Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
infantasy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 1 cze 2015, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kosiarka, co polecacie?

Post »

Dzień Dobry, po 6 latach rozsypała się moja dotychczasowa kosiarka. Nie była najgorsza ale i miała swoje wady. Muszę kupić nową i chciałbym bardzo uniknąć tych wad które miała poprzedniczka. Mianowicie: przy koszeniu do kosza, potrafiła go zapełnić tylko wtedy, kiedy trawa była sucha jak pieprz. Na zwykłej trawie (nie mokrej) wciąż zapychał się kanał dolotowy pomiędzy komorą cięcia a koszem. Musiałem co chwila udrażniać go ręką. Zależy mi na kosiarce spalinowej, z silnikiem Hondy albo Brigsa, min. 5km, robocza szerokość koszenia min. 51cm i solidny sprawdzony napęd. Może ktoś z Państwa użytkuje sprzęt o podobnych parametrach i jest bardzo z niego zadowolony. Co możecie polecić?
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Post »

Z ciekawości spytam co to była za kosiarka, że tylko 6lat wytrzymała?

Co do nowej kosiarki to ja nie doradzę modelu, ale mogę zasugerować żeby nie nastawiać się tak bardzo na Briggs and Stratton, bo to już nie te silniki co kiedyś. Sam mam chińską kosiarkę z BS 675 (dolnozaworowy) kupioną 12 lat temu, ale wtedy jeszcze budowali fajne pancerne jednostki. Na dzień dzisiejszy silniki Loncin są naprawdę godne polecenia, jak nie wierzysz to zobacz filmiki na youtube jak rozbierają je i porównują do briggsa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”