Hebe uprawa, jak przezimować ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Jeśli ja też mogę doradzić, to piszę:

>roślinkę można przenieść do pomieszczenia w domu w którym panuje temperatura pomiędzy 4 a 8 st.C, a gdy zakończy kwitnienie należy ograniczyć podlewanie
>można tez wbić wokół niej 4 paliki i owinąć np. jutą (przestrzeń można też wysypać słomą).

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

ja mam 5odmian hebe, sprzedawca mówił, żeby zabezpieczyć roślinie kwaśne podłoże i 3razy do roku przyciąć. Sąsiadka ma w ogrodzie od 5lat, niczym nie nawozi, nie okrywa a krzaczki są imponujące :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Dziękuję wszystkim za cenne rady. Nie chcę zabierać rosliny do domu, bo mam złe doświadczenia z przechowywaniem roslin z liścmi. Nie mam odpowiednich warunków.
Moje hebe jest pstre, wiec chyba takie jakie zmarniało KaRo, myslę więc, ze szczególnie muszę o nie zadbać. Przeczytawszy wszystko co na temat okrywania napisaliście, postanowiłam, że okopię trochę roslinę i owinę agrowłókniną. Co prawda nie pamiętam, kiedy w moim rejonie była zima bez sniegu, ale wolę dmuchać na zimne, bo ta roslinka jest cenna nie tylko dlatego, że jest piękna, ale także dlatego, ze to prezent od Andre1960 :D
dziękuję raz jeszcze wszystkim i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Hebe jak przezimować

Post »

Poradzcie mi jeszcze co mam zrobić z hebe?Gdzie je umiescić?Jest to odmiana o pstrych lisciach i fioletowych kwiatach.Czy moze stac w pokoju w temp 18 stopni?,czy zaniesc do piwnicy?
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Ja mam takie samo Hebe. Mam jeszcze większe zmartwienie, bo moje rośnie w gruncie. Jest zabezpieczone, ale wszystko się może zdarzyć...Oby do wiosny... W sklepie powiedziano mi ,że może zimować, pod warunkiem że jest zabezpieczone i zima jest obfita w śnieg.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Dostałam w prezencie młode hebe o pstrych lisciach. Nie mam odpowiednich warunków do zimowania roslin, więc bojąc się, zeby w domu nie zmarniało, po przeczytaniu wszystkiego, co mogłam na ten temat znaleźć na forum, zadołowałam doniczkę w gruncie, ale tak, ze od zachodu, skąd najczęściej wieje wiatr, osłania je szklarenka. Zrobiłam kopczyk z ziemi do wysokości mniej wiecej połowy rosliny i całą okryłam agrowłókniną. Wierzę, ze przetrwa zimę :D
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Moje hebe to dorodne krzaki i to kwitnące.Kolezanka je wykopała i powiedziała ''rób co chcesz''.Moje hebe .które miałam w gruncie zawsze się zmarnowało ,ale to było już kilka lat temu a i zimy wtedy były inne.Juz sama nie wiem czy wsadzic je do ziemi czy trzymać w domu?
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Aniu, jak masz chłodne i jasne pomieszczenie, to moze lepiej w domu, ale jak nie masz... w cieple chyba nie powinno zimować? Musisz sama zdecydować.
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Dzięki Izuniu- nie miała baba kłopotu :?
warsawyak
200p
200p
Posty: 299
Od: 4 wrz 2006, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

anulka pisze:Moje hebe .które miałam w gruncie zawsze się zmarnowało ,ale to było już kilka lat temu a i zimy wtedy były inne.
To ile razy się ono marnowało?

Poważnie mówiąc, klimat Szczecina sprzyja uprawie hebe, więc musiała to być jakaś odmiana hebe Andersona.

Ekspertem od uprawy hebe w Polsce jest p. Piotr Grzywaczyk - proszę wrzucić w Google hasła hebe i Grzywaczyk, a wyskoczą obszerne i pasjonujące informacje (nie mogę podawać bezpośredniego odnośnika do tej skarbnicy bardzo pouczających informacji, gdyż obawiam się, że zostanie to uznane za reklamę innego forum, skądinąd od dawna martwego...).
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Proszę napisz mi na pw ten odnosnik bo jakos nie mogę znależć :evil:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21744
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Anulko ja juz przeczytałam dużoooo :D

proszę to tutaj
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Jak zwykle Krysiu mi pomogłaś ;:12 Dzięki.Juz poczytałam i zdecydowałam ,ze przezimuje w domu w chłodnym pomieszczeniu.Do kolezanki zadzwoniłam i powiedziałam jej kilka ''miłych'' słów.Niech mysli na drugi raz co kupuje :evil: Co -ja jestem przechowalnia :?:
A tak na marginesie piękne to hebe :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”