Tuje, żywotniki - nawożenie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
marius09
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 6 mar 2013, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Witajcie

Poproszę o pomoc w podpowiedzi co może być nie tak. Posadziłem niedawno 24 cyprysów, 6 z nich zaczyna wyglądać tragicznie. Nie znajduję żadnej prawidłowości w tym. Może podpowiedź kogoś bardziej doświadczonego jak ratować sytuację ?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Z gołym korzeniem było to sadzone ? W czym to rośnie / co pod spodem i jaka gleba.
Przewrażliwiony chyba jestem, ale pachnie mi Holandią czyli na te upały wypędzone toto sterydami , żelami musiało paść. :roll:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
marius09
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 6 mar 2013, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Kupione to było w doniczkach więc potem to co z doniczki to i do ziemi. Dziury pod to kopałem zgodnie z zaleceniami a potem sypałem torfu. Pewnie masz rację bo to było kupowane w Castoramie więc pewnie nie jest to pierwszego sortu towar.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Rośliny z marketów mają to do siebie że mimo iż były w donicach to były kopane z maksymalnie małą ilością ziemi i wciskane na siłę. Nie mówiąc że są przesuszane w sklepie. Ludzie łapią się na takie promocje, tylko niech mi ktoś powie po co? potem wydaje dwa razy tyle.
agnes030
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 3 paź 2015, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Witam :) W sierpniu ubiegłego roku posadziłam wokól domu 170 tuji, sadzonki około 15 cm. Nie były niczym nawożone. Tuje wsadzone do dołków z ziemią do iglaków, podyspane korą. Ziemia w ogrodzie typowa glina z 20 cm warstwą humusu. Czy podpowiedzą mi Państwo co dalej? Jak je zasilić, czym? Chciałabym, żeby dostały zastrzyk energii i mocno przyspieszyły w swoim rozwoju :) Będę wdzięczna za cenne uwagi.
Karol_99
200p
200p
Posty: 288
Od: 9 lis 2013, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Tuje najlepiej rosną bez wszelkich nawozów sztucznych. Jeżeli chcesz aby ładnie urosły w tym roku to obficie i regularnie podlewaj.
agnes030
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 3 paź 2015, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Mieszkamy na terenie bardzo mokrym więc o podlewaniu nie może być mowy, już i tak nam kilka przegniło z powodu braku odpowiedniego drenażu. Pytam o nawóz, bo w rodzinie ktoś tam też ma tuje i bardzo ładnie mu rosną, ale dostał granulat nawozowy
jeszcze na początku przed wsadzeniem i nie wie jaka to nazwa :(
majki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 kwie 2016, o 07:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nowożenie Tuj Szmaragd

Post »

Witam,
Proszę o radę jak dużo użyć nawozu Substral osmocote (180dni) do tuj ok 120cm (posadzone w zeszłym roku na wiosnę).
Na opakowaniu jest 15g/szt, ale podziałka na dozowniku jest w ml.
prosze też o info czy lepiej "luźno" rozsypać wokół pnia czy robić otwory w ziemi i tam sypać.

PS. tuje są w marnym stanie po zimie bo poobżerane przez sarny. Mam nadzieję że nawóz da im kopa i odrosną.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Nawożenie - Tuje żywotniki

Post »

Na ogół można stosować nawozy mineralne do 50g na 1m2. Im dłuższe działanie, to jednorazowym zasileniu możemy zbliżać się do tej dawki, oczywiście powinno wziąć pod uwagę zasobność gleby. Osmocote można podać jak najbliżej korzeni, a że jest stopniowo uwalniany, to o przenawożenie raczej nie wchodzi w grę.
komodowar
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 11 paź 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie - Tuje żywotniki

Post »

Podpowiedzcie mi, czy jest sens je podcinać ? Te, które nie stoją za altanką mają 7 lat, te poza altanką są kupione na jesieni, w takiej wielkości jakie widać na zdjęciu. I tutaj moja obawa, że nie mając dostatecznie światła obeschną mi igły. Czy te za altanką mogą przyjąć jakąkolwiek podsypkę, czy w tym roku odpuścić?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
acm1993
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 kwie 2016, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie - Tuje żywotniki

Post »

Rok temu posadziłem około 80 tui smaragd i 10 brabantów. Podlewałem cały sezon a na jesień nawiozłem nawozem jesiennym biopon. jedna sztuka sie nie przyjeła. Jaki nawóz na sezon polecacie? Zwrócił moją uwagę target ze względu na duże opakowania (10 i 20kg)
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Nawożenie - Tuje żywotniki

Post »

Witam czy tuję Smaragd można nawozić azofoską ?- mi to najtaniej wychodzi
duduś
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nawożenie - Tuje żywotniki

Post »

duduś pisze:czy tuję Smaragd można nawozić azofoską ?
Można... nawozy rolnicze to to samo co nawozy ogrodnicze zapakowane w ładne pudełeczka. Wystarczy sprawdzić skład nawozu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”