Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Ostatnie wpisy zmoderowane. Panowie proszę o rzeczową dyskusję w temacie. :idea:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Zobacznie jak znacząco zapada się grunt po kurzawce no domy wciągnie, działki się pozapadają, nawet sąsiadów może Wam wciągnąć. Oczywiście film prezentuje już 3 wersje studni. https://www.youtube.com/watch?v=ZOhIZl8qc58
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Bruder-00 pisze:No jest jakies dwa metry od murowanego garazu.
I w takim przypadku właśnie bał bym się pompować.
Dzięki marcinbb że pokazałeś nam jakie to może być niebezpieczne :P
Widzieliście jaki Krater się zrobił? Jednemu podmyje mniej drugiemu więcej A gościu korzystał z 3 grubości rur i 3 filtrów. Sam na filmie odradzala pompowanie innym sposobem np pompom ruską czy białoruskom.
Tak więc marcinbb niewiele zdziałałes bo wracając do wcześniej wspominanego garażu na bank istnieje ryzyko co najmniej naruszenia konstrukcji.
Jest wiele zmiennych wpływających na ryzyko. Które trzeba przeanalizować i nie można mówić komuś pompuj chłopie będzie ok i będziesz zadowolony.
Kurzawki może być metr A może być 15metrów
Garaż może być nowy na mocnych fundamentach albo być stary i się sypać
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Nie no jak pokazałem jak domy nasze i sąsiadów wciąga. Zapoimniałeś pomyśleć że chłop skończył robić bańkę i kurzawka już mu napływać nie będzie, a co mamy w bańce zamiast kurzawki wystarczy pomyśleć :)
Jakoś moja studnia którą budował jeszcze mój dziadek około 1952r oddalona 2m od domu przez ponad 70 lat się nie zapadł i się na to nie zapowiada więc moim zdaniem jest to w 100% bezpieczne i próżno szukać takich zapadlisk w Polsce.

Zasypujcie studnie bierzcie wodę z kranu:)
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

A Ty dalej swoje i wyciagasz jakąś historię z dziadkiem.
Już bo uwierzę że w latach 50tych kopał studnię w PCV.
I pompował kurzawki robił filtry itp itd.
Pewnie wykopał studnię z kręgów A potem postawił dom ale dobra odbieramy od tematu.

Zabawa kto napiszę ostatni post mnie nie kręci... ;:306
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Udowodniłem Ci ponad wszelką wątpliwość że takie rzeczy się nie zdarzają jeśli masz inne zdanie znajdź mi przykładowe 5 artykułów z www. gdzie takie rzeczy się wydarzyły. Studnia wciągnęła Kowalskiego gospodarczy, Nowakowi wciągnęło dom, Iksińskiego sąsiada samochód wciągnęło.
Wystarczy 5 artykułów poszukaj może uda Ci się znaleźć przecież to wg. ciebie tak nagminne w Polsce.

Tu masz przykład stara studnia przykryta deskami które zbutwiały się zapadła ale to studnia kręgarska. https://czestochowa.NAZWA-przez-oprogramowanie-wykluczona/czestoc ... 18215.html
Oczywiście nie szukamy naturalnego obsunięcia ziemi np. w UK tylko u nas.
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Nie trać czasu w przekonywanie mnie... jeśli już to innych forumowiczów

