompost. Ja używam preparat "Microbec" który przyspiesza naturalny proces rozkładu resztek organicznych i wtedy nieczystości nie są groźne.

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wc na dzialce

Post »

Szymon33947 pisze:Witam
Kupilem dzialke ROD a na niej niestety nie ma wc tzn jest ale oddalone o okolo 100 metrow z kanalizacja i tu moje pytanie jak najlepiej wykonac wc tylko na siku i czy beda z tym jakies problemy typu zapach czy tez inne przeszkadzajace sasiadom itp
Ja mam taką, sprawdza się super. Przeczytaj mój wpis w tym wątku.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 7&start=70
Jerry6
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 mar 2019, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Toaleta na działce

Post »

ed04 mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy i napisać jak budowałeś to szambo.
Na jaką głębokość wkopałeś beczki?
Zabezpieczałeś je jakoś przed zgnieceniem przez ziemię, wody gruntowe gdy są puste?

Będę robić coś podobnego tylko z dwóch beczek 150l.
Kik777
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 mar 2019, o 02:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Projekt WC. Działka ROD. Opinie /pomoc/porady?

Post »

Witam serdecznie. Jestem posiadaczem działki rod za miastem. Na działkach nie ma szamba ani kanalizacji ściekowej ...jednak wszyscy działkowcy załatwiają swoje potrzeby tylko nikt nie podejmuje tego tematu. Takie temat tabu. Chciałbym na swojej działce przy altanie w pomieszczeniu po narzędziowni zbudować następującą toaletę. Wkopana szczelna beczka 100l. Z jej pokrywy wychodziła by rura na powierzchnię do pomieszczenia. Do niej podłączony normalny kompakt wc. Opcja nr.1 bez rury odpowietrzajacej. Opcja nr.2 rura odpowietrzajaca na wysokości 2,5metra. Na dnie beczki wlany płyn do toalet turystycznych. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
Obrazek

Obrazek

-- 24 mar 2019, o 02:59 --

Spłukiwania odbywałoby się ręcznie poprzez wiaderko z wodą o pojemności 2l.


-- 24 mar 2019 05:38 --
Znalazłem informację,że są na rynku preparaty,które po wlaniu do zbiornika usuwają jakąś część nieczystości zmniejszając objętość ścieków w zbiorniku co sprawia,że przez sezon letni beczki nie trzeba oprozniac.
. Nie mogę znaleźć jednak nazwy produktu. Może ma ktoś wiedzę na ten temat?
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Toaleta na działce

Post »

Jerry6 pisze:ed04 mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy i napisać jak budowałeś to szambo.
Na jaką głębokość wkopałeś beczki?
Zabezpieczałeś je jakoś przed zgnieceniem przez ziemię, wody gruntowe gdy są puste?

Będę robić coś podobnego tylko z dwóch beczek 150l.
O co konkretnie pytasz?, schemat jest w wątku który wkleiłem. Beczki są wkopane na głębokość ok 2m, nic nie zabezpieczałem. Działa tak od ok trzech lat i jest ok. U mnie wody gruntowe są dość wysoko, pierwsza beczka z racji że nie ma dziur w dnie nigdy nie jest pusta.
W razie czego pytaj śmiało.
pzzg
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 5 maja 2013, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Gora

Re: Toaleta na działce

Post »

Temat prosty jak beczka 800l(150zł)+koparka(70zl)+rury(40zł)+kompakt z wystawki = pikne wc na rodos :heja
Piotr562
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 2 cze 2019, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

WC na działce połączone z oczyszczalnia korzeniowa

Post »

Witam
Jestem nowy na forum, dlatego jeżeli pisze w złym dziale proszę o przeniesienie.
Przechodząc do rzeczy. Chciałbym zbudować na działce toaletę WC, na początku był pomysł żeby zrobić ze spłuczką pod ziemią podziurawiona beczka do której by to spływało, ale podpytałem sąsiada powiedział że nie poleca bo potem nie chce wsiąkać i mu raz wykipiało, więc postanowiliśmy zrobić toaletę taki typowy wychodek. Ale ja nie chciałbym zanieczyszczać środowiska więc wpadłem na pomysł kupić pojemnik 1000l po nawozie wkopać go i tam by to się przelewało do oczyszczania korzeniowej myślałem by wykopać dół głęboki 75cm a długi na 3 m szeroki na 2m. Jak myślicie zdało by to egzamin jak by to było gdyby po okresie letnim nie było by nas. Wtedy byłby to normalny kibel ze spłuczką . Pytanie czy to zadziała i czy wielkość odpowiednia, na działce jest 5 osób i do tego zbiornika byłby tylko kibel podłączony nic więcej.
Wcześniej korzystaliśmy z toalety turystycznej ale to było problematyczne bo po przywiezieniu do domu kibel brudny zapychał się smród na cały dom . Mam nadzieję, że pomożecie z góry dzięki .
Awatar użytkownika
Prince
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 9 kwie 2018, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Toaleta na działce

Post »

mam wkopaną beczkę z dziurami i zwykły porcelanowy tron, jesteśmy na działce na weekendy i od 9 lat nigdy nic się nie zatkało, nie było żadnych niespodzianek, aż miało skorzystać ;:65 nie ma żadnych przykrych zapachów, polecam :wit
Piotr562
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 2 cze 2019, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Toaleta na działce

Post »

Tylko, że nas jest piątka i siedzimy tam prawie całe 2 miesiące, taki domek letniskowy.
Powiedz mi jak myślisz ta oczyszczalnia by działała, takie wymiary będą odpowiednie na 5 osób chodzi o zbiornik i wielkość oczyszczalni.
Piotr562
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 2 cze 2019, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Toaleta na działce

Post »

Nie wiem, nie ma w internecie jak dokładnie wszystko zbudować, nie ma jak powinien wyglądać ostdnik gnilny i gdzie powinna znajdować się pompa. Chciałem żyć w zgodzie z naturą ale niestety jak zobaczyłem w jak CHORENDALNIE wysokiej cenie oferują oczyszczalnie to niech się później nie dziwią że większość wypuszcza ścieki do rzeki. A wywuz szamba nie opłaca się płacić bo pewnego razu wieczorem na rybach sobie siedzę patrzę szambiarka i nagle sru wszystko do rzeki. I niestety mi też pozostało wypuszczać ścieki normalnie do ziemi trudno, może producenci oczyszczalni jak wydarzy się katastrofa ekologiczna zmądrzeją i dadzą te oczyszczalnie w jakieś normalnej cenie. Tyle kasy za zbiornik który ją mogę kupić używany za 200 zł a nie za 2000 zł gdyby były jeszcze poradniki jak taki zwykły zbiornik przerobić na oczyszczalnie to nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”