Moja wielka improwizacja - Fleur78 - 1cz. 2007r

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
markussch01
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 7 lis 2007, o 22:40
Lokalizacja: Düsseldorf

Post »

Strauchrosen-roza wielokwiatowa
grösste Blüten-duze kwiaty
mittelgross-srednie
gefülte Blüten-pelne kwiaty
Awatar użytkownika
markussch01
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 7 lis 2007, o 22:40
Lokalizacja: Düsseldorf

Post »

Tutaj znajduje sie bezplatny komputerowy slownik niemiecko-polski
http://www.niemiecki.vbaction.net/

Co nie znaczy ze odzegnuje sie od pomocy-o nie.
To przyjemnosc byc uzytecznym.Prosze pytajcie w miare moich mozliwosci odpowiem chetnie.
Pozdrawiam waszystkich.Markus


Ala.... dziekuje za goscine ;:100
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Markusku, cała przyjemność po mojej stronie! Zawsze tu jestes mile widziany! ;:18
Dziękuję bardzo za pomoc lingwistyczną! ;:100
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

O różach sobie u Ciebie poczytałam i pooglądałam zdjęcia. Bardzo lubię róże ale mój ogród średnio się do nich nadaje - za mało słońca... Zresztą może to i moja wina, ale krzewy , które u mnie mieszkają nie należą do najokazalszych...Mam w sumie 4 krzewy pnących , 10 okrywowych i 28 pozostałych ( razem 42), ale różanym mój ogród i tak nie będzie nigdy, niestety. Trochę więc Ci zazdroszczę , a trochę nie- na szczęście mogę uprawiać to, co czuje się u mnie dobrze. A na spacer wśród róż po prostu wpadnę do Ciebie :D
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Ewelinko, witaj! Ty masz mało róż, bo ledwie ponad 40 a ja mam dużo, bo ponad 50... :lol: :lol: :lol:
Ja też nie mam różanego ogrodu. Ale uwielbiam róże! Ciągle mnie jakaś uwodzi... kiedy je oglądam, każdą czy może prawie każdą chciałabym mieć... Niestety nie jest to możliwe z wielu względów. Są ogrody na forum znacznie bardziej "różane" i należą do osób, które mają już doświadczenie z różami i potrafią je odpowiednio pielęgnować. Ja o pielęgnacji róż wiem sporo, ale jest to głównie wiedza teoretyczna. Brak mi jeszcze doświadczenia. Mam jednak nadzieję, że przyjdzie ono z czasem... Co do braku słońca w Twoim ogrodzie, nie jest to przeszkoda nie do pokonania, bo jest wiele odmian róż, które lepiej się czują w półcieniu a niektóre podobno nawet w cieniu. Niemniej jednak, Twój ogród jest i tak piękny i kolorowy a przecież nie każdy musi mieć bzika na punkcie róż... :lol: Zresztą i tak masz ich bardzo dużo i nie czaruj, że nie są okazałe, bo w Twoim ogrodzie wszystko jest okazałe! :D
Miło, że wpadłaś i zapraszam częściej. Na róże ale nie tylko! :D :D :D
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

O rety, to co ja mam powiedzieć jak mam tylko dwie, ale będę je podziwiać u Was, więc proszę o duuuuuuużo zdjęć :wink: :oops:
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

markussch01 pisze:Strauchrosen-roza wielokwiatowa
grösste Blüten-duze kwiaty
mittelgross-srednie
gefülte Blüten-pelne kwiaty
Markus, bardzo, bardzo dziękuję! ;:196 Te określenia są szczególnie przydatne.
Słownik też się przyda :D Czasem jednak słownik nie wystarczy, więc cieszę się, że w razie czego mozemy liczyć na Twoją pomoc :D
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Fleur 78 Ty masz ponad 50 róż ,Ewelina ponad 40 :shock: i mówicie że to nie różany ogród , a co?Tylko pozazdrościć.Ja tak mogę powiedzieć ,bo mam tylko 1 róże .Pocieszam się tym że chociaż jedna ale za to ogromniasta. :D
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Pikusiu, zaglądaj do woli! Będzie mi bardzo przyjemnie! Przypomniała mi się tutaj bajka z dzieciństwa: "Kwiat paproci". Nie będę opowiadać treści, (może zresztą znacie...) ale morał był taki: "Bo nic nie jest warte szczęście, którego z innymi nie można podzielić". A ja bym jeszcze dodała, że im więcej osób, tym radość większa! :D



U nas ostatnia noc była bardzo zimna. Z jednej strony domu -5°C, z drugiej strony: -8°C. Już teraz temperatura jest dodatnia i świeci słonko ale rano wszystko było pokryte szadzią. Zrobiłam dla Was kilka zdjęć. Dołączam też zdjęcie moich dwóch, ostatnio kupionych różyczek, o których była mowa wczoraj.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Ignis pisze:Fleur 78 Ty masz ponad 50 róż ,Ewelina ponad 40 :shock: i mówicie że to nie różany ogród , a co?Tylko pozazdrościć.Ja tak mogę powiedzieć ,bo mam tylko 1 róże .Pocieszam się tym że chociaż jedna ale za to ogromniasta. :D
Witaj Ignis!

To zależy co rozumiemy przez różany ogród... Dla mnie, różany ogród, to taki, w którym róże zdecydowanie dominują nad innymi roślinami. 50 róż, to dużo, zgadzam się z Tobą, ale wśród wszystkich innych roślin w ogrodzie, trochę się gubią... Zosia i Jędruś, mają ogród znacznie mniejszy od mojego i mają ok. 300 róż... Gertruda ma ok. 100 odmian, a krzaków znacznie więcej... I u nich róże rzeczywiście dominują. W moim rozumieniu, oni maja różane ogrody. :D
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Alu ! Wyjątkowy urok ma ta oszroniona palma ;:333 , a róże na razie po cichu podpatruję ..

Biedny Bobiczek - brak podszerstka daje mu się we znaki w takiej temperaturze ; taki skulony .. ;:168
Ubierz go, Aluniu, bo mi go żal :( :

http://dla-psa.pl/sklep/catalog/popup_image.php/pID/397

Ciepłe pozdrowienia i mizianki dla psinki :D
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Piękne zdjęcia! A Bobiczek na jednym ze zdjęć wygląda jak kangurek :lol: Czy on w ogóle ma ochotę wychodzić, jak jest tak zimno?
Zazdroszczę Ci róży "Mamy Blue". Gdzieś wyczytałam, ze ona może też występować pod nazwą "Blue Moon" :D

Wypieść Bobiczka i nie zapomnij powiedzieć od kogo ;)
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Witam serdecznie! :D

Aneczko, Bobik dziękuje za super paltocik! :D Wbrew pozorom, to twarda sztuka! Do 3 minut wytrzymuje bez problemu :lol: :lol: :lol: , a jak zobaczy coś ciekawego (ptaszka,kotka, przechodnia...), zapomina, że mu zimno!!! A tak poważnie, jak tylko Bobik "wszedł do rodziny" :lol: zasięgnęłam oczywiście informacji na temat ubierania go w zimie. Wszystkie źródła mówią, że w tutejszym klimacie nie ma takiej potrzeby, gdy pies jest w ruchu. A przecież jeśli wychodzi na dwór, to głównie po to, żeby być w ruchu. Wszędzie natomiast podkreśla się, że nie znoszą wiatru i deszczu. I rzeczywiście, w czasie silnego wiatru bądź deszczu, nie chce nawet noska z domu wystawić!

Jeśli chodzi o róże "płaczące", myślę, że chodzi Ci o coś takiego...


Obrazek Obrazek


Aby ładniej się prezentowały, dobrze jest (chociaż nie jest to konieczne), zainstalować podporę w tym stylu:


Obrazek Obrazek


Tutaj te podpory są bardzo drogie (ta pierwsza, przeszło 60€ a ta druga, nieco ponad 50€. Jeśli zrezygnuje się z podpory, konieczny jest przynajmniej zwykły palik, ponieważ są one zwykle bardzo wysokie: łodyga wynosi 170-200 cm!

Jak kupię taką różę, pewnie ograniczę się do zwykłego palika... :wink:


Izuniu, Bobik nie jest kangurkiem, ale skacze! ;:26 Na jednym ze zdjęć, szykuje się do przeskoczenia żywopłociku z bukszpanów a na kolejnym właśnie go przeskoczył. Niestety, nie udało mi się sfotografować samego skoku... :? Nie udało mi się również sfotografować bardzo zabawnej pozy, jaką przyjął w domu, grzejąc się na słoneczku, bo kiedy tylko skierowałam aparat w jego stronę, poderwał się do zabawy... :wink:


Wygłaskałam go, wypieściłam i wymizialam (to chyba jakieś słówko poznańskie, bo wcześniej go nie znałam... :roll: :lol: ) od obu Cioć! :D :D :D

Dziękuję za miłe odwiedzinki!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”