TRZMIELE i inne owady zapylające w ogrodzie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: TRZMIELE i inne owady zapylające w ogrodzie

Post »

U mnie poza moimi z ula, są jeszcze dzikie trzmiele ale nie jest ich zbyt dużo. Pomimo na ogół ciepłej (w dzień) i słonecznej pogody, zapylających jest mało. Jedna rzecz, to co zaobserwowałam, że owady preferują pewne gatunki roślin i wybierają je, pomimo, że w sąsiedztwie kwitną inne. Tak np. nie radzę szadzić migdałka trójklapowego w pobliżu dajmy na to, wiśni, bo póki kwitnie, pszczoły wybiorą migdałka. Tak samo tarnina "aż bzyczy" z daleka a na innych "cisza".
Co do oprysków, wielokrotnie widziałam, jak rolnik wyjeżdżał pryskać pole w samo południe. Jest to powszechna praktyka, nikt mu nic za to nie zrobi. Wiem z przykrego doświadczenia, że wszelkie "służby" są, po pierwsze, niedouczone w kwestii przepisów dotyczących ochrony przyrody i to zjawisko niestety się pogłębia. Po drugie, przepisy takowe mają na ogół w "d...", bo łatwiej ukarać mandatem babę przechodzącą na czerwonym, niż bawić się w "łapanie" rolnika jeżdżącego hen po polu :twisted: :twisted: :twisted:
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”