Storczyki Początki mojej pasji

Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Bardzo się cieszę Marto że Graz zakwitnie u Ciebie. Mój obecnie też zaczyna kwitnąć a i jedno z keiki też pokazało pęd.
Olu hieroglyphica pachnie ale jak dla mnie niezbyt przyjemnie. I faktycznie trzeba włożyć w nią nos żeby poczuć. Gdyby Kasia nie napisała że pachnie to nawet bym nie wiedziała. :lol:
Kwiaty dosyć spore i fajnie woskowe.
Art trochę się nagimnastykowałam a i tak cołość fajnie nie wyszła, szczerze mówiąc zaskoczyła mnie hieroglyphica, myślałam że będą to jakieś pojedyncze kwiaty a tu proszę aż 6 na raz. Takie niespodzianki to ja lubię.
Mirko dendrobium Delicatum bardzo pozytywnie mnie zaskakuje ma już całkiem sporo korzeni, ciesze się bardzo bo nie miałam dotąd pozytywnych doświadczeń z dendrobiami, a i keiki Mariae x pulchra Red też świetnie sobie radzi. Dziękuję Ci jeszcze raz ;:196

Dendrobium Delicatum
Obrazek

Phal Mariae x Pulchra Red


Obrazek

Zakwitła też Phal (amabilis x tetraspis C#1)) x tetraspis C#1, jeden kwiat ale bardzo duży i bardzo uroczy :wink:


Obrazek
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Asiu dopinguje Twojemu Dendrobium Delicatum, kwiaty w kształcie ma jak moja Dendrobium Berry Oda, ale to przez to, że ten sam rodzic się tu i tu pokazał. Już nie mogę się doczekać aż Ci zakwitnie. Moja Berry Oda jak kwitnie to jej zapach aż mnie męczy :;230 mam nadzieję, że Ciebie też szybko uraczy ;:215

Widzę, że też Ci kwitnie Phalaenopsis (amabilis x tetraspis C#1) x tetraspis C#1. Moją jedną z dwóch sztuk właśnie sprzedałam, bo stwierdziłam, że kwiaty nie w moim stylu. ;:306
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Asiu delicatum za rok Ci powinno zakwitnąć , latem na dwór aż do chłodów (październik a nawet listopad)
Cieszę się ,że się u Ciebie zadomowiły :).
Phal (amabilis x tetraspis C#1)) x tetraspis C#1 jak najbardziej w moim stylu, bardzo lubię ten kształt płatków i kolorystyka fajna.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Asiu widze że u Ciebie też zakwitł Phal (amabilis x tetraspis C#1)) x tetraspis C#1 i ma takie same kwiatki jak u Marty. ;:65 niecierpliwie czekam na mojego może w przeciągu pół roku też raczy zakwitnąć
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Kasiu z tego co kojarzę to my z, Asia7084 kupowałyśmy z tej samej dostawy z OG, więc pewnie stąd wynika to podobieństwo i nawet w czasie się zagrały razem :lol:
Awatar użytkownika
Sunrise_orchid
200p
200p
Posty: 209
Od: 5 gru 2018, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Wszystko piękne ;:202 :shock: ;:173
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Po długiej przerwie ..... za namową Kasi74 wkońcu znalazłam chwilę ( i chęci ;:124 ) żeby zrobić kilka zdjęć.
Ostatnio troszkę zaniedbane, powrót do pracy... dom.... dzieci ... i gdzieś brakuje mi czasu ;:224
Przepraszam również Martę za pomyłkę z Patricia Lilian (dałabym głowę że u kogoś widziałam phal.Graz i wygladał tak samo, a mój faktycznie nie był opisany..i byłabym bez głowy ;:180 )

Na początek moje miniaturki które bardzo się rozrosły



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze.... reszta kwitnacych








Obrazek



Obrazek



Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Liszka
100p
100p
Posty: 117
Od: 13 wrz 2016, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Asiu, piękne! Mój faworyt - Phalaenopsis Taisuko Kobold :) Niezwykły..
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Wszystkie pięknie kwitną, ale mój faworyt to Dtps. Liu's Berry ;:333
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

O matko i córko ;:oj piękne te storczyki. Mój faworyt to chyba jednak pH.Mini Mark.
A ja się tu chwalę trzema storczykami na stanie ;:131 :lol:
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Wszelki duch Pana Boga chwali ;:138 Asia gdzie Ty się podziewałaś ;:oj

Po pierwsze nie musisz mnie za nic przepraszać, gdyż nie zależnie od nazwy on mi się obłędnie podoba. Już nie mogę się doczekać, aż będę mieć takie kwitnienie jak na Twoich foto ;:215 ja nazwę Graz też już gdzieś widziałam i może jest to inna nazwa Patricia Lillian. Nie zależnie od tego jej wybarwienie ogromnie mi się podoba ;:167

Cieszę się, że znalazłaś chwilę, żeby uraczy nas takim spektaklem kwitnień. Podziękowania dla Kasi za wywarcie odpowiedniego wpływu ;:215

Oczywiście największą ślinka mi cieknie na Piccolo Red. Taki piękny długi pedzior :tan

No i Liu's Berry też obłędy. Ostatnio podobno można było go dorwać w Lidlu. Zjechałam trzy sklepy i lipa...

Zastanawia mnie Tetrasambo White x Luedde Violacea. Ja też go mam, ale Twój kwiat jest chyba większy i całkiem innaczej wybarwionmy. :shock: w porównaniu jak niebo i ziemia - coś je łączy, ale dużo dzieli...
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Liu's Berry bije wszystkie. ;:215 Piękne kwiaty. :) Muszę go dać na listę chciejstw. :wink: Gratulacje też pozostałych. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Dziękuję Wszystkim. Co do Tetrasambo White x Luedde Violacea znalazłam u Ciebie Marto i faktycznie coś tu nie gra :?
To zupełnie nie to, u mnie teraz nie kwitnie... A może nazwy pomyliłam :oops: gdy zakwitnie to zobaczymy jeszcze raz.
Liu's Berry podobno był w Lidlu i też w czterech byłam i nic. Mojego kupiłam w zwykłym Ogrodniczym ;:oj oszalałam... Z radości :heja

Zapomniałam jeszcze o jednej mojej małej dumie

Obrazek

A i jeszcze zdjęcie phal. PHILADELPHIA nie tego się po niej spodziewałam, może porostu kiepskie pierwsze kwitnienie(zimowe)


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”