Jak miwia tworzy ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Mireczko śliczne masz hortensje ,ja dopiero zaczynam zabawę z nimi, na drugim zdjęciu może wiesz jak się nazywa,jakieś dziwnie ma duże przednie kwiatki :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Dorotko - dziękuję :) miło mi, że tu zaglądasz.

Beaby - mam wolne miejsca w "kwiatkowni" - tak mój M nazywa przechowalnię tarasówek :D ale mam też miejsce w innych pokojach, pakuj się i przyjeżdżaj - zapewniam temperaturę +23 st. Jestem ciepłolubna :D Gdzie Ty pracujesz, Kobieto, w takiej temperaturze ? ;:oj U mnie w chłodni z towarem jest +8 st. :;230

Grażynko - ja uwielbiam hortensje. Mam ich kilka i jestem nieustannie zachwycona ich urodą. Staram się unikać podobnych, bo nie mam aż tyle miejsca w ogrodzie. Ale np. Pinky Winky, Limelight, Anabelle, Invincibelle Spirit (ta różowa), Tardiva, Vanilla Fraise - tak się od siebie różnią, że nie sposób ich nie mieć :;230 No i gwiazda, o którą pytasz: Great Star 'le Vasterival'. Te jej kwiatuszki dla mnie rzeczywiście przypominają gwiazdki. Kupiłam ją w tym roku więc trudno mi mówić o pokroju, długości kwitnienia - ale jest piękna i bardzo ją polecam. Pani, u której ją kupowałam twierdziła, że może wyrosnąć nawet do 3 metrów.

I teraz perspektywa porównawcza jednego zakątka :wink:

2006 r.
Obrazek

2008r.
Obrazek

maj 2014r.
Obrazek

sierpień 2014r.
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie
Mirka
Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

No widzisz, Miruś - remont w domu, remont w pracy - ciężkie czasy :roll:
Ale w domku też mam cieplutko - a w pracy mamy nadzieję, że szybko się ociepli......
Widać jesteśmy lepszym towarem niż ten trzymany przy 8 stopniach ;:306 , skoro nie chcą dopuścić do rozpuszczenia .... nas i trzymają w tak niskiej temperaturze (może liczą, że zachowają nas na dłużej... (czytaj zamrażają hihihiih), a przy tym wczorajszym wietrze to było bagatela plus 3 stopnie, wrrr).
Ale jak się za bardzo przeciągnie ten remoncik pracowniczy, to przyjeżdżamy wszystkie do Ciebie, do kwiatkowni .....
Niech Twój M już wymyśla kolejną nazwę na ten pokoik ..... :;230

A te porównawcze zdjęcia rzeczywiście ukazują zmiany. Na ostatniej fotce jest ślicznie przycięta brzózka.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Fajne te porównawcze zdjęcia, ja też takie lubię. Lubię patrzeć jak się wszystko zmieniło, wypiękniało.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Ale masz ładny ogródek , z przyjemnością oglądam :) pokazuj co tam masz ;:108 :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Witaj Mirko - po pierwsze to mieszkasz w pięknej okolicy , te góry ;:224
Podziwiam jak ładnie kwitną Ci rh. Mój jedyny chyba nie dotrzyma wiosny.
A żółtej piwonii zazdroszczę ;:138
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Beaby, Dorotko, Karolinko - dziękuję, że mnie odwiedzacie i macie dobre słowo dla moich wysiłków ogródkowych :)

Jadziu - witam Cię miły Gościu, w moich skromnych progach :) I nie jest to fałszywa skromność, bo przy Twoich pięknych kwiatach, moje kilka skromnych krzaczków to naprawdę "skromne" progi :oops: W Rh się zakochałam po wizycie w szkółce u Pana Ciepłuchy. Pomimo trudnych warunków panujących u mnie (glina, pH prawie 8, czyli zabójstwo dla kwasolubów) z uporem maniaka je sadzę, pielęgnuję, wymieniam te, co nie przeżyły. Jak wchodzę do mojego zaprzyjaźnionego sklepu ogrodniczego to słyszę: "ile worków torfu kwaśnego dzisiaj sobie pani życzy?" ;:306
Mam nadzieję, że Twój Rh przetrwa zimę, życzę Ci tego serdecznie.

Kilka kwitnień dla poprawy humoru:

Westerland
Obrazek
Obrazek

Burgundy Iceberg
Obrazek

Pnąca NN (chyba That's Jazz)
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie
Mirka
Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Westerland ,o taki kolor mnie interesuje róży pnącej ,jak u Ciebie sprawuje się,widać że ładnie rośnie i pięknie kwitnie :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Mirko, piękny ogród... Nasadzenia takie dojrzałe, aż nie chce się wierzyć, że ogród ma 6 lat, z czteroletnią przerwą, przy jego pielęgnacji... Jesteś niesamowita... ;:215
Idę oglądać dokładnie, co tam u Ciebie rośnie... ;:333
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

jakie masz śliczne hortensje, zwłaszcza ta druga jest jeszcze rzadka :) nie mam jej :( :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Dobry wieczór przemiłym Gościom :)

Grażynko - Westerland u mnie nie jest pnąca, ale na pewno krzaczasta. Dla mnie jest niezniszczalna. Prawie 4 lata była w chwastach, niezasilana, nieraz złamana przez psy, ma stanowisko w półcieniu i efekt kwitnienia, jak na zdjęciach. Wyrasta u mnie tak do 1,60m, ma silne grube pędy, buduje zgrabny krzak, sporo kwiatów w bukietach, często powtarza kwitnienie. Trudno o niej powiedzieć, że jest pomarańczowa. Dla mnie jest kolorowa w odcieniach pomarańczowo-różowawych. Jednego u niej nie lubię - brzydko przekwita. Zdrowa, nawet mszyce jej zbytnio nie lubią. Obok mam czerwoną pnącą, która ma notoryczną plamistość a Westerland czyściutka.

dorkow0 - Dorotko ;:196 pochwała z Twoich ust, właścicielki takiego ogrodu ... :oops: Dziękuję :)

Karolinko - ta hortensja jest co raz bardziej popularna, w Wojsławicach kupisz ją na 100% :)
Pozdrawiam serdecznie
Mirka
Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Mirko, pokazuj wspomnienia, pokazuj... Teraz jest czas na dokładniejsze oglądanie ogrodów na zdjęciach... ;:333
Potem zacznie się wiosna, lato i szaleństwa nas nie ominą... Czasu na FO będzie mniej... :wink:
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Mireczko, jestem z obiecaną pierwszą wizytą. Dużo do oglądania nie miałam. Tylko cztery strony...
Ty masz po prostu ślicznie, uroczo, różanie i jakże tu u Ciebie w wątku miło i gościnnie. Sama gospodyni też wygląda na bardzo sympatyczną i równą babkę.
Jeśli masz jeszcze w zapasie jakieś zdjęcia, to proszę wklejaj i wspominaj... Chwal się waszymi ogrodowymi zakątkami.
Czego ta twoja psina, widoczna na którejś fotce, szuka w krzewinkach na obrzeżu rabaty? :D :D
Jak się nazywają te różowe "najstarsze róże w moim ogrodzie"?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”