3 Rabaty, jedna miłość ...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Mati tegoroczna zdrowa NN nie jest to czasem Samba???? http://plantsgallery.blogspot.com/2013/ ... samba.html .Fajnie kwitną tegoroczne róże i raczej są zdrowe
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Jadziu Wiesz :lol: bardzo prawdopodobne ! Dzięki ;:196

Wstyd ! Dawno nie byłem w kościele , zginął mi pendrive i słuchawki , ładowarka , poszedłem do kościoła i zaraz wszystko jest !

Ach znowu te upały... róże poupalało najbardziej jak się dało potem wichura grad :? jedno jest pewne ten rok nie jest dobry dla róż ... Zawiodły mnie powojniki po całości , z 10 odmian jeszcze trzymają się 3 a reszta padła przez uwiąd , za tą kasę kupiłbym cisy i posadził na ich miejscu . ;:185
Tu Mrs Chomondeley , to prawda piękna ale jak widać chora :roll:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
***
Moja nowa miłość ;:167 Pilgrim Jest cudny taki zdrowy , silnie rośnie i ta ilość pączków jak na pierwszy sezon :!:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
***
Leonardo da Vinci
Obrazek
***
William Shakespeare 2000 Bardzo ładny ale tylko kłopoty z tym kolorem są , muszę używać czasem filtrów bo inaczej jest czerwony
Obrazek Obrazek
***
Novalis
Obrazek
***
Lavaglut
Obrazek
***
Mary Rose
Obrazek Obrazek
***
Charles Austin
Obrazek
***
Guernsey
Obrazek
***
Pirouette
Obrazek
***
Guernsey
Obrazek Obrazek
***
Queen Elizabeth
Obrazek Obrazek
***
Pirouette
Obrazek
***
Guernsey
Obrazek

Z pewnych powodów mam plan opuścić fo ... a założyć bloga , nie wiem czy będzie to dobre ale szkoła , też praca taka mała , opieka nad bratem jak rodzice w pracy i nie jest dobrze :( tak więc chyba na fo będe do 31 lipca ...Nie obrazcie się , ja was bardzo lubię ! Jesteście bardzo fajni i w ogóle ;:215 Zawsze można na was liczyć
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Mati - Ty nam tu nie kadź, tylko ciągnij dalej wątek, bo Cię uduszę ;:14
Róże masz śliczne, i nie tylko ;:167
Masz co pokazywać, więc pokazuj !!
Nie musisz codziennie :;230 ale się pojawiaj ;:196
A Pirouette - superowa ;:138
Co do powojników, i nie tylko - to faktycznie skoda na to wydawać ...
Bo po ostatnich burzach u mnie na balkonie w skrzynkach niewiele zostało,
zalane, połamane, powyrywane, szkoda gadać :(
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Mati, a gdzie Ty chcesz uciekać? Ani mi się waż Obrazek :wink: Bez Ciebie będzie nudno...Najwyżej jak nie masz czasu, to skrobnij coś raz na tydzień ( ja tak robię jeśli nie mogę częściej ). Tutaj wiele osób ma mało czasu, ale dla chcącego...wiesz, zawsze coś na FO można wykroić :)
Poza tym bardzo jestem ciekawa jak zaplanujesz nową rabatę z Austinkami i co ostatecznie wybierzesz...
;:196
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Twoja nowa miłość zjawiskowa. ;:138 ;:138 ale masz piękne dorodne róże, zachwycają, moje muszę co jakiś czas popryskać na zarazę. ;:223
Powojniki mają cudne i jak wielkie kwiaty. ;:oj
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

EwciuNie smutaj ... :lol: Po nocnej burzy dziś ok 1:20 piorun strzelił 20 m od domu , ech :roll: róże wyniszczone , trzymają się tylko te najnowsze ;:167

Dla ciebie Guernsey ;:215 Wyjątkowa róża , niemal terminatorka ! Kwiaty bardzo wytrzymałe , i ta ilość kwiatów ;:oj a ten rumieniec jest boski ;:167 kwiaty w tych upałach mdleją powoli ,
Obrazek Obrazek
Spójrz jak zmienia się w ciągu dnia !
Obrazek Obrazek

Dorotko Ojj chyba zostanę ;:170 ;:306 Z tymi rabatami , uff na razie 3 a tak w ogóle to chcę całkowicie zrobić jeszczę 8 rabat oczywiście z angielkami ;:167 czyli będę mieć ponad 100 róż :shock: kiedyś w katalogu duże wrażenie zrobiło na mnie zestawienie Gertrude Jeckyll z Wenlock i mimo że nie mam tej drugiej posadziłem obok Williama S. :) im dłużej przyglądam się angielkom i historycznym tym bardziej chce je mieć, stworzyć z czasem takie mini angielskie rozarium :) Z lawendami pod różami i obwódką z cegły i bukszpanu , a z tyłu żywopłotem z cisa wymaga to czasu ale mam nadzieję że do jesieni 2016 zrobię te wszystkie rabaty , potem będą żywopłociki itp. Jak wysoko rośnie ci Pilgrim ?
;:167 Bije mocniej jak go widzę !
Obrazek Obrazek Obrazek