Niczego nie udowodniłeś pokazujesz jaki głu.i jesteś

Przypomnę ci że doradziłem komuś na forum żeby się zastanowił nad sposobem pompowania studni w pobliżu budynku.
A Ty żądasz ode mnie artykułów potwierdzających no proszę człowieku zluzuj majty bo Ci krew do bańki uderza. ;:202
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Panowie,nie pomogła Wam moja sugestia,
musicie odpocząć trochę od siebie i od forum.
Do zobaczenia jak opadną Wasze emocje. :idea:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
artmech
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 cze 2020, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Zatrzymałem się na 6.50m. Trafiłem na szare iły. Myślałem że już nic gorszego od kurzawki nie może być - a jednak.
To szare ku...stwo nie daje się wyciągnąć świdrem, a do szlamówki nabija się bardzo wolno (jedynie w stanie półpłynnym - taki szary "budyń" wchodzi do szlamówki).
Gdybym wiedział, że iłowa warstwa ma koło 1 metra to bym walczył dalej, ale ona równie dobrze może mieć kilka metrów - a to już nie do ogarnięcia ręczną robotą.
Już dzisiaj wiem, że największym błędem jaki można zrobić wiercąc ręcznie studnie, przed czym przestrzegam wszystkich przyszłych amatorów wiercenie jest nacięcie ( czy też nawiercenie ) rury osłonowej. To kardynalny błąd!. Zapomnijcie o tych wszystkich filmikach z YT.
Gdybym rurę osłonową miał szczelną zrobił bym tą studnię w 3 dni. W związku z tym, że ją ponacinałem na ostatnim 1,5m (zgodnie z instrukcją to cały czas walczyłem z napływającym tymi otworami piaskiem.
I jeszcze coś - ku przestrodze. Tego piachu wyciągnąłem tak na oko ok. 20 taczek (może więcej). Po tych burzach i ulewach wychodzę rano do ogrodu i metr od odwiertu widzę lej na ponad metr głęboki, poprzewracane drzewka i kawałek płotu. Po prostu nastąpiło tąpnięcie. Dobrze, że nikomu nic się nie stało.
Na razie odpuściłem.
Wody jest prawie cała rura - ale wydajność beznadziejna, a w dodatku tak jak wspomniałem wyżej, końcówka studni zatopiona jest w tej warstwie szarych iłów, które pompka (ruska membranowa) podnosi i zamiast wody pompuje "szary kisiel"
Ogólnie mówiąc - "szaro" to widzę
Na szczęście lato było tak mokre, że praktycznie nie było większej potrzeby dodatkowego podlewania ogrodu.
Możliwe, że wrócę do tematu.
Taki post znalazłem na innym forum.
berthold61
200p
200p
Posty: 443
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Ruska membranówka powinna leżeć 200 metrów od studni wierconej , tego nie wolno używać do tego typu studni , ja jak wierciłem to też rur osłonowych ani nie nacinałem ani nie nawiercałem i przez kurzawkę smykło jak z bicza strzelił ale miałem tylko 1 metr potem ił ok 2 metry ale za nim to bardzo gruby piasek prawie żwir , tobie bym radził zaopatrzyć się w wydajną pompę najlepiej motopompę i rura 50-ka do osłonowej i walić ile wlezie a na rurę osłonową zrobić takie uszy i podwiesię ze 4 worki piasku aby samo wchodziło bez pobijania , nie namęczysz się a zrobisz to w 1/2 godziny , pompę możesz w wypożyczalni wypożyczyć koszt ok 70 zł/24h.
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
Ufny
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 cze 2020, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wiercenie studni

Post »

Witam. Pożyczyłem ręczną wiertnice do studni fi 200 i wygląda to tak od 0 do 0,7 glina od 0,7 do 1,6 piaseczek żółty biały brązowy którego już nie można swidrem wyciągnąć bo woda się pojawiła i wszystko płynie. Więc rura 160 i szlamówka od 1,6 do 2,6 ok potem od 2,6 do 3,6 iłowy beton w którym 160 nie chcę iść głębiej stoi na 3,8 i pojawiła się kurzawka więc tyczka w dół i na 4,6 wydawało się twarde no to rura 110 nawiercilem a,la filtr na 1,5m i szlamówka 90 zamiast twardego okazało się że kurzawy jest w opór stanąłem na 8.5 m i dalej nie idzie co szlamówkę wyciągnę od dołu i przez wiercone dziury naplywa nowa wypromować nie sposób tyle tego. Lustro wody w rurze po nocy od gruntu 1,30m w czasie szlamowania po pompowaniu 2.30m i nie spada. Zero grubszej frakcji sam drobny siwy piach z kurzawy. Pompą podwieszona na 4 m nie do wypompowania ale cały czas z drobnym piaskiem . Czy można w kurzawie zamontować jakiś filtr ? Czy jeszcze raz wiercic nowy otwór i próbować 160 wbijać aż do stałego gruntu i wtedy 110 szlamowac do ewentualnego żwiru. Teren żuławy.
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Wiercenie studni

Post »

O ile dobrze zrozumiałem lustro wody nie spada i nie jesteś w stanie wypompowac wody do zera.
Tak więc masz studnię i wodę... po robocie.
No chyba że zakładasz większe zapotrzebowanie ale proponuje włożyć mocniejszą pompę z większą wydajnością i sprawdzić o ile obniży się lustro.
Ufny
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 cze 2020, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Studnia ręczne wiercenie,kopanie

Post »

Tak wody nie można wypromować tyle ze ciągle pełno w niej drobnego piasku. Przy szlamowaniu zero żwiru kamieni itp,ciągle ta kurzawa z wodą od 3,6m, rura na 8,5 m i ciągle kurzawa dalej nie można zagłębić bo tyle nachodzi i końca nie widać. Dlatego pytam jak to ogarnąć. Czy może nowy otwór i 160 osłonową próbować zejść poza kurzawe i 110 dalej do pokładu żwiru, czy jakiś filtr zatopić w tej mojej 110 i żwirem zasypać naokoło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”