Kłopoty z trawnikiem

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
editt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 cze 2020, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z zakładaniem trawnika. Co robić?

Post »

Wykonałem pomiar pH. Wyniósł 4,5..
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Problem z zakładaniem trawnika. Co robić?

Post »

Idealnie pod borówkę. A tak na poważnie pewny jesteś pomiaru. Bo to musi być bielica żeby miała takie pH.
editt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 cze 2020, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z zakładaniem trawnika. Co robić?

Post »

Obrazek

Jeszcze jutro powtórzę pomiar..
editt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 cze 2020, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z zakładaniem trawnika. Co robić?

Post »

Nie mogę w tej chwili zrobic badania pH, ciągle pada, wynik wychodzi 6,5-7 pH... Ziemia wilgotna.
Obrazek

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Problem z zakładaniem trawnika. Co robić?

Post »

Będzie dobrze, daj mu czas.Będziesz kosić to trawka będzie się krzewić i zgęszczać, mniejsze puste placki też zarosną, bo pewnie nie wszystkie nasiona równo skiełkowały.Najwyżej jesienią poprawisz i dosiejesz w większe puste placki.Nie syp już nawozów, bo zaszkodzisz.
dawid99
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 cze 2020, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Przypalony trawnik

Post »

Witam wszystkich forumowiczów.
Na forum przeczytałem mase tematów które w większości rozwiązały moje problemy.
Natomiast nie wiem co zrobić z jednym następstwem mojej głupoty przy zakładaniu trawnika.
Otóż po ok. 1miesiącu od wysiania nowego trawnika, gdy trawa już była fajnie widoczna. Postanowiłem popryskać wszystko STARANE, lecz chyba było to zbyt wcześnie i w zbyt dużej dawce.
Doszło do tego, że teraz po ponad dwóch miesiąch mam duże place zielonej trawy których jeszcze nie kosiłem, bo nie rosną. I drugą część placy gdzie trawa ładnie wschodzi.
Co można zrobić w tej sytuacji? Ruszy trawa po podlewaniu jeszcze, czy trzeba zakładać od nowa?
Dziękuję za pomoc
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Przypalony trawnik

Post »

Jeśli trawa jest zielona to powinno być ok. Czekaj do momentu gdy trawa osiągnie te 7-9 cm i wtedy skosisz. Ja wielokrotnie pryskałem starane trawniki, które miały 4 tygodnie i mniej po wschodzie i nic się nie działo. Może rzeczywiście przesadziłeś trochę z dawką i teraz trawnik troszkę wolniej rośnie, ale to kwestia czasu kiedy wszystko ładnie wystartuje.
KonradMB
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 maja 2013, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Hej,

pod koniec maja na uprzednio przygotowane podłoże(odchwaszczone, przekopane, wygrabione i zwałowane).
Posypany został nawóz do zakładania trawnika Agrecol, oraz nasiona przykryłem warstwą torfu.
Pierwsze koszenie przeprowadziłem jak trawa miała powyżej 10cm, skosiłem na wysokość 6cm. Kolejne koszenia był na wysokości 4cm.
Dziś(30.06) skosiłem na wysokość 2cm. Po tym zauważyłem że trawa ma dość spore prześwity, oraz widoczny jest już filc. Widoczne są też okrągłe place wyschniętej trawy, czy przyczyną może być mocz psów?

Czy ta trawa jeszcze się zagęści?
Jak najlepiej pozbyć się tego filcu? Czytałem że na tak młodym trawniku nie powinno się przeprowadzać wertykulacji.
Czy środku typu Urynal zabezpieczą trawnik przed moczem, oraz czy mogę je stosować na tak młody trawnik?
Zdjęcia poniżej



Zdjęcia niewidoczne/Karo
editt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 cze 2020, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z zakładaniem trawnika. Co robić?

Post »

Tak to teraz wygląda. Kosić często? Jak najniżej? Zrobić jakiś oprysk z połowy dawki chwastoxu?

Obrazek

Obrazek

Obrazekk

Obrazek

Obrazek
Peaterhst
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 maja 2021, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Witam,

mam problem ze swoim trawnikiem . Problem polega na tym ze trawnik wyglada jakby miał wiele gatunków w sobie posianej trawy. W niektórych miejscach wyglada ładnie jako trawa a w niektórych ma całkiem inny wygląd. A jednym miejscu jest zbita jak mech zaś w drugim rozbita ładna .Nawoz jaki ostatnio rozsiałem to z polecenia Genezis węgierskiej odmiany. Proszę o pomoc jak sobie z tym wszystkim poradzić .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

editt pisze:Robić oprysk chwastoxem ?
Oprysk można zrobić, ale na zdjęciach chyba widzę chwastnicę jednostronną na którą nie ma oprysku. Trzeba to ręcznie wyrywać póki nie wydało nasion. Należy również wysiać dodatkowe nasiona trawy w te puste place, bo tam raczej już nic nie wzejdzie (poza chwastami).
Peaterhst pisze: Problem polega na tym ze trawnik wygląda jakby miał wiele gatunków w sobie posianej trawy.
Każdy trawnik składa się z wielu gatunków trawy i jak to już bywa niektóre gatunki będą bardziej agresywne niż inne i tym samym mogą wypierać delikatniejsze/ozdobne trawy co z resztą widać na zdjęciu nr 3 . Z załączonych zdjęć widać również, że nawóz nie został wysiany równomiernie (np zdjęcie 2), więc może to powodować różnice w kolorze/wzrostu trawnika. Dobrze by zrobić dosiewkę w tych pustych miejscach by zapobiegać kiełkowaniu dzikich traw (zdjęcie 4), bo one też się pojawią na trawniku. Polecam również zrobić oprysk na chwasty dwuliścienne (np. zdjęcie 4), by jeszcze bardziej zagęścić trawnik.
Peaterhst
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 maja 2021, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Dzięki , zaopatrze się w Chwastox i opryskam te chwasty. Myślisz ze najpierw zaczekać na efekty oprysku a dopiero potem dostać trawy? Ostatnio co dosiewam to nic nie potrafi z tego urosnąć, nie wiem czy dobrze zrobiłem ale zmieszałem ziarna trawy z ziemia i rozrzucilem w puste miejsca.
Stefannnn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 lip 2021, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Chory trawnik

Post »

Witam serdecznie mam na trawniku dziwne plamy i dziury co powoduje takie niszczenie trawnika.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”