Kasiu Dziękuję ! U mnie też plamistość ostatnio się pojawia , a raczej z lekką rdzą ;:224 , ciekawe jest to że te młode na przewiewie są bardziej chore od tych starszych rosnących gęściej ;:185

Dla ciebie znowu Pilgrim
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Novalis mimo tych upałów zniósł je bardzo dzielnie , może dzięki osłonie z cyprysika
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Największym zaskoczeniem są dla mnie pąki na Lichtkongin Lucii , chyba to nawożenie pomaga

Graham Thomas zmęczony po burzy
Obrazek
Leonardo da Vinci , chyba nie pokazywany ...
Obrazek Obrazek Obrazek

Słyszałem że nawozi się róże do końca lipca , ale czy takimi nawozami w płynie do konewki można do sierpnia jak napisane jest na opakowaniu ? Bo nic z tego nie rozumiem :oops: Tak samo kwiaty na zimę ostatnie się zostawia czy usuwa na różach ?
Pozdrowienia i miłego popołudnia ! ;:196
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Mati, mój Pilgrim jest jeszcze dość mały. Ma ok.60 cm. Drugi, ten pomyłkowy,mocno go goni i już w tej chwili jest prawie takiej samej wysokości, ale on na jesieni zmieni właścicielkę i dom :wink:
Plany z Austinkami popieram i gdybym miała więcej miejsca, to posadziłabym większość róż tego hodowcy ;:108 Uwielbiam je, za wyjątkowo cudne kwiaty, za zapach...Ech, mają w sobie coś, co łapie mnie za ;:167 Już kombinuję, z którymi maruderami się pożegnać ...Będzie miejsce na nowe zakupy ;:224
Co do nawożenia, to ja nawożę max do połowy lipca i potem już nie, bo róże muszą mieć czas na przygotowanie się do zimy i odpoczynku. Jeśli będziesz je nawoził w późniejszym okresie to będą rosły, wypuszczały nowe pędy i mogą nie zdążyć zdrewnieć do zimy...A w konsekwencji mogą zmarznąć i będzie po różach...Ale oczywiście zrobisz jak będziesz chciał. Nie wierz we wszystko, co piszą producenci nawozów, bo oni przecież chcą sprzedać towar...to jest biznes.
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Dorotko Oj to tyle ma też mój :D Wiesz ja pozbywam się Zorby ,Eden . Kalmar mam taką chorą ale zostawie może zmężnieje. One są wyjątkowe to prawda i nie ma mocnych by je nie kochać ! Czyli mogę jeszcze nawiesć ostatni raz w tygodniu ?
W tamtym połowa października podsypalem Chopina i pewnie przez to tak dostał od mrozu...
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Ja swoje też do połowy lipca nawożę ,żeby im się szybciej zachciało spać ,ale jak jesień będzie znów ciepła to wiadomo ,że może być różnie ;:174 Cudowny Pilgrimek i Guernsey
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Wiesz Jadziu obawiam się tym razem goorzej ... Świerki i daglezji,cyprysy i tuje obsypane szyszkami ,mam nadzieję że to z powodu całorocznej suszy a nie ostrej zimy ;:223 .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Twierdzisz ,że jak tuje i inne są obsypane szyszkami to wróży ostrą zimę ;:oj Może dla róż byłoby to dobre ,bo jeśli calutki czas będą takie zimy to za chwilkę zrobi nam się różany busz :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

A może i coś w tym jest, kochani. Dzisiaj miałam gości i jak znajoma zobaczyła ilość owoców czarnej ostrężyny to od razu się mnie spytała - czyżby miała być ostra zima?
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Dobrze mówicie ! Znaczy możliwe to też przez suszę od wiosny i drzewa tak się zabezpieczają przed śmiercią...
Na brzoskwini też aż się łamie, jarzębina w tym roku ładna i zdrowa jak nigdy , orzechów też dużo ! Martwi mnie tylko że przyjdzie powtórka z 2011 i 2012 ... Trzeba obserwować jak wcześnie zaczną żółknąć liscie i kiedy przyjdą mrozy im wcześniej tym gorzej . W 2011 u mnie już byly 11 września i to tak duży że orzechy calkiem zgubily liście !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”