Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Nie daj się zwieść takiemu poglądowi że one są dopracowane,to zwykłe chińskie wynalazki tej samej jakości co kosy w markecie po 400zł.to że gażnik jest walbro nie ma żadnego znaczenia, musisz mieć tego świadomość że mogą ci się rozpaść w rękach podczas koszenia,radzę dołóż więcej kasy i kup kosę lepszą i wytrzymalszą
toldziatko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 cze 2020, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

hej, ja też bym prosił o pomoc w dokonaniu wyboru, rozmyślam nad:
Oleo Mac sparta 441t
Husqvarna 525rx
stihl fs 120

wszystko w tej samej cenie, do koszenia nie za duża łąka, ale pomieszanie ostów z trawą i inne dziadostwo
mam husqvarnę128r, ale jest za słaba na żyłce i nie chce jej zamęczyć, nożem tnie jak masło, ale później muszę poprawiać żyłką dla lepszego efektu. Potrzebuje coś do pracy ciągłej.
Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

1. Stihl
2. Oleo
3. Husq
Poszukaj też odpowiedzi na forum pilarz.org. i pilarz.net. Tam podobnnych pytań jak i odpowiedzi jest dużo.
toldziatko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 cze 2020, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

toolpusher pisze:1. Stihl
2. Oleo
3. Husq
Poszukaj też odpowiedzi na forum pilarz.org. i pilarz.net. Tam podobnnych pytań jak i odpowiedzi jest dużo.
dzięki za odpowiedź, możesz jakoś uzasadnić swój wybór ?
Luck
100p
100p
Posty: 179
Od: 18 sty 2020, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Polecam Stihl'a - sam używam fs 130. Kosą można pracować non stop, łąka to żaden problem.
Jednak przy wysokiej i gęstej trawie nie polecam żyłki - szybko się zużywa, a trawa plącze się w głowicę.
Wtedy lepiej użyć tarczy - używam noża z trzema ramionami. Efekt koszenia nożem jest podobny do żyłki (robię pokosy jak zwykłą kosą).
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

toldziatko pisze:
toolpusher pisze:1. Stihl
2. Oleo
3. Husq
Poszukaj też odpowiedzi na forum pilarz.org. i pilarz.net. Tam podobnnych pytań jak i odpowiedzi jest dużo.
dzięki za odpowiedź, możesz jakoś uzasadnić swój wybór ?
Husq ma najmniejszą moc z koleji OM najwyższą. Stihl pośrodku ale za to jest lżejszy od OM ma dobre opinie no i Stihl to Stihl. So the oscar goes to Stihl.
Popatrz też na serwis który masz blisko.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Husqvarna z tego towarzystwa to najgorszy wybór i tę firme bym sobie darował,póżniej Oloeo i Stihl,ponadto oba fora nie są niezależne,najgorzej jest na pilarz.org tam sporo opinii jest płatnych szczególnie Oloemaca,to krętacze i kombinatorzy kto zapłaci temu się dobre opinie pisze,masz jeszcze kosy Kawasaki,Solo,Active i to już chyba był by komplet dobrych kos na naszym rynku,osobiście gdyby Stihl był tańszy to nawet można by było się o niego pokusić a tak to raczej droga zabawka jakości tych tańszych ale mniej znanych firm
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

A zapomniałeś wymienić jeszcze Echo i Shindaiwa. Poza tym twoja opinia jest mało zrozumiała. Wszystkie firmy złe. HQ odpada w przedbiegach potem Oleo z płatnymi naganiaczami potem Stihl marnej jakości? To w jaki sposób pomogłeś pytającemu?
toldziatko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 cze 2020, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

no właśnie, w dalszym ciągu wybór trudny, ale żadna inna marka nie wchodzi w grę, bo nie ma u mnie serwisu
raxon
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 11 kwie 2019, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

toldziatko pisze:hej, ja też bym prosił o pomoc w dokonaniu wyboru, rozmyślam nad:
Oleo Mac sparta 441t
Husqvarna 525rx
stihl fs 120

