Jak miwia tworzy ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Dzień Dobry wszystkim :)

Michasia1 dziękuję za wizytę i za ciepłe słowa :oops: Daleko jeszcze mi do idealnego ogrodu (pytanie czy w ogóle taki stan istnieje ?) ale powoli zaczyna bywać tak, że wychodzę do ogrodu, patrzę, jak wszystko rośnie i czuję spokój wewnętrzny. To jest swojego rodzaju luksus :wink:

Karolinko - raczej obstawiam sobowtóra, bo Wrocław znam, aczkolwiek bywam tam sporadycznie :D Nawet mój wrocławski student nie zmienił dotychczasowej częstotliwości :D

Beaby - biała bugenvilla była cudowna. Ja mam tę zwykłą, różową. Będzie to jej pierwsza zima u mnie. Jeśli uda mi się ją dobrze przezimować, to rozszerzę swój stan posiadania o kolejne kolory. Postrzegam ją jako łatwą w uprawie, niewymagającą a jednocześnie bardzo ozdobną roślinę. Tak wyglądała moja, po sezonie:

Obrazek

Mirko - wybacz, ale nie znalazłam zdjęcia, które oddaje urok tego zakątka. Tylko takie, poglądowe :

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie
Mirka
Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

No to jednak sobowtór :) ale znam tę twarz, to niesamowite, nawet ten lekko skrzywiony uśmiech :D
Śliczny zakątek wkoło basenu :) być może byłyśmy gdzieś razem :)_ może w sanatorium? może w Otmuchowie :) ?
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Koleszko
500p
500p
Posty: 961
Od: 14 wrz 2013, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Piękny masz ogród . :D Podoba mi się bo masz w nim iglaczki i róże . ;:167 Fajne roślinki poprzycinane na bonsai . ;:108 To wszystko wygląda jakbyś zaplanowała ogród od razu, wszystko do siebie pasuje idealnie . :lol:
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Fajny krzaczorek się z tej bugenwilii zrobił ;:215
Trzymam kciuki za jej przezimowanie.
Biała zawładnęła moim serduchem, nawet nie wiedziałam, że bywa inna niż różowa...
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Przyszłam z rewizytą, piękny masz ogród, tworzysz od 6 lat, to widać po pokaźnych rozmiarach roślin, uporządkowaniu, starannym zaplanowaniu. Rh, piwonie- szczególnie ta słoneczna żółta, trafiły w moje serce. Ciekawi mnie czy miałaś wątek wcześniej bo piszesz o przerwie w FO.
Dorota
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Dobry wieczór przemiłym Gościom :)
Nie było mnie chwilę, ale już nadrabiam zaległości :oops:

Pawle - witam Cię serdecznie i dziękuję za miłe słowa. Zapewniam Cię, że ogród dopiero powstaje, a ostatecznego zamysłu co do wyglądu - brak.

Beaby - oddałam moim "tarasowcom" jeden pokój. Mają jasno, temp. ok. 15 st.C. Mam nadzieję, że bugenwilla doceni moje poświęcenie :D

Dorotko - witaj :) Zaczęłam ogród tworzyć jakieś 6 lat temu. Pomagało mi w tym FO i fantastyczni Forumkowie. Tak, miałam wtedy swój wątek i latałam tu po forum jak kot z pęcherzem, bo tyle zapału i energii w sobie miałam. Roślin nakupiłam jak głupia :;230 Potem przyszła choroba i miałam 4 lata przerwy od ogrodu i od forum. Wiele roślin oddałam w dobre ręce i sobie zostawiłam kilka bezobsługowych krzaczków. To one nadają ogródkowi powagi i sprawiają, że widać jego wiek. Wiele roślin "wypadło" w tym czasie, wiadomo, niedopilnowane, zachwaszczone. Dopiero w tym roku zaczęłam na nowo oglądać ogrody innych na tym forum (Twój też ;:108 ) i odchwaszczać 4-letni bałagan :wink: Stary wątek zamknęłam z zamysłem wstawienia zdjęć porównawczych tutaj.

A teraz trochę wspomnień "posezonowych", żeby nudno nie było :D Może hortensje :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie
Mirka
Zapraszam do mojego ogródka
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Mirko piękne hortensje pokazujesz, już się nie mogę doczekać wspomnień i tych z przed lat też, lubię takie porównania :D .
Współczuję tak długiej choroby i nie mogłaś się cieszyć ogrodem ;:185 , ale wróciłaś, otworzyłaś to znaczy że jest dobrze ;:215 .
Czekam na ciąg dalszy.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

No tak, Mirko - kwiaty pewnie to docenią, że mają tak świetne warunki zimą.
Czy mogę się też dostać do tego pokoiku? Ale nie jako chwaścior :D
15 stopni powiadasz - hmmmm - u mnie w pracy na czas remontu obecnie mamy 4-6 stopni. Dlatego pytam czy przygarniesz i mnie :roll:
6 lat to już fajny czas dla ogrodu, mogło się w nim zadziać wiele - i zadziałało! ;:215
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Mireczko śliczne masz hortensje ,ja dopiero zaczynam zabawę z nimi, na drugim zdjęciu może wiesz jak się nazywa,jakieś dziwnie ma duże przednie kwiatki :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Dorotko - dziękuję :) miło mi, że tu zaglądasz.

Beaby - mam wolne miejsca w "kwiatkowni" - tak mój M nazywa przechowalnię tarasówek :D ale mam też miejsce w innych pokojach, pakuj się i przyjeżdżaj - zapewniam temperaturę +23 st. Jestem ciepłolubna :D Gdzie Ty pracujesz, Kobieto, w takiej temperaturze ? ;:oj U mnie w chłodni z towarem jest +8 st. :;230

Grażynko - ja uwielbiam hortensje. Mam ich kilka i jestem nieustannie zachwycona ich urodą. Staram się unikać podobnych, bo nie mam aż tyle miejsca w ogrodzie. Ale np. Pinky Winky, Limelight, Anabelle, Invincibelle Spirit (ta różowa), Tardiva, Vanilla Fraise - tak się od siebie różnią, że nie sposób ich nie mieć :;230 No i gwiazda, o którą pytasz: Great Star 'le Vasterival'. Te jej kwiatuszki dla mnie rzeczywiście przypominają gwiazdki. Kupiłam ją w tym roku więc trudno mi mówić o pokroju, długości kwitnienia - ale jest piękna i bardzo ją polecam. Pani, u której ją kupowałam twierdziła, że może wyrosnąć nawet do 3 metrów.

I teraz perspektywa porównawcza jednego zakątka :wink:

2006 r.
Obrazek

2008r.
Obrazek

maj 2014r.
Obrazek

sierpień 2014r.
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie
Mirka
Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

No widzisz, Miruś - remont w domu, remont w pracy - ciężkie czasy :roll:
Ale w domku też mam cieplutko - a w pracy mamy nadzieję, że szybko się ociepli......
Widać jesteśmy lepszym towarem niż ten trzymany przy 8 stopniach ;:306 , skoro nie chcą dopuścić do rozpuszczenia .... nas i trzymają w tak niskiej temperaturze (może liczą, że zachowają nas na dłużej... (czytaj zamrażają hihihiih), a przy tym wczorajszym wietrze to było bagatela plus 3 stopnie, wrrr).
Ale jak się za bardzo przeciągnie ten remoncik pracowniczy, to przyjeżdżamy wszystkie do Ciebie, do kwiatkowni .....
Niech Twój M już wymyśla kolejną nazwę na ten pokoik ..... :;230

A te porównawcze zdjęcia rzeczywiście ukazują zmiany. Na ostatniej fotce jest ślicznie przycięta brzózka.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Fajne te porównawcze zdjęcia, ja też takie lubię. Lubię patrzeć jak się wszystko zmieniło, wypiękniało.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Ale masz ładny ogródek , z przyjemnością oglądam :) pokazuj co tam masz ;:108 :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”