Storczyki na poddaszu

Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Zaglądałam tu dość często ale czasu brak żeby coś skrobnąć. Niewiele mam w tej chwili kwitnień. Większość puszcza pędy. W międzyczasie ukatrupiłam zamioculcasa. A ponoć ciężko :D ja jednak potrafię dokonać niemożliwego ;:306
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

To są nas dwie :;230 ja dwa razy ukatrupiłam zamioculcasa trzeci raz nie podchodzę do niego
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Ola normalnie lata świetlne Cię tu nie było... Od tego czasu już dorobiłam się Cattlyi ;:306 a i ile pamiętasz mówiłam, że to nie moja działka ;:306
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Marta - Czasem się logowałam ale niedawno zobaczyłam że pisałam tu ponad rok temu ;:202 Normalnie nie wiem jak to się stało ;:Pod drodze zmieniłam pracę i chyba ta zmiana mnie tak pochłonęła. Wdrażanie się, nauka nowych rzeczy itd. Zgłębiłam ponadto troszkę bardziej fotografię i zaczęłam nowe hobby - jeździectwo. I jakoś tak te moje storczyki odeszły na drugi plan... Ale już się poprawiam ;:3

Ale spodziewałam się że z twoim tempem powiększania kolekcji będziesz musiała się już wyprowadzić do większego mieszkania ;:306
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Ooo jeździectwo ;:215 oj trudno to pogodzić ze storczykami ;:306
A ja ze swoją kolekcją a dokładniej z jej rozrostem trochę wyhamowałam ;:14 funduszy brak :;230
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Olciu naprawdę dawno Cię tutaj nie było...
Musisz zaglądać do Nas o wiele częściej ;:196

Każdy zdążył stęsknić się już za Twoimi storczykami

A wiele pasji naprawdę warto mieć :wink: Człowiek się wtedy nie nudzi. Ale też i ma więcej na głowie. Dlatego coś zawsze spycha jedno na drugi plan.. I tak w kółko
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Olciu, niedawno pisałaś w moim zakurzonym wątku:

"Asiu co u Ciebie kwitnie?
Wróciłam na forum po dłuższej przerwie i brakuje mi relacji twoich kwitnień"

Teraz ja:

Olciu co u Ciebie kwitnie?
Wróciłam na forum po dłuższej przerwie i brakuje mi relacji twoich kwitnień :wit
Zostaw na chwilę Twoje koniki. Niech trochę odpoczną :wink:
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Właśnie się zorientowałam, że padł mój hosting zdjęć i wszystkie zdjęcia z mojego wątku poznikały ;:134
wrzucam więc takie tam swoje kwitnienia stare. Wybaczcie ale starych postów już nie odtworzę ;:145 Mam nadzieje że ten mały kolaż wystarczy ;:224 ;:224

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Więcej już nie dam rady ;:306
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Przepiękne storczyki ;:3
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Olciu, jak się cieszę że tu znów zajrzałaś ;:168

Bardzo żal tych wszystkich zdjęć, bo masz wspaniałą kolekcję.

Ale te, co pokazałaś, może przypomniałaś są niesamowite ! Mogłabym wciąż tu wracać.
No i jakość zdjęć ;:215

Napisz w wolnej chwili jak teraz wygląda Twoja dawna pasja i co jeszcze masz pod swoją opieką ?
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Witam.
Trochę spóżniony. Biała Cattleya wspaniała. Taka czysta i niewinna. ;:170
Grzegorz
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Wow Ola wszelki Duch - pojawiłaś się u nas ;:7

Piękne kwitnienia i piękne zdjęcia ;:108 Cattleya jest śliczna. Miałam taką, ale niestety odeszła ode mnie ;:223 pięknie ją uchwyciłaś ;:167 ;:167 aż nie mogę się na patrzeć w to zdjęcie ;:167 no i piękna również Phal stuartiana ;:167 ma piękne wybarwienie ;:130
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

No cześć, no cześć :uszy trochę tęskniłam za tymi komplementami :;230

Z racji Korony, musiałam odstawić moje nowe pasje (fotografię i jeździectwo). Więc wróciłam chcąc nie chcąc do moich kwiatów. No bo co tu robić? Ale szczerze mówiąc zaniedbałam je strasznie. Nie poświęcałam im za dużo uwagi, nie przesadzałam, podlewałam jak mi się przypomniało, a nawozu nie widziały z 1,5 roku ;:222 i to widać po nich bardzo. Kwitną mizernie. A korzenie sie jeszcze nawet nie obudziły, nie mówiąc już o nowych liściach.

Stuartiane przesadziłam z rok temu, miała dużo korzeni powietrznych więc myślałam, że zdrowa. Ale kilka dni temu odkryłam ze w doniczce wszystko zgnite. Ani jednego zdrowego korzenia. Noi leży tak bidula i sie reanimuje.

Biorąc to wszystko pod uwagę, zaczęłam je wyprzedawać powoli. Pomyślałam że u prawdziwego pasjonata będzie im po prostu lepiej... i tak Yaphonów już nie mam, Kleopatry też, Black Swan i Stuartiana następne w kolejce i kilka jeszcze innych.

Ale nie ze wszystkimi chcę się rozstać. Na pewno białasy u mnie zostaną, Manhattan też, Malibu Madonna, Liodoro , Biała Dama, Monte Elegante, Nego Penny... One jednak zajmują szczególne miejsce w moim sercu ;:222 więc się uchowają. Mam nadzieję że jak ich będzie mniej i zostawię sobie te chętniej kwitnące to i bardziej mnie ta pasja znowu zacznie cieszyć.
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”