Czym nawozić pomidory-cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Wąchać nie będę , ale tam ponoć dużo aminokwasów . Ma być ten nawóz lepszy niż z rogów i kopyt . :)
Mam starą pierzynę . Tyle nawozu się marnuje .
Ja się boję takich żrących substancji .Czym to rozpuścić ? W kompoście będą leżeć wieki całe .
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 706
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

rolnik90 czy dawki nawozów które mi podałeś obliczyłeś w swoim programie w excelu ? :) Mam ten program, wczoraj go w uruchomiłem i widzę, że dotyczy fertygacji. Zastanawiam się czy można go używać do obliczania dawek posypowych ? Tyle samo się rozsypuje po ziemi co rozpuszcza w wodzie ? Program bardzo fajny. ;:63

EDIT: dobra już widzę. Tam jest trzecia tabelka do nawozów sypkich. :oops:
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 981
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Nie wiem która wersję masz, u siebie na komputerze mam wersję z poprawioną fertygacją to podaj maila i ci wyślę wieczorem.
Ogólnie to łatwo sobie wyliczyć można nawozenie , tylko trzeba pamiętać o zasadach łączenia nawozów i tyle. Jeśli liczysz ile rozsypać nawozu na pole to korzystasz z tabelki pierwszej, gdzie masz przelicznik w kolumnie E kg/10m2
Piotr
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

anulab ja w zeszłym roku przesypywałam delikatnie piórami kompost.W tym roku jestem mile zaskoczona bo pierza praktycznie nie widać. Po poprzednim doświadczeniu wiem, że nie można je wysypać jak leci bo się brylą i taka mokra pulpa nie rozkłada się ale dodałam tą ziemię do foliaka aby podtrzymać wilgoć.
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 706
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

rolnik90 mam wersję którą udostępniłeś w styczniu. Coś ostatnio poprawiałeś ? :)
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Jolu dzięki . Będę dosypywać do kompostu . Szkoda mi wyrzucić na śmieci .
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 981
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Chyba nie masz aktualnej wersji, w tej najnowszej możesz wyliczyć sobie ile dostarczysz składników tworząc roztwór np 40g kristalonu żółtego + 50g saletry i zalewając to do 1l wody i dajc Xml/l.
Piotr
Awatar użytkownika
duploboss
50p
50p
Posty: 92
Od: 17 gru 2022, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszyn

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Mam trochę dziwny problem z siewkami pomidorów.. Zacznę może od początku, od etapu pikowania:
1. Pikowanie 3.03
2. Ucięcie stożka wzrostu w celu wyprowadzenia na 2 pędy na etapie rozsady 9.03
3. Pierwsze nowe liście właściwe z zagłebienia między łodygą a liścieniem 16.03

Problem jest w tym, że od kilku dni zauważyłem bardzo mocno fioletowe liścienie od strony dolnej. Problem chyba sie pogłębia i fiolet zaczyna przechodzić na górna stronę liścieni. Łodygi wyglądają w miarę normalnie, raczej nie są fioletowe..

Ziemia do wysiewu i pikowania Kronen, siewki pod taśmami LED przez 10-12 godzin, podlewane samą wodą nie za dużo ( a może mają za sucho.. ? ), odstaną deszczówką. Temperatura w nocy ok 16-18 stopni, w dzień 21-23 stopnie..
Wcześniej w tej samej ziemi siałem pomidory mini na parapet i nie było tego objawu..

Proszę o diagnozę.. Normalnie bym powiedział, że się przeziębiły albo problem z fosforem, ale to jest ziemia, która ma raczej startowo sporo nawozu i tak jak już pisałem w tym roku już mini pomisory w niej robiłem i obok stoi też piękna zielona papryka bez fioletu.. :roll:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kolorystyka w niektówrych zdjęciach pewnie trochę przekłamana, ale wiadomo o co chodzi..

Proszę również o info co i w jakiej dawce ewentualnie zaaplikować .. Aktualnie mam rozrobiony Florovit do pomidorów 3ml / l, w zapasie mam Peters do roślin kwitnących ( używam do storczyków..) , mogę rozrobić ew. Florovit do roślin kwitnących lub coś zakupić ale to już potrwa kilka dni i obawiam się o kondycję siewek.
Pozdrawiam, Jacek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

A florovit zawiera fosfor ? Pytam bo kiedyś miałam florovit bez fosforu .
W tym roku nie mam fioletowego na rozsadzie , ale od początku podlewam nawozem na ukorzenianie .
Co do eksperymentu , u mnie na dwóch odmianach jest w pełni udany , na innych zdecydowanie nie .
Wstawię póżniej zdjęcie jak to teraz wygląda .
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

;:7
Tak, florovit zawiera fosfor, np. Florovit do pomidorów i papryk NPK 4-5-8 ;:108
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Chciałam odnaleźć posty sprzed lat.Zaczęłam od swoich.I albo ja nie umiem,albo ten nowy program mnie nie lubi.Przede wszystkim nie pokazuje dokładnych dat kiedy dany post był pisany.
Ponadto wpisuję np.analiza gleby i zamiast wybrać z "moich postów" to pokazują się wszystkie moje posty od ostatnich do pierwszych,które pisałam.
Potrzeba dużo czasu aby cokolwiek odnaleźć i przypomnieć sobie porady innych.
A w tamtym programie było bardzo czytelne.
Np.weszłam na profil kozuli wpisałam np.nr K/149 i wyskakiwały wszystkie posty Ani odnośnie tej krzyżówki zakreślone na żółto.
Teraz tego nie ma.

Przepraszam,że w tym wątku marudzę.Ale jest jednym z najczęściej czytanym i może otrzymam jakąś poradę co robić.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Dzięki , za odpowiedż . Fosfor jest , ale czy wystarczy ?
Tak wygląda rozsada dwupędowa u mnie .
Obrazek
Awatar użytkownika
duploboss
50p
50p
Posty: 92
Od: 17 gru 2022, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszyn

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Całkiem zgrabna.. :D U mnie jednak chodzi o bardzo małe siewki i byłbym wdzięczny forumowiczom za pomoc. Nie chce podejmować na razie żadnych pochopnych decyzji, gdyż można tylko zaszkodzić a nie pomóc jak się coś nie tak zrobi.. :(
Pozdrawiam, Jacek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”