Moje storczyki - Laurelin

ODPOWIEDZ
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Laurelin :P


To Twoje określenie* kropka* to powód troski z działania jakiegoś ;:214 -wiem!!jak to jest.I powiem,ze to prawie normalka ,bo ciągle coś nęka rośliny.Wszystkie,tyle,ze storczyki trudniej chronić.

Obejrzałam fotki na swoim powiększeniu,rozjaśnieniu --->to co widać to z dużą pewnością powiem,ze w wyniku zagniwania pod warstwą osłonkową zaczęłą się infekcja - są ślady wżerów ale...jakby ustały,na szczęście.
No...mogły tam również ,kiedyś tam grasować brzydaki/np.tarczniki / i * się wyżarło* :lol:

Ponieważ tutaj mogą być już pozostałości (ale aktywne ) infekcji bakteryjnej i grzybowej trzeba podjąć ochronę:
-zdezynfekować drinkiem miejsce,osuszyć i posypać węglem aptecznym lub grillowym .
Są zwolennicy stosowania cynamonu w proszku- można również zasypać lekko zamiast węgla.

Ale.uwaga! .....lekceważyć takich zmian nie można i trzeba przewidzieć zastosowanie środka p/grzybowego /różne np.topsin,previcur...../Zresztą preparat o podobnym charakterze trzeba mieć pod ręką- zawsze.

Obserwuj ,co się będzie działo w czasie- jest nadzieja, ze się zasuszy i nie zacznie penetrować psb do dołu .
Ostrożność zalecana --->przy podlewaniu nie moczyć!!! miejsca zranionego.

Mam nadzieję,ze wszystko będzie ok- :P ---->relacjonuj co się dzieje .

Pozdrawiam J ;:76 VANKA
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Laurelinie, gratuluję sukcesów. Jeden goni drugi :wink: I oby tak dalej. Zdrowa rywalizacja wśród storczyków zawsze mile widziana. A ile radości do tego sprawia :)

Co do katlei to miej ją na oku, tak jak Jovanka powiedziała. Trzymam za nią kciuki, poradzisz sobie na pewno.

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Laurelin
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 maja 2007, o 13:23
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Jovanko! ;:118
Dziękuję serdecznie za szybką reakcję na mój post! ;:97 ;:180
Jesteś nieocenionym źródłem wszelkiej rady i pomocy! ;:37
I jak zawsze potrafisz podnieść na duchu! ;:215
Zalecenia wykonane i mam nadzieję, że ;:214 zostały ;:125 ;:5 ;:44
Jeszcze raz gorąco dziękuję!!!
Pozdrawiam ;:100
Pozdrawiam ;:100
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Witaj Laurelinie!

Jak wygląda sprawa z Twoim keiki?
Czy już zakwitło? Pokaż nam jak wygląda :D

Z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia Twoich uroczych storczyków.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Laurelin
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 maja 2007, o 13:23
Lokalizacja: Zabrze

Post »

No i mamy Nowy Rok!!!
Na tą okoliczność składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim forumowiczom.
Dużo Zdrowia, Szczęścia, Pomyślności i spełnienia marzeń.
Mniej pracy, więcej pieniędzy ( na "kwiatowe" zakupy ;:1 )
No i oczywiście wielu ogrodniczych sukcesów!!!


Dawno mnie tu nie było ( w sensie nowych postów - bo oczywiście w miarę możliwości śledziłem wydarzenia na forum), najpierw byłem zapracowany, a później w okresie świąteczno - noworocznym trochę z Żonką podróżowaliśmy, więc mam co nadrabiać.

Co do Catleyi chyba mają się dobrze (te " nieładne" plamki nie powiększają się) i zaczęły wypuszczać nowe pędy:
Obrazek

Z racji nieobecności w okresie Świąt nie mogłem dokładnie obserwować rozwoju kwiatów moich Phalenopsisów ( Różowy rozwinął się wcześniej, a Żółty dziś otworzył pierwszego kwiatka). A są przeurocze!!! ;:138
Obrazek Obrazek Obrazek

Dendrobium "Szalone" kończy swoje fenomenalne kwitnienie
Obrazek

Mały pupil - keiki Phalenopsis podrósł niewiele, no i trzeci z pączków chyba padnie, ale mam nadzieję, że pozostałe się rozwiną ;:80
Obrazek

W międzyczasie przybyło trochę orchidei z przeceny w częstochowskim Obi. Wśród nich Cambria, która zaskoczyła mnie wytworzeniem pędu - chyba będzie kwitła!!! ;:87
Obrazek

Wszystko po malutku zmierza w kierunku apogeum kwitnienia, czego nie mogę się doczekać!!!
Jak tylko coś się będzie zmieniać - dam znać!

Pozdrawiam ;:100
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Fiu,fiu!Pięknie!
Twoje jak sam piszesz '' szalone " dendrobium , z tego co przeczytałam,kwitnie nieprzerwanie do lipca!Tylko pogratulować tak fachowej opieki!No i prawie kwitnące keiki i cambria.....Co do dendrobium :gdzieś na jakimś forum wyczytałam,że ono nie lubi zraszania tych swoich małych korzonków .Jak jest u Ciebie, czy też to zauważyłeś? dopóki tego nie wyczytałam ,myślałam,że swoje uszczęśliwiam porannym "prysznicem",ale teraz ...trochę zgłupiałam,prawdę powiedziawszy, dlatego pytam :oops: :oops:


p.s.
Samych sukcesów w Nowym Roku życzę( w uprawie storczyków również)!
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
Laurelin
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 maja 2007, o 13:23
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Osobiście nie zraszam żadnego mojego storczyka. Od dwóch miesięcy mam domowy termometr z higrometrem i staram sie utrzymywać wilgotność powietrza na poziomie 60% przy temperaturze około 20 stopni C. Dotychczas nie zauważyłem ujemnych skutków takiego postępowania. Mam nadzieję, że cokolwiek pomogłem...

Pozdrawiam ;:100
Pozdrawiam ;:100
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Masz naprawdę przepiękne storczyki ;:215
Cudne kolorki mają te ostatnie falki :P czekam z niecierpliwością na fotkę keiki gdy zakwitnie :D :D
Gratuluję sukcesów i życzę wielu kolejnych ;:113
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Laurelinie, gratuluję storczykowych sukcesów i z niecierpliwością czekam na zdjęcia keiki i cambrii w rozkwicie.
Oj, coż to będzie za niespodzianka! Nie wiesz jaki kolor, nie wiesz jaki kwiat ... :D
Ale jedno jest pewne - będzie piękny!

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Laurelin podpatruję Twoje keiki :wink: bo sama też mam takie maleństwo, które rośnie przy swojej mamusi :D bo poprzednie z dwóch innych falków odczepiłam i niestety :cry: teraz boję się by tego nie zmarnować
Kusicie mnie tutaj wszyscy tymi storczykami z przeceny, ale ja w sumie nigdy nie trafiłam na przeceny w obi, bo ze względu na dzielącą mnie odległość jestem w tym sklepie bardzo rzadko :roll:
Ty masz cudowną kolekcję i ile nowych przyrostów ;:138 ;:138 ;:138
a kiedyś się uśmiałam szczerze jak przeczytałam, że kupiłeś żonie storczyka, którego potem zmarnowałeś - właśnie tak samo zrobił mój tata, ale on dzielnie walczy o życie kwiatka, chociaż ja nie widzę szans :wink:
pozdrawiam słonecznie aczkolwiek mroźnie ;:100
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj!
Piszesz,że nie zraszasz żadnego ze swoich storczyków.Jak się mają zatem korzenie powietrzne u Falenopsisów?Faktem jest,że storczyki masz piękne!!!Co do denrobium to rozwiałeś moje wątpliwości, bo wyczytałam to w jednym miejscu i więcej się z tym nie spotkałam....Ale faktem jest,że im więcej czytam tym mniej wiem.Pozostaje wnikliwa obserwacja swoich podopiecznych.A znowu ich przybyło.....ach te wyprzedaże w OBI :oops:
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
Laurelin
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 maja 2007, o 13:23
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Małgosiu!
Moje Phalenopsisy nie mają wielu korzeni powietrznych (różowy ma dwa malutkie, a żółty, trzy - najdłuższy 20 cm), ale mają się one dobrze - to chyba sprawka wilgotności powietrza - około 60%. Po każdym podlewaniu delikatnie zielenieją. I to wszystko.

No i przyznaję się do winy ;:58 , chyba pochopnie w pażdzierniku zapowiedziałem "niespodziankę" - dopiero dziś mam co pokazać...
Obrazek
Prawda, że jest niesamowita, jest to jedno z keiki, które wypuścił mój pierwszy zamordowany storczyk. ;:182
Dlatego bardzo się cieszę ;:87 , że tak mu u Nas dobrze!!!
;:1
Pozdrawiam ;:100
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

brawo ;:138 ;:138 ;:138 jest śliczny ;:109
ja sie tak zastanawiam nad przeniesieniem moich storczyków, które mają nowe pędy lub na starych wypuszczają pączki, bo na parapecie mam ok. 18 stopni i to chyba im za zimno, bo część pączków zaschła nim porządnie się rozwinęły. Widzę, że masz swoje na parapecie i czy one tam stały zawsze i jaka tam panuje temperatura? Wiem, że to może być spowodowanie nieodpowiednią temperaturą, brakiem światła i zmianą otoczenia, jednak u mnie to jedynie ta temperatura mnie niepokoi :roll:
pozdrawiam z zasypanego śniegiem Pomorza ;:113
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”