Kosiarka elektryczna

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

16 kg jako takie nie jest dużo jak na ciężar, który jedynie się przemieszcza na kółkach, dla mnie 8 kg z kolei to za mało, wolę jak kosiarka pewnie jedzie po gruncie. Ten Tryton wygląda dla mnie ok, dobra maszyna jak na moje doświadczenie z kosiarkami.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

To prawda, dla niektórych osób te 16 kg może być problemem. Ale osoba dorosła czy nawet nastolatek poradzi sobie bez problemu. Oczywiście obsługa kosiarki z natury dla dzieci przeznaczona nie jest, przynajmniej ja bym nie chciał by małoletni ją obsługiwał. Z drugiej strony ważne też jest przywieranie do podłoża.
yupi5
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 30 lip 2011, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

kosiarka elektryczna

Post »

Czy możecie doradzić która kosiarka będzie lepsza?
Mam 1000 m i potrzebuje kosiarki dla kobiet

Kosiarka elektryczna 1638R HECHT, 1600W
Kosiarka elektryczna Combi 36 E

Wstawianie linków informacyjno handlowych, jest niezgodne z naszym regulaminem, pomid.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Witamy Koleżankę :D Ze swej strony zaproponuję kosiarkę polskiej firmy JAKMET model 1500 CR lub1700 CR w uroczym czerwonym kolorze :wink: lub zielonym, zależy który się wybierze. Może i tanie nie są, ale to maszyny na lata, mocne, na silnikach indukcyjnych które są niemal bezawaryjne, bo nie