Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: kosiarka spalinowa do 2500m2

Post »

asdawrwd pisze:witam, przymierzam się do zakupu nowej kosiarki spalinowej, mam dylemat z jakiej firmy kosiarkę wybrać. Póki co zastanawiam się nad tymi :
HUSQVARNA LC 551SP

HONDA HRX 537C5VKEA

HONDA HRX 537C4 HYE

STIGA Twinclip 55 SVEQ H

STIGA Twinclip 55 S H BBC

co myślicie ?

pozdrawiam
Obojętnie jaka, tylko o pojemności od 180 cm3 w górę, z żeliwną tuleją, teraz to już rzadkość w małych silnikach. Są kosiarki z silnikami Yamachy, Subaru.
Ja też miałem kupować kosiarkę za 3-4 tyś, ale gościu doradził mi, albo kup chińczyka za kilkaset złotych i po dwóch, trzech latach wyrzuć , albo dodaj 3000 zł i kup takie coś jak na zdjęciu, to
największe. Akurat udało mi się kupić takie coś za 5100 zł. MTD WCM 84E
Obrazek
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

No i 25 arów to trochę jest. Ja bym nie kupował z koszem, bo to tylko utrapienie. Za duży areał by zbierać trawę, zasyfia się tunel do kosza, czyszczenie takiej kosiarki to koszmar. Najlepsza by była kosiarka o dużej mocy z wyrzutem bocznym i z systemem mulczowania. Dobra kosiarka z trawy zrobi taką sieczkę, że nie trzeba kosza. Na moim zdjęciu widać pośrodku kosiarkę niby z mulczowaniem, ale silnik za słaby i obudowa noża nie taka. Najlepiej coś takiego

https://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/kos ... 4-rtp.aspx
https://www.husqvarna.com/pl/produkty/k ... 967862501/

Ja bym szukał jeszcze o większej mocy.
Tego bydlaka kupiłem za 5100 bo była ostatnia sztuka i to była okazja.
do 4000 dodasz 2500 i masz sprzęt co te 25 arów skosisz w 40 min. A co najlepsze jest to że to ma zerowy promień skrętu i można obkosić zapałkę.
JA mam do koszenia 40 arów i coś na ten temat wiem
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Ja właśnie marzę o takim sprzęcie jak ten Twój MTD tylko ja bym pewnie brał używkę, bo 6800zł to jednak trochę zaporowa cena jak dla mnie. Jak oceniasz MTD? Do tej pory słyszałem same negatywne opinie na temat tej marki.
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Tylko np. na jedną sprzedaną Hondę sprzedaje się pewnie ze 100 MTD. Szybciej usłyszysz że MTD się zepsuła niż Honda.
Na razie koszę pierwszy sezon. Tak na oko tam się nie ma co psuć, wszystko proste nie przekombinowane. Cub Cadet ma to samo tylko żółte i z silnikiem B&S. Wydaje mi się że to jest solidniej zrobione niż traktorki do 6 000 zł. Na zdjęciu w środku jest kosiareczka Husqvarny z sinikiem B&S. Po jednym sezonie rozpadł się rozrząd, dobrze że była na gwarancji. Niby naprawili, ale często przy uruchamianiu dymi na siwo, olej gdzieś spływa do cylindra. Teraz filtr powietrza się rozpadł, dostał wilgoci, lub paliwa, dziura była taka że kciuka wsadziłem. Pewnie dwa, trzy koszenia zasysał syf.

Jak widzisz, najlepszym się zdarza. Jest Fiat i Fiat, tak i z kosiarkami Jest MTD i MTD
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Koledzy czy naprawdę nie odróżniacie kosy od kosiarki ?? Błagam.

W 2014 ten watek został założony z tytułem "Kosa spalinowa - jaka ?". Statystycznie co drugi post dotyczy jednak kosiarki. Jeśli ktoś będzie chciał znaleźć informacje o kosiarkach, zajrzy do odpowiedniego wątku np. https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... a&start=64

A jeśli ktoś będzie chciał się dowiedzieć tutaj coś o kosach to nic się nie dowie ;:223 Bo na zmianę jest o kosiarkach albo o kosiarkach czyli kompletnie nie na temat.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Oczywiście, że odróżniamy, ale nie mogłem się powstrzymać by zapytać o kosiarkę kolegi radekcezar. A tak z innej beczki to ludzie często wchodzą na forum i zadają to samo pytanie "jaką kosę kupić" bez czytania nawet poprzedniego wpisu, więc nie martwiłbym się o kilka dodatkowych wpisów o kosiarce w tym wątku. Zawsze można poprosić admin o przeniesienie części o kosiarkach do innego tematu.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

W zestawie do kosy spalinowej mam oprócz trójzębnego noża i dwóch głowic taką oto właśnie tarczę z żyłką. Czy ktoś z was wie, w jaki sposób nawinąć na nią żyłkę? Z wymianą żyłki w tradycyjnej głowicy radzę sobie. Z wymianą głowicy na noże też. Nauczyłam się na podstawie filmików na Youtubie, ale jeśli chodzi o to coś, nawet nie wiem, czy poprawnie nazywam to tarczą, po prostu nie mogę znaleźć informacji w sieci.

Obrazek
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

A jakiej firmy ta kosa? Ok już znalazłem to chyba Gardetech. Ta głowica chyba nie jest półautomatyczna tylko żyłkę trzeba wymienić w całości.
Zobacz tutaj na opis głowicy jet fit mini: https://www.oregon.pl/blog/post/jak-dob ... -kosy.html
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 791
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Niezależnie od firmy producenta kosy, żyłkę do trymera zakładamy zawsze tak samo. Przykład na rysunku:

Obrazek

Ważne, aby odcinki żyłki były równe i równo wystawały poza trymer. Im większe różnice w długości żyłek i ich usytuowaniu, tym większe drgania głowicy podczas koszenia.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Toolpusher, to jest kosa Demon. Małopolanin, ja mam inny trymer niż na zdjęciu, nie ma czterech podwójnych otworów na przeciągnięcie żyłki, z drugiej strony jest coś w rodzaju bębna na nawinięcie jej.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 791
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Czyli to nie jest trymer, a zwykła głowica. Nawijasz żyłkę na bęben (rolkę) tak, jak na rolkę w głowicach z tworzywa sztucznego, a końce wypuszczasz przez otwory.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Dziękuję za pomoc!
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Jerzewicz
200p
200p
Posty: 268
Od: 3 sty 2011, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Cześć , w ostatnim czasie poszukiwałem odpowiedniej , raczej tańszej kosy w granicach 700 zł i natrafiłem na dwie dosyć ciekawe i moim zdaniem wyróżniajace się w swojej kategorii cenowej : Cedrus 415X, której atutem jest gaźnik Walbro i NAX 800b z silnikiem B&S , obydwie oczywiście chińskie ale firmy ponoć dopracowały te modele. Dodam ,że chce kosić mega zarośniętą działkę wraz z rowem melioracyknym, dzie rosną młode siewki drzew.W sumie będzie to pas działki o długości jakieś 80 m i szerokości 2 - 3 m a rów ma w sumie długość 30m i szerokość 3- 4 m. Co sądzicie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”