Mieszanie/łączenie środków ochrony roślin

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
jagusia111

Re: Mieszanie środków ochrony roślin

Post »

Eee tam nie panikuj, nic im nie będzie. Jak dawki były etykietowe to nic się nie stało. Sprawdź karencje obu preparatów i odczekaj tę która będzie dłuższa, a potem pomidorki możesz sobie spokojnie jeść.
AmatorUpraw
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 sie 2022, o 11:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Mieszanie środków ochrony roślin

Post »

Sugerowałem się tą tabelką :/ - Miedzian z Topsinem - "czerwone N" ....
https://poradnikogrodniczy.pl/tabela-mi ... roslin.php

Obrazek
jagusia111

Re: Mieszanie środków ochrony roślin

Post »

Wiele dawnych zaleceń dotyczących nie mieszania środków ze sobą odeszło w zapomnienie i dzisiaj ze względu na ceny paliw miesza się prawie wszystko. A żeby cię uspokoić jedne z nowszych badań, co prawda dotyczące jabłoni, ale pokazują, że te środki można zmieszać https://www.sadnowoczesny.pl/artykuly/o ... -topsinem/
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Mieszanie środków ochrony roślin

Post »

Tylko topsinu .....żal ;:223
Pozdrawiam! Gienia.
jagusia111

Re: Mieszanie środków ochrony roślin

Post »

Oj żal, podobnie jak wielu innych skutecznych środków.
cesarks
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 cze 2020, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Oprysk Chwastox i siarczan żelaza

Post »

Witam,

Czy można te dwa środki łączyć w jednym oprysku ?
Chciałbym pozbyć się mchu i jednocześnie chwastów na trawniku.

pozdrawiam
Potok
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 lip 2023, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grusza: pytania podstawowe i nietypowe

Post »

A ja mam pytanie z kategorii tych może i głupich. Jeśli na etykiecie środka przeciwparchowego Luna Care 71,6WG jest napisane, żeby "nie stosować w mieszaninie z produktami zawierającymi związki miedzi", to interpretacja owego zapisu jest jaka? Czy dotyczy to jednorazowej mieszaniny - w takim sensie, żeby do tego samego oprysku, roztworu z Luną nie dodawać miedzianu? Czy może dotyczy to faktu, że jeśli używam Luny Care to już nie mogę dodatkowo w innych terminach robić zabiegów Miedzianem?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Grusza: pytania podstawowe i nietypowe

Post »

Nie mieszam nigdy miedzianu z innymi preparatami. Oczywiście oprysk miedzianem powinieneś robić najwcześniej, po oprysku olejem. Luna Care to preparat na parcha , mączniaka i raka bakteryjnego (jabłoni, gruszy). Dlaczego akurat ten środek wybrałeś? Stosuje się go już od fazy nabrzmiewania pąków, nawet do zbiorów a karencja jest bardzo długa bo aż 28 dni.
Pozdrawiam! Gienia.
Potok
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 lip 2023, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mieszanie/łączenie środków ochrony roślin

Post »

1. Dlaczego Luna Care? Bo wydaje się bezpośrednio celowany dla grusz i oprócz parcha działa zapobiegawczo na choroby bakteryjne.
2. Nadal nie wiem, czy stwierdzenie "nie mieszać z preparatami miedziowymi" dotyczy całego programu ochrony, czy jednostkowego oprysku. Chodzi mi o sytuację, że jeśli np za tydzień zrobię oprysk mierdzianem, to czy mogę np po kwitnieniu zaaplikować Lunę.
3. Możesz Gieniu przybliżyć mi o co chodzi z tym opryskiem olejem?
4. Pytanie jeszcze o oprysk Miedzianem a cięcie wiosenne - przed cięciem wykonać oprysk, czy po? Większość ran byłbym w stanie zabezpieczyć Funabenem. I kiedy tego roku przymierzyć się do cięcia, bo pogoda wskazuje na nie czekanie do marca ;)
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Mieszanie/łączenie środków ochrony roślin

Post »

Nie mieszać miedzianu z innym preparatem do jednego oprysku, a samym miedzianem możesz sobie pryskać i przed, albo po, za tydzień czy dwa, jak chcesz. Musisz jednak uważać bo miedzian może Ci narobić szkód, są ograniczenia co do temperatury jak i fazy wzrostu. Może poparzyć np. kwiatki.
W poprzednich latach nie robiłam oprysku olejem, bo i nie miałam takiego masakrycznego najazdu mszyc i innego dziadostwa. W poprzednim sezonie było tego zatrzęsienie, popryskam teraz i zimujące jajeczka - bo na pewno są, zaduszę, nie wylęgną się i tyle będzie ich mniej. Bo że przylecą z innych żywicieli to jest pewne.
Ja oprysk miedzianem robię po cięciu wiosennym- sanitarnym, większe rany np. po konarach musisz jednak pastą z funabenem zabezpieczyć. Wiosenny przegląd sanitarny zrobiłam już w ub. tygodniu. Wiosną mam mało cięcia, tylko jakieś nadłamane, z objawami zraczenia, i ewentualnie jak gdzieś przegapiłam krzyżujące się gałązki. Robię solidny przegląd latem i przycinam młode przyrosty. Nie mogę sobie pozwolić na drzewa "topole". Mają być niskie, żeby z niewysokiej drabinki można było zrywać owoce.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”