Mój pierwszy storczyk :) Narine

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Witajcie nowe storczykomanki :) Dziękuję za wszystkie pochwały :oops:
Mój ostatniemu falkowi ładnie puchną pączki na drugiej łodydze i już chciałam się pocieszyć, że można to uznać za pierwsze własne osiągnięcie... A tu dziś jeden z pączków zżółkł... Chyba zimno mu zaszkodziło, bo w nocy bardzo spadła temperatura ;( A może już nie ma siły?.. Cóż, dostałam chyba po nosie, co bym nie była zbyt niepokorna wobec moich storczyków :)
Jednak i tak się cieszę, że moje falki dobrze się zaaklimatyzowały po zakupie, bo nie zgubiły kwiatów ani pączków i jak do tej pory (poza tym jednym pączkiem) rozwijają nowe kwiaty :)

A oto moje upragnione Miltoniopsis ;:113
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

A kiedy te śliczności kupiłaś?Jest po prostu pięęęęęęękny....(Czyżby nowe moje chciejstwo??? :lol: :lol: )
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

Narine proszę i tu się spotkałysmy. Masz cudne storczyki, Ja dopiero zaczynam, ale chyba będę ostro ;:80 odkładać na nowe storczyki, żeby budżetu domowego nie naruszać :wink: .
Jestem po prostu zarażona ta fantastyczna chorobą.
Falenopsisy są po prostu cudne, i Miltoniopsis przyprawia o zawrót głowy. ;:2
Pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Narine - cóż mogę rzec - przepiękny ... ja niestety mam takiego po kwitnieniu, ale poczekam, poczekam .. nic innego nie uczy tak cierpliwości jak właśnie storczyki. A jaka radość z takiego właśnie kwitnienia po długim czekaniu ;)
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

A kiedy te śliczności kupiłaś?Jest po prostu pięęęęęęękny....(Czyżby nowe moje chciejstwo??? Laughing Laughing )
Witaj Basow@ nie wiem o którego pytasz? W każdym razie po datach mniej więcej widać kiedy zakupione :) Pierwszy pojawił się na początku listopada :) Ostatni - miltoniopsis - na początku stycznia :)

Nezka Witaj w moich progach :) Obawiam się, że szybko wpadniesz w to storczykowe uzależnienie... Co do budżetu, to ja zawsze poluję na jakieś obniżki :) Jedynie miltoniopsisa kupiłam po normalnej cenie... Dotąd mam wyrzuty sumienia... Jednak odkąd zobaczyłam ten gatunek u Agasty... Zachorowałam, no cóż :oops: Małe "pertraktowanko" z mężem i udało się ;)


Zuzulec
ja teraz będę czekała na kwitnienie ratowanego dendrobium :) Pewnie dłuuugo poczekam, bo nie wygląda zbyt ciekawie. Liście w małych psb nadal żółkną:(
Do podglądu i oceny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Właśnie o miltoniopsis mi chodziło.... Śliczne....
Dzięki za odpowiedź!
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

Narine dobre serce ma twój M do roślin. Dzięki wszystkim M ;:138 , którzy pozwalają nam kupować piękne okazy, i mamy dzięki temu co oglądać :lol:
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witaj Narine :!:
Przepiękne storczyki masz, a ten ostatni, Miltoniopsis, to normalnie ;:154 wygląda jak namalowany ;:109
CUDEŃKA :!:

Życzę wielu sukcesów w ich uprawie :P
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Kropeczka śliczna a Miltoniopsis, po prostu cudo! Podobno to "trudny" storczyk, nie dla mnie, ale pomarzyć troszkę przecież mogę?
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

normalnie wygląda jak namalowany
Jeanne tak mówiła zawsze moja kochana Babciunia jak patrzyła na kwiaty :)

Nezka z tym sercem mojego M to różnie bywa :P ... Ostatnio zgodziłam się na większy zakup na konto Jego marzeń, więc... troszkę to zapewne będę wykorzystywać.... :oops:
Choć obiecałam sobie, że na razie z nowymi storczykami stopuję. Ciekawe ile wytrzymam.. :lol:
Przedwczoraj widziałam takiego ślicznego "ciapka" , jakiego ma Gucia (biały w różowe kropki)... i prawie już z nim doszłam do kasy... Opanowałam się w ostatniej chwili :oops:
A wczoraj mnie kusił kolejny... Też różowo-biały, ale już nie ciapek. Bardzo dziwacznie cieniowany, nie widziałam takiego wśród naszych storczykomanów. Nieziemski był ech... :cry:
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

Narine już gdzieś pisałam, że jeśliby raz w miesiącu kupić jednego storczyka (może czasem dwa :lol: ), to uzbiera się naprawdę wspaniała kolekcja. Przecież te kwiaty przyprawiają o prawdziwy zawrót głowy.
Pisałaś o fuksjach. Czy masz ich na tyle, że mogłabyś sie podzielić? ;:180
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

Narine , oj jaki piekny ten kropciatek ! ostatnio łaciatki nie dają mi spokoju :oops:
czy masz etykietką firmy? ciekawe u kogo sie takie dalnatyńczyki wylęgły
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Nezka Czyżbyś też była wielbicielem fuksji?? Przepiękne i różnorodne fuksje miałam 3 lata temu. (Zbieram się i zbieram, żeby pokazać Wam kilka zdjęć...) Wiele straciłam - mączlik przeklęty :( Uratowało się kilka i mam nadzieję, że przetrzymają tegoroczne zimowanie.
Mam dwie małe sadzoneczki, zrobione na wypadek nie przeżycia ich "mamuś" przez zimowanie. (Jedna jest na pewno czerwono - biała pojedyncza, wisząca, ciekawe smukłe kwiaty, druga...nie wiem - bliżej wiosny zidentyfikuję kolor:) )
Wpiszę Cię na moją listę "wymianek" - jeśli przetrwają "mamusie" będę mogła odstąpić Ci "dzieciaki" ;) Jednak przypomnij się jeszcze wiosną (gdzieś w kwietniu)

EWA K Jaka fajna nazwę wymyśliłaś dla mojego falka :) KROPCIATEK :D Bardzo mi się spodobała! A wiesz - masz fuksa - tylko ten jeden ma metkę. Oczywiście przyjechał z Holandii (www.orchids4all.com) Mają tam jeszcze kilka innych "kropciatków" - mi np. bardzo spodobał się ten:
Obrazek Foto ze strony http://www.orchids4all.com/diamondharlekijn567.html

A mój? Przypuszczam, (po zdjęciach z ich strony), że jego nazwa to Crown Harlequin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”