Susza w ogrodzie

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Irek6820
200p
200p
Posty: 306
Od: 8 lut 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Narewki

Re: Susza

Post »

Pola nie idzie zaorać w żaden sposób chociaż ciągnik jest silny ma 360km , rzepaku w tym roku nie sieję za sucho :|
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: Susza

Post »

U nas ludzie nie będą mogli zacząć wykopów,ziemia jak beton,a gdzie górka to ziemniaki ugotowane już w ziemi.
Usychają lasy.
W zeszłym roku tyle warzyw i owoców gniło w polach,bo za dużo,bo urodzaj,a teraz nie ma prawie nic .
Kwiaty to resztki Raju.
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Susza

Post »

Nawet jak spadnie 20 mm deszczu to i tak wiele nie pomoże . potrzebna jest trzydniówka .
Awatar użytkownika
Irek6820
200p
200p
Posty: 306
Od: 8 lut 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Narewki

Re: Susza

Post »

Żeby dobrze zaorać potrzeba aby padało co najmniej tydzień :(
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Susza

Post »

Bo u nas taka dziwna polityka. Jak urodzaj to wszystko za bezcen, to i sklepikarz w razie czego wyciepnie na hasiok. Bo go stać, stąd w tym roku za przeproszeniem gówno, bo ktoś napisał do centrali tam wysoko i prośbę rozpatrzono pozytywnie. I mentalność ludzka.
Niszczenie żywności, marnotrawstwo , bimbanie wody bez umiaru, nie poszanowanie nikogo/ niczyjej pracy / ani niczego. Jaka długa droga musi upłynąć żeby z ziarna powstała bułka, którą degenerat wyrzuci bo jest aż z wczoraj. Ile musi przejść jabłoń żeby jabłko trafiło na stół. Ile, ale dużo osób ma to za przeproszeniem w dupie, bo sugeruje, że mnie stać. A jak nie będzie , to można będzie się tymi piniędzmy dupe podetrzeć. Albo będzie drogie to bułkę będzie całował jak będzie szedł do domu.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
Irek6820
200p
200p
Posty: 306
Od: 8 lut 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Narewki

Re: Susza

Post »

Tak wyglądała orka u mnie w tamtym roku na początku sierpnia . Teraz mamy początek września i nic nie jest zaorane ani rzepak nie posiany :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1666
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Susza

Post »

Jak się pyli za traktorem.

Trzeba się zainteresować uprawą zerową/konserwującą.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Susza

Post »

A jaka to jest upraw :?:
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Susza

Post »

Nie wiem jak u was ale moim zdaniem to było super lato w ogrodzie. Wszystko rosło wspaniale nawet róże nie grymasiły. Trochę więcej pracy wieczorem przy podlewaniu ale dla mnie mogłoby takie lato być co rok. Zamiast podtopionych miejscowości przy rzekach uśmiechnięci plażowicze w TV. Magnolie rododendrony kwitną ponownie - przepiękne wrzosy jedyny minus to rachunki za wodę. Te ciepłe wieczory i kawa na tarasie ;:138 szum zraszaczy - tego będzie mi już za kilka dni brakować.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Susza

Post »

Asprokol, chyba kpisz?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Susza

Post »

Asprokol Pamiętaj o tym że są jeszcze ludzie którzy żyją z produkcji rolnej Mam mocno w czterech literach uśmiechniętych plażowiczów i i szum zraszaczy . Efekt tego pieprzonego lata jest taki że z kotłowałem ładnych parę setek paliwa do pomp żeby utrzymać produkcję na minimalnym poziomie . A zimą przypomnij sobie o tych pięknych magnoliach jak będziesz płacił troszkę wyższe ceny za warzywa i owoce. Nieraz dobrze by było się zastanowić nad ciężką pracą innych w upale i spiekocie gdzie walka z suszą nie równa się z leżeniem na plaży .
Irek6820 pisze:Tak wyglądała orka u mnie w tamtym roku na początku sierpnia . Teraz mamy początek września i nic nie jest zaorane ani rzepak nie posiany :shock:
Obrazek
Irek ten rok już mija ale przyszły może okazać się bardzo "chudym rokiem" Zobacz co dzieje się w
hodowlach krów gdzie rolnicy spasają zapasy przeznaczone na zimę . Co dalej zrobić , zresztą sam widzisz po sobie rzepak nie zasiany a tak jak u mnie deszczy nie widać .
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1666
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Susza

Post »

Uprawa zerowa to znaczy bez orania.
Tu jest jakiś artykuł po polsku wprowadzający temat: http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna ... 58703.html

Po angielsku to "no-till" - wpisz sobie to hasło w google image, żeby zobaczyć na zdjęciach jak to wygląda.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2002
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Susza

Post »

asprokol widać iż mieszkasz w betonowej miejscowości. Trawniki schną, drzewa schną o uprawach nie wspomnę. Karetki jeżdżą jak oszalałe podczas upałów (i straże). Zwierzęta padają z pragnienia... Ceny owoców i warzyw już są wyższe niż rok temu (wtedy na Śląsku było katastrofalne lato w przeciwnym kierunku). O grzybach w tym roku można zapomnieć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”