wszystko w tej samej cenie, do koszenia nie za duża łąka, ale pomieszanie ostów z trawą i inne dziadostwo
mam husqvarnę128r, ale jest za słaba na żyłce i nie chce jej zamęczyć, nożem tnie jak masło, ale później muszę poprawiać żyłką dla lepszego efektu. Potrzebuje coś do pracy ciągłej.
Z góry dziękuję za pomoc
Prawda jest taka że każda będzie dobra. Jak się będzie lać dziadowski olej, raz 1;30 raz 1:70, oleje się serwisy to wszystko da się szybko zgnoić. Myślę że co nie kupisz będziesz zadowolony. W domu (moim i rodziców) pracuje kosa oleo sparta 37, kosa stihl fs 260, piła stihl i husq i wszystkie narzędzia są bardzo dobre. Wiadomo że sparta 37 mocno odstaje od fs260 no ale trudno je porównywać bo to inne moce i inna cena no i jedna nowa a druga stara, jednak sparta (wziąłem ją popsutą, zmieniłem świece i sparciały wężyk paliwowy) działa już z 14-15 lat. Myślę że jak się nie patrzy na cenę to brać stihla np takiego fs260, ale jakbym chciał zabierać się za łąkę i miałbym do wyboru mocniejsze oleo albo słabszego stihla to pewnie wziąłbym oleo. Druga sprawa to zależy czym chce się tą łąkę kosić, jeśli żyłką to kosa musi być mocna (mwoją starą spartą to by była męczarnia i takie 441t to minimalna sensowna moc) a jeśli tarczą to wystarczy żeby była w miarę ostra i ta moja kosa idzie jak rekin bo wiadomo że lżej ściąć niż mielić. W trawie stara sparta z tarczą idzie jak fs260 z żyłką a może nawet i lepiej znaczy szybciej. Wiem bo z bratem kosiliśmy ramie w ramie taki łąko-sad :D Pasuje jeszcze zobaczyć co dają producenci do kosy (jakie szelki czy dają nóż, bo to też kosztuje).
Zdradź nam jak duża jest ta nie za duża łąka bo dla jednego to 20a a dla innego 80a.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

toolpusher pisze:A zapomniałeś wymienić jeszcze Echo i Shindaiwa. Poza tym twoja opinia jest mało zrozumiała. Wszystkie firmy złe. HQ odpada w przedbiegach potem Oleo z płatnymi naganiaczami potem Stihl marnej jakości? To w jaki sposób pomogłeś pytającemu?
Przyganiał kocioł garnkowi ;:223 ,jak chcesz być uszczypliwy to nie to miejsce i temat skoro sam nic nie wiesz

-- 14 cze 2020, o 08:10 --
toldziatko pisze:no właśnie, w dalszym ciągu wybór trudny, ale żadna inna marka nie wchodzi w grę, bo nie ma u mnie serwisu
Jeżeli nie masz nic innego w pobliżu to wybrał bym Stihla,to chyba będzie rozsądny wybór
toldziatko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 cze 2020, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Witam, dziękuję za pomoc. Padło na Stihl FS 120. Wpadłem w łąkę z żyłką, z nożem nie mogę dopóki się nie dotrze. Żyłka dała sobie świetnie radę, a trawą po pas. Miałem w ręce jeszcze oleo nie wiem czy dobrze pamiętam bt lub bc 350 za 1799zl. Wyglądała solidnie, i na pewno była dużo lepsza od Sparty. Ale dostałem super rabat u przedstawiciela Stihl a więc na nią padło, zapłaciłem mniej niż cena katalogowa a jeszcze w cenie miałem szelki advance + w promocji nóż od producenta. Jestem zadowolony. Szkoda że sklepy nie mają takich kos na testy, człowiek kupuje w ciemno i nie wie co mu spasuje. Jeśli chodzi o inne marki to u mnie słabo z serwisem więc ich nie brałem pod uwage. Jeszcze raz Dzięki
PS łąka około 35a
LUKas 2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 cze 2020, o 05:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kosiarka do łąki kwietnej

Post »

Mam dość koszenia trawy.
Zaczyna się weekend i zaczynają kosić sąsiedzi dookoła. Postanowiłem założyć łąkę kwietną.Mam dobrą glebę z wysokim poziomem wody.Trawa rośnie jak oszalała.Kosa plecakowa daję radę niestety strasznie hałasuje i po kilku godzinach ręka cierpnie.

Szukam dobrego rozwiązania.Najlepszym wyborem dla mnie jest kosiarka spalinowa bębnowa rotacyjna.Napęd wyłącznie silniki hondy.
Wybór padł na model kosiarki bębnowej VARI DS-521z AGATHA GCV 160.
Może ktoś też ma wysoka trawę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”