Jeż w ogrodzie.Kochajmy jeże.Jak go zaprosić do ogrodu/

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jeż w ogrodzie.Kochajmy jeże.Jak go zaprosić do ogrodu/

Post »

Baltazar pisze: 24 cze 2023, o 19:23 Nie wiem co było powodem śmierci.
Jest wiele możliwych hipotez. Jednak najprawdopodobniej zjadł za dużo ślimaków, które ktoś poczęstował granulkami.
Albo zjadł jakąkolwiek zatrutą padlinę. U mnie jeż złapał się w pułapkę na kuny, w której była martwa mysz. Skonsumował wszystko za wyjątkiem ogona. Wypuściłem go ale nie wiem jakie były jego dalsze losy.
Teraz wiele ptasich lęgów pada z powodu chemii okazjonalnie sypanej i lanej przez różnej maści "ogrodników" :( Nie jest łatwo zwierzynie. Dużo pokarmu nie nadającego się do spożycia.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 703
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Jeż w ogrodzie.Kochajmy jeże.Jak go zaprosić do ogrodu/

Post »

Chyba u mnie zimują. Nie mam oczywiście wglądu do wnętrza ale wejście do domu jest zapchane liśćmi od środka. Tak jakby coś weszło do środka i zapchało otwór wejściowy. Wymiary komory wewnątrz to około 50x40 cm i około 40 cm wysokości. W 70% zasypane zostało bukowymi liśćmi.

Na wiosnę będę czekał z wodą przed wejściem. Kiedy tak mniej więcej jeże się wybudzają przy obecnych wiosno-zimach?
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 703
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Jeż w ogrodzie.Kochajmy jeże.Jak go zaprosić do ogrodu/

Post »

Udało się! Ktoś spędza u mnie na działce noce. ;:303 mam nadzieję że to ona. Pomimo naszej obecności na działce wyszła sobie wieczorem na kolację do ogrodu. Oczekiwała na zmierzch sobie przed wejściem. Jest bardzo duża.

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2141
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jeż w ogrodzie.Kochajmy jeże.Jak go zaprosić do ogrodu/

Post »

Pogratulować, śliczna :D !
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”