Domek drewniany, impregnacja

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Norberto
100p
100p
Posty: 108
Od: 23 mar 2012, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Domek drewniany, impregnacja

Post »

Witajcie,
Chciałbym kupić domek drewniany, który przez ok. 3 lata stał bez malowania (impregnowania).
Czy w związku z tym nie zaszły jakieś zmiany, które mogą spowodować jakieś komplikacje w późniejszym czasie?

Dziękuję i pozdrawiam.
Zdun Darek B
50p
50p
Posty: 58
Od: 16 maja 2015, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żabia Wola k. Warszawy
Kontakt:

Re: Drewniany domek bez impregnacji

Post »

Pomaluj jak najszybciej najlepiej środkiem impregnującym i zabezpieczającym przed nasiąkaniem , proponuje np Altaxin
Tak po prostu lubię to co robię , wielu docenia to co już zrobiłem , tym bardziej mam motywację do następnych działań.
tadziop
50p
50p
Posty: 88
Od: 30 maja 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drewniany domek bez impregnacji

Post »

Jeśli rzeczywiście nie był wcale impregnowany, to po trzech latach surowe drewno powinno mieć kolor szary, popielaty, grafitowy. Takiego nie kupiłbym. Jednakże, większość domków gotowych jest wykonywana z drewna impregnowanego ciśnieniowo i wtedy zachowuje ono swój naturalny kolor przez dłuższy czas. Jeśli tak jest - kupuj i impregnuj dodatkowo sam.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drewniany domek bez impregnacji

Post »

Możesz go odświeżyć papierem ściernym, albo szczotką nylonową garnkową czy listkową na wiertarkę, taką z korundem, odświeżałem tak płot drewniany i naprawdę jest różnica po malowaniu. Usuwasz wszystkie drzazgi, kurz, piach i inne zanieczyszczenia a taka szczotka jest na tyle delikatna dla drewna, że nie zostawia rys tylko trzeba równomiernie czyścić żeby nie przytrzeć za mocno w jednym miejscu a w drugim ominąć. Tylko załóż ubranie ochronne i maskę p/pyłowa bo to bardzo brudna robota, ale efekt naprawdę wart pracy.
Norberto
100p
100p
Posty: 108
Od: 23 mar 2012, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Drewniany domek bez impregnacji

Post »

Raczej nie będę musiał do czyścić.
Tak jak napisał tadziop- kolor drewna jest naturalny. Zaimpregnuję konkretnie i mam nadzieję, że będzie ok.
Awatar użytkownika
zielonaalesuper
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 27 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Jakim środkiem pomalować domek drewniany.

Post »

Witam, podzielę się swoimi doświadczeniami. Nasz dom jest na tyle stary, że deski dawno pomalowano już farbą kryjącą. Doczyszczenie ich do żywego drewna jest praktycznie niemożliwe. W grę wchodziło spiaskowanie, ale kurzy się, do tego może doprowadzić do dodatkowych uszkodzeń. Po zmatowieniu (papier ścierny 32, szczotka druciana, kółko do czyszczenia mechanicznego) i oczyszczeniu z kurzu ścian myjką ciśnieniową (idealnie byłoby jeszcze odtłuścić), po solidnym wyschnięciu, malowanie odbyło się farbami olejnymi Śnieżka i Jedynka Emaftal. Co najważniejsze z zawartością pokostu, który dodatkowo był przez nas w niedużej ilości dolewany do puszki (100ml na 1l). Ściany są odświeżone, błyszczące, woda po nich spływa, myślę że na kilka lat z głowy. Pamiętajcie o zabezpieczeniu okien, drzwi, słowem wszystkiego co nie będzie malowane. Do farb olejnych można dobrać zarówno pędzel jak i wałek. Jeśli chcecie ich użyć wielokrotnie nie czyszcząc ciągle w rozpuszczalniku to wkładajcie nieużywane do wody byle nie wyschły. Później wystarczy wymalować na jakiejś tekturze/desce i można nadal używać.
Co do sklepów - jak nie traficie na kogoś kto ma praktykę lub interesuje się tematem w większym stopniu to doradzą wam taki produkt, który będzie miał możliwie najwyższą cenę.
Pozdrawiam.
Love all, trust a few, do wrong to none. W.S.
Paffcio88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 mar 2017, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Odnowienie domku

Post »

Witam.
Czy ktoś z forumowiczów, stosował jako obicie domku ,drywutni , altany lub czegokolwiek narażonego na warunki atmosferyczne starej boazeri?
Mam możliwość kupienia po okazyjnej cenie desek w bardzo dobrym stanie pochodzących z demontarzu. Martwię się ,że gdy już obiję swój straszący domek w miarę ładnymi deskami to po pewnym czasie lakier zacznie sie łuszczyc od warunków zewnętrznych.
Szlifowanie boazeri z lakieru odpada- za duza powierzchnia.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odnowienie domku

Post »

Producent boazerii wiedząc że będzie wykorzystywana wewnątrz budynku zapewne nie zabezpieczył jej na warunki zewnętrzne. Ja bym zeszlifował stary lakier, zagruntował i zabezpieczył na warunki zewnętrzne.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drewniany domek bez impregnacji

Post »

mlodzieniec pisze:Możesz go odświeżyć papierem ściernym, albo szczotką nylonową garnkową czy listkową na wiertarkę, taką z korundem, odświeżałem tak płot drewniany i naprawdę jest różnica po malowaniu. Usuwasz wszystkie drzazgi, kurz, piach i inne zanieczyszczenia a taka szczotka jest na tyle delikatna dla drewna, że nie zostawia rys tylko trzeba równomiernie czyścić żeby nie przytrzeć za mocno w jednym miejscu a w drugim ominąć. Tylko załóż ubranie ochronne i maskę p/pyłowa bo to bardzo brudna robota, ale efekt naprawdę wart pracy.
Nic dodać, nic ująć. Drewno przed konserwacją trzeba oczyścić. I efekt na przyszłość będzie dużo lepszy niż bez przeprowadzenia oczyszczania. Co najważniejsze, jeśli będziesz impregnował malowaniem, to jak ten środek ma wniknąć wgłąb drewna bez usunięcia brudu. Ja stosuję Vidaron i mam świetne efekty, ale jednak tylko, gdy oczyszczę najpierw powierzchnię i to dokładnie.
regent
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 2 lip 2014, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sielpia Wielka
Kontakt:

Re: Domek drewniany, impregnacja

Post »

Jak pisałem wcześniej po 4 latach lakierobejca 3v3 - Polski klimat - trzyma się idealnie. Lakierobejca nie zmieniła struktury i wciąż wygląda super. Moim zdaniem idealnie nadaje się do impregnacji domów i drewnianych domków letniskowych.

Obrazek

Obrazek
marcinriski
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 gru 2019, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Domek drewniany, impregnacja

Post »

regent, bardzo dobrze u Ciebie trzyma się ta lakierobejca. Ja osobiście od jakiegoś czasu wszystkie elementy drewniane, które wymagają impregancji, zabezpieczam produktami od Osmo lub Remmers.
Regulamin zaprasza
luk3x
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 26 maja 2015, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Sinizna

Post »

Cześć,
w październiku został zbudowany domek narzedziowy u mnie w ogródku. Jestem ogólnie zadowolony z wyjątkiem sinizny która pokazala się około 2 tyg. później. Ekipa w swojej gestii zabezpieczała ściany lazurem 3v3 2-3razy lecz beż desek na dachu gdzie poszła papa. Czy był to błąd?. Faktem jest, że sinizna pokazała się właśnie od środka na dachu. Ciemnobrunatne deski wraz z większymi ogniskami placków czarnych. Ze swojej strony kupiłem w obi puszkę 3v3 m.in na sinizne i pomalowałem deski na dachu od środka z całym górnym szkieletem, ale po fakcie.Czy coś mogę tutaj jeszcze zrobic aby się to nie rozchodziło?.
trybik
50p
50p
Posty: 62
Od: 5 lis 2019, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domek drewniany, impregnacja

Post »

no siniznę stolarz polecał stosować wodę utlenioną , osobiście sam nie stosowałem ale może warto spróbować w mniej widocznym miejscu i zobaczyć efekty
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”