W objęciach tęczy

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: W objęciach tęczy

Post »

Iwonka, dziękuję.
Ułożenie takiego kosza stanowi ogromną przyjemność, ale też jest dość trudne z tego względu, że dożynki są zwykle w takim czasie, kiedy na działkach większość roślin skończyła dawno plonowanie. Układam zatem z tego, co tam mi w tym czasie jeszcze rośnie i kwitnie. Jak dożynki są zorganizowane wcześniej i nie ma suszy, wówczas mogę się wykazać. W przeciwnym razie, nieźle się natrudzę. W tym roku naprawdę się napracowałam.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: W objęciach tęczy

Post »

Gianna - piękne te wieńce Zrobiłaś ;)
Żałuję, że tak daleko Mieszkasz, bo podrzuciłabym do tych koszy nieco moich chryzantem. Pewnie podobny "bukiet" by powstał ;:224

Życzę odbudowania kolekcji skrętnikowej ;)

Ja cały czas pryskam swoje skrętniki. Nawet te zdrowe. Ostatnio doszłam do wniosku, że być może jest to jakiś rodzaj rdzy i wprowadziłam do oprysku - Miedzian.
Pryskam raz naokoło 10 dni (całą kolekcję, niezależnie czy roślina jest zdrowa, czy ma jakieś objawy choroby), każdy oprysk to inny środek chemiczny.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: W objęciach tęczy

Post »

gianna pisze:Grażynko, nie wiem... dlatego pytam Was, bardziej doświadczonych. Nie żebym sama go identyfikowała, posługuje się nazwami, z jakimi zakupiłam sadzonki czy listki. Ale nie zaszkodzi się upewnić. Wiadomo, listki krążą wśród kolekcjonerów, zatem o pomyłkę nietrudno. Czyli co do niego mamy wątpliwości.... ;:131
Kształt płatków ma identyczny, kolor podstawowy też, jednak u mojego nie występuje jasny róż na górnych płatkach, no, może minimalnie....

Ciekawi mnie jeszcze, czy na wybarwienie kwiatków skrętników, może mieć wpływ ilość światła, czy podłoże np. mniej lub bardziej kwaśne? Czy komuś coś na ten temat wiadomo?
Janeczko, a czy Hope miałaś ode mnie? Jeśli tak, to u mnie on kwitł zgodnie z odmianą.Znalazłam zdjęcie sadzonki
Obrazek

Współczuję letnich strat w skrętnikach, wiosną podeślę coś na rozweselenie :wink:
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: W objęciach tęczy

Post »

Kasiu, witaj słoneczko!

Jeśli chodzi o Hope, to nie pochodzi on od Ciebie. Mam tego skrętniczka do dziś, i nie wiem czy on zgodny odmianowo, czy nie... Bardzo podobny. Postawiłam przy nim znak zapytania, ale jemu absolutnie to nie przeszkadza i rośnie sobie bez zarzutu ;:306 Nie pamiętam, czy w tym roku zrobiłam fotkę. Przez te wszystkie kłopoty mogłam przeoczyć. Jeszcze przeszukam swoje fotograficzne zasoby, wtedy spróbuję porównać. Na wszelki wypadek nie dzielę się nim, by nikt mi nie nastukał :;230 Chociaż wcześniej nieświadoma zrobiłam to... teraz nie pamiętam kto padł ofiarą... :oops:
kaska1ge pisze:
Współczuję letnich strat w skrętnikach, wiosną podeślę coś na rozweselenie :wink:
;:196 ;:196 :tan
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W objęciach tęczy

Post »

Śliczne skrętniki. :)
Kosze wspaniałe, masz dziewczyno talent ;:138
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: W objęciach tęczy

Post »

Aniu, w imieniu skrętników, dziękuję ;:196
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: W objęciach tęczy

Post »

Hiacynty w kompozycjach fajnie się sprawdzają. Niestety moje dopiero w pąkach. W zamian, kompozycja dłużej się utrzyma.
Nie mogę się już doczekać kwitnienia hiacyntów na działce.

Wilgotnego ;:108 lecz przyjemnego drugiego dnia Świąt! Mam nadzieję, że odwiedzi Was sąsiad z koneweczką... :;230

Obrazek
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: W objęciach tęczy

Post »

Pierwszy raz odwiedziłam działkę po zimie. A tam ;:oj ;:oj ;:oj kolorowo od cebulowych i wiosennych bylin.


Obrazek

Obrazek

Najobficiej kwitną krokusy, choć wiele kępek ma jeszcze ściśnięte pąki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cudowny widok :heja
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W objęciach tęczy

Post »

Wspaniałe kwitnienia przywitały was na działeczce :wit
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: W objęciach tęczy

Post »

Ja też wypatrzyłam kwitnącego krokusa jeszcze przed Świętami bardzo się ucieszyłam takie maleńkie słoneczko a ile radości. U Ciebie tez widzę takie widoki ;:3
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: W objęciach tęczy

Post »

Wiosna radosna i ze słońcem. My i nasz rośliny ją uwielbiają.
Pięknie ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W objęciach tęczy

Post »

Witaj raz jeszcze Janeczko :wit
Za życzenia świąteczne duża ;:196 -stroiczek śliczności ;:138
Widoki wiosennego ogródka wprost bajeczne ;:333
Pozdrówka.
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: W objęciach tęczy

Post »

Pati, Arku, Justynko, Halinko, dziękuję z całego serca za odwiedziny i miłe słowa. Na Was zawsze mogę liczyć ;:196

Latem, pełna smutku w oczach patrzyłam na moje umierające skrętniki. Okazała kolekcja topniała z dnia na dzień. Pryskałam, podlewałam, zmieniałam podłoże, jednym słowem walczyłam z jakimś paskudztwem. Do dziś nie wiem z czym walczyłam. Bilans ma się następująco: uratowałam około 30 roślinek. I tyleż samo, jeśli nie więcej straciłam.

Do stanu sprzed infekcji im jeszcze daleko, ale dziś cieszę się pierwszymi kwiatuszkami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I debiut!

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”