Ketmia i jej zielony zakątek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elu azalie pięknie już pokazały kolor. ;:oj
Zdjęcie pąków powojnika śliczne. ;:138
Orlik uroczy. Moje w większości objedzone do łodyg, tylko odmianowe się jakoś uchowały.
Słońca i ciepła życzę. ;:196
U mnie leje i zimnica.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elu....ale pięknie kwitną kwasoluby i jakie oblepione kwieciem.Czy azalie masz w pełnym słońcu czy zacienione.
Ja od tamtego roku zlikwidowałam Rh bo w ogóle nie mogłam się z nimi dogadać, jak wyjèłam z ziemi to system korzeniowy jak wsadziłam tak wyjęłam.
Elu....pomidory już masz w gruncie??? miałam plan na dzisiaj ale u mnie zimno i wietrznie i odłożyłam na zaś.
Piękne masz powojniki zapocząkowane, jak się rozwiną stworzą ścianę kwiatową.
Kupiłam rzeniszki....będzie u mnie na niebiesko.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

U mnie, o dziwo, słonecznie. Azalie mam w półcieniu. Zresztą większa część ogrodu jest zasłonięta wielkimi drzewami sąsiadki, więc nie mam wyboru. Te azalie są ze mną już bardzo długo. Żółtą kupiłam na Polagrze. Lubię azalie pontyjskie właśnie za to, że gubią liście i w następnym sezonie wyrastają im nowe, zdrowiuteńkie, zaś jesienią pięknie się przebarwiają. Rododendrony mam obecnie 3. Kilka krzewów rozdałam osobom chętnym. Moje różaneczniki są późne. Gdy kwitną, trafiają w upały i bardzo szybko przekwitają. Z uwagi na to, że nie mają perfekcyjnych liści, nie są zbyt ozdobne. Widać, że nie jest im u mnie za dobrze, ale jakoś dają radę. Jednemu niestety się pogorszyło, bo gdy ścięłam chorą gruszę, stał się bardziej odkryty po południu i trochę szkodzi mu popołudniowe słońce. Jest jednak duży, więc nie zaryzykuję jego przeprowadzki, choć wiem, że byłoby to możliwe. Jedna z moich sąsiadek, pani koło 80-ki, ma wspaniałe krzewy rododendronów. Nie wiem, jak ona to robi, bo pewnie ma tak samo kiepską ziemię, jak moja. U niej każdy krzew prezentuje się fantastycznie, nawet bez kwiatów. Po prostu czarodziejka.

Soniu, nie wiedziałam, że orliki mogą być przysmakiem ślimaków. Pewnie nie zdecydowałabym się je posadzić, bo u mnie grasuje ich naprawdę sporo. Ale jakoś nie zauważyłam, by były w menu moich ślimaków.
Z powodu ślimaków odkładałam cały czas sadzenie w gruncie orlai. Gdzieś wyczytałam, że ją lubią. Orlaje z nasion od Ciebie miałam w skrzyni. WYsiane bezpośrednio do gruntu nie wzeszły. A może zostały natychmiast zjedzone? Te ze skrzyni powędrowały teraz na rabatę. Są już całkiem spore i obawiałam się, czy ta przeprowadzka ich nie zabije. Mają taki palowy korzeń. Trafiłam jednak w pogodę. Jest rześko, orlaje dają sobie radę. Na szczęście ślimaki ich nie atakują. Wszystkie siedzą w astrach :roll: . Ostatnio rankiem zaczęłam je zbierać, takie dwucentumetrowe przecinki. Po 50 sztuce przestałam liczyć :lol:

Krysiu, nie mam ani jednego pomidora ;:131 W tym roku mam za to sadzonki papryk. Ciekawa jestem, czy coś z nich będzie :) Nie mam za dużo miejsca na warzywa.
Z żeniszków będziesz zadowolona. To takie wdzięczne roślinki. Ja mam posiane niebieskie i różowe. One też się u mnie fajnie wysiewały same w którymś roku. Były wtedy trochę później, ale za to było ich dużo i bez żadnego wysiłku :). Teraz muszę moje wysadzać w ogrodzie.

;:3 Właśnie zauważyłam, że awansowałam na poziom GOLD ;:3
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Azalie już jakie kwitnące. no pięknie. Dużo krzewów już kwitnie. Piękny maj :)
Ślicznie i piękne zdjęcia.
Podoba mi się Twoje spojrzenie przez obiektyw
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Dziękuję, Aniu :)
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elu składam donos, :wink: że trawy ładnie rosną, a petunie mają przecudny kolor. ;:oj Wnuk Antoś określił, że to burgund wieczorem. ;:306
Moje orliki objadły chyba jakieś liszki. Pracując w dwu ogrodach, nie dopatrzyłam. ;:223
Czy wielosił zakwitnie w tym roku, ładnie się rozrósł w gruncie.
Ciepłego tygodnia. ;:196
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

To się cieszę, Soniu :)
Trawy są nie do zdarcia, można je dzielić i tworzą takie fajne kopułki. Petunie są surfiniami, Antoś dobrze określa kolor ;:108 . Nie jestem pewna, czy wielosił zakwitnie w tym sezonie, ale obstawiam, że tak. Mam nadzieję, że nie będziesz na mnie pomstować, bo on się dość łatwo wysiewa i to nawet na piasku. Kiedyś kupiłam jedną sadzonkę, a teraz mam cały rządek :) Nie bez powodu ma taką nazwę.

U mnie teraz prym wiodą clematisy, a róże stoją w blokach startowych i zaraz zakwitną. 'Louis Odier' to właściwie już ma kwiaty. Dziś musiałam je popryskać, bo mszyca na nich okropna.


'Nelly Moser'
Obrazek

'Omoshiro'
Obrazek

Obrazek

Obrazek

'Mrs Cholmondeley'
Obrazek

'Blutopia'
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Można powiedzieć, że rozpoczął się festiwal róż. Też macie tyle mszyc w tym sezonie? Wydaje mi się, że gdybym nie pryskała, to nic by z tego nie było. Mszyce są też na czereśni, porzeczkach.... w zasadzie wszędzie :|
W moim pękającym w szwach ogródku pojawiły się nowe byliny. Sama nie wiem, jak ja to zrobiłam, że jeszcze coś upchałam :). Posadziłam trzykrotkę wirginijską, kilka nowych floksów, bodziszka Rozanne 'Gerwat', kocimiętkę, niebieskiego niewysokiego przetacznika, różową szałwię omszoną i liatrę kłosową 'Kobold'. Wreszcie wysadziłam do końca żeniszki, werbenę, a także orlaye i białe firletki od Cymy :) . Nie muszę już więc pilnować malutkich roślinek na parapecie aby mi nie zaschły. Oby tylko ślimaki się nie dożywiały.

Tu z moim Omoshiro' :)
Obrazek

Obrazek

'Eden Rose'
Obrazek

'Louise Odier'
Obrazek

'Friesia'
Obrazek

Obrazek

'Red Leonardo da Vinci'

Obrazek

Obrazek

'Rosarium Uetersen'

Obrazek

Obrazek

'Leonardo da Vinci'

Obrazek

'Nelly Moser'

Obrazek

klon shirasawy

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

No Elźuniu....teraz już tylko będziesz się radować całym ogrodem, będziesz odpoczywać i podziwiać.
Róże ruszają pełną parą ale z mszycami musimy im pomóc, u mnie też grubo.
Pryskam, duszę paluszkami i niekiedy się zastanawiam czy one już nie reagują na truciznę.
Elu....ostatnia fotka to zapewne klon...czy znasz jego nazwę, pytam bo mam taki sam a nazwa mi się zawieruszyła.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elu piękne zdjęcia i gratuluję umiejętności upychania roślin na rabatach.
U mnie sucho więc ślimorów nie jest zbyt wiele, daję radę w walce z nimi.
Omoshiro obłędny!!!! ;:167 ;:196
Okrywasz go na zimę? Tniesz mocno?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Krysiu, na ostatniej fotce widnieje klon shirasawy. Kupowałam go właśnie jako to drzewko. Podejrzewam, że jest Aureum, bo taki trochę żółtawy. Bliższych szczegółów nie znam. Już mnie zdążył przerosnąć :)

Karo, wstyd przyznać, ale ja z nim nie robię absolutnie nic. Nigdy go nie cięłam. Sypnęłam trochę azofoski wiosną. Nie przykrywam. Podlewam. Chyba trafiłam w stanowisko. Rośnie w półcieniu. W zeszłym sezonie dosadziłam mu kolegę, ale chyba nie będzie aż tak spektakularny.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Pozwoliłam sobie próbnie wstawić filmik z dzisiejszego poranka. Nie jestem w tym biegła :wink:

[youtube]https://youtu.be/ganNlkyeaeU[/youtube]

youtu.be/ganNlkyeaeU
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”