Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 989
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

No to i ja nie będę ryzykował. Nadwyżki zamrożę i pójdę w nalewki.
Przy okazji znalazłem poważną stronę zawierającą porównanie przydatności aronii, wiśni, czarnej porzeczki i kamczatki do produkcji win.
Najlepiej wyszły kamczatki, ale odmiany japońskie.
https://agresearch.montana.edu/warc/res ... tions.html
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 706
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Jagoda kamczacka - polecane odmiany, smak jagody kamczackiej

Post »

Ja będę robił tak ale muszę poczekać aż urosną te moje kamczatki. Mój planowany przepis na wino z jagody kamczackiej ok. 20 l gotowego wina. 15 kg owoców, 4.0 kg cukru, drożdże suszone do win czerwonych, pożywka dla drożdży, 6 l soku jabłkowego słodkiego(albo 6 l wody przegotowanej) W sumie żeby uzyskać 15 % alkoholu potrzebne jest 250 g cukru ma litr. Cukier trzeba podzielić na 2 porcje bo zbyt duże stężenie jest niewskazane. Ja robię zawsze ok. 20 blg. pierwszy nastaw co daje ok. 170 g cukru/l. W drugiej dawce trzeba dać ok. 80 g/l co da w sumie te 15%. Trzeba też uwzględnić cukier w owocach i soku ale jak przedawkujemy to wino będzie mocne i półwytrawne albo słodkie.
Z jagody nie robiłem ale najprościej zrobić wino z aronii i soku z jabłek. Takie wino trudno zepsuć i zawsze smakuje.
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 858
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Ja robię tylko nalewki z jagody kamczackiej ,zasypię owoce cukrem i czekam aż się cukier rozpłynie i jagody puszczą sok potem zalewam 70% volt i czekam jak najdłużej się da im więcej czasu czekam tym lepsze :heja
Pozdrawiam zagiel
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”