Domek kampingowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
patrycjusz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 3 paź 2007, o 20:14

Domek kampingowy

Post »

Witam wszystkich forumowiczow.
Na poczatku przepraszam jezeli umiescilem post w zlym dziale i prosze modow o przeniesienie.
mam problem:nabylem dzialke rolna na zywiecczyznie,planuje budowe malego domku na slupach betonowych(zbocze),powierzchnie 4*4m plus balkon 1*4m.bedzie tez poddasze.I wlqasnie myslalem ze moge cos takiego postawic jeśli nie przekracza 34 m2.lecz slyszalem ze prawo sie zmienilo i na niebudowlanej dzialce nie mozna postawic nic,a domek gospodarczy przysluguje rolnikowi posiadajacemu ponad pol chektara.prosze poradzcie cos bo dzialeczka jest swietna i szkoda by marnowac jej potencjal. :( będę mial rowniez kilka pytan na temat uprawy co poniektorych krzaczkow ale najpierw musze gdzies schowac narzedzia :wink:
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Myślę, że jakimś rozwiązaniem byłoby postawienie "domku holenderskiego" - jest to coś w rodzaju duuużej przyczepy kampingowej (ale bez możliwości poruszania się po drogach), na postawienie której nie potrzeba zezwolenia budowlanego.
Daj na google hasło : "domki holenderskie" i poszukaj, gdzie najbliżej Ciebie mógłbyś obejrzeć i ewentualnie kupić.
Pozdrawiam serdecznie
patrycjusz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 3 paź 2007, o 20:14

Post »

Wiem o co chodzi,ale to sa gory i domek musi sie komponowac z krajobrazem.poza tym te holendry sa strasznie drogie!a na domek mam juz wiekszosc materialow i chce go sam zbudowac,tylko nie wiem czy da sie obejsc te przepisy :cry:
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Domek kampingowy

Post »

patrycjusz pisze:Witam wszystkich forumowiczow.
Na poczatku przepraszam jezeli umiescilem post w zlym dziale i prosze modow o przeniesienie.
mam problem:nabylem dzialke rolna na zywiecczyznie,planuje budowe malego domku na slupach betonowych(zbocze),powierzchnie 4*4m plus balkon 1*4m.bedzie tez poddasze.I wlqasnie myslalem ze moge cos takiego postawic jeśli nie przekracza 34 m2.lecz slyszalem ze prawo się zmienilo i na niebudowlanej dzialce nie mozna postawic nic,a domek gospodarczy przysluguje rolnikowi posiadajacemu ponad pol chektara.prosze poradzcie cos bo dzialeczka jest swietna i szkoda by marnowac jej potencjal. :( będę mial rowniez kilka pytan na temat uprawy co poniektorych krzaczkow ale najpierw musze gdzies schowac narzedzia :wink:
A może zapytałbyś osobę kompetentną np.prawnika? Nie wydaje mi się abyś nie mógł wznieść budynku gospodarczego.

http://e-prawnik.pl/prawo/vortal.php/dj ... iZ0PTgxOTI
Pozwolenie na budowę - Prawo budowlane - e-prawnik.pl
Jakub . . . . .
Oldmike
100p
100p
Posty: 111
Od: 13 cze 2007, o 20:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Domek kampingowy

Post »

patrycjusz pisze: mam problem:nabylem dzialke ....
Tak jak napisał Nemo, to reguluje Prawo Budowlane

http://archiwum.abc.com.pl/serwis/du/2006/1118.htm

art. 29 ust. 1 p.2
Było kiedyś 10m2, więc chyba jest lepiej. :D

Budowa wymaga zgłoszenia zgodnie z art. 30 ust. 1 p. 1

Pozdrawiam
Michał
Oldmike
100p
100p
Posty: 111
Od: 13 cze 2007, o 20:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Domek kampingowy

Post »

Oldmike pisze:
patrycjusz pisze: mam problem:nabylem dzialke ....
Tak jak napisał Nemo, to reguluje Prawo Budowlane

http://archiwum.abc.com.pl/serwis/du/2006/1118.htm

art. 29 ust. 1 p.2
Było kiedyś 10m2, więc chyba jest lepiej. :D

Budowa wymaga zgłoszenia zgodnie z art. 30 ust. 1 p. 1

Pozdrawiam
Michał
Ups, myślałem że chcesz obejść pozwolenie na budowę. Jeżeli ta działka jest tylko rolna, to powyższego też nie zbudujesz. Jednakże masz jeszcze szansę

Tu masz ciekawego linka
http://dom.NAZWA-przez-oprogramowanie-wykluczona/prawo/2029020,65547,3106244.html
Awatar użytkownika
Dorunia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 22 sie 2007, o 20:24
Lokalizacja: Prabuty

Post »

Witam!!!
Ja mam kupiony kawałek ziemi rolnej i na niej postawiony domek holenderski i jesteśmy zadowoleni...nie trzeba na niego żadnych pozwoleń i takich tam dupereli...na wiosnę podłączymy do nie go wodę i prąd i całe lato można mieszkać :P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Helenka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 20 wrz 2007, o 23:01

Domek na działce

Post »

Należało przed zakupem zasiegnąć informacji co do możliwości zabudowy działki., w gminie, a potem kupować, a jeżeli już kupiłes , musisz sie podporządkować. Spróbuj zwrocić sie do Gminy o odrolnienie działlki, jeżeli to nie jest strefa chroniona (park krajobrazowy itp) to powinno sie udac. W strefie chronionej natomiast nie może stac nic co jest na trwale związane z gruntem.Mozna postawic domek na palach(ale
nie betonowych) Cała budowla musi być w każdej chwili rozbieralna i możliwa do usunięcia,Pozdrowienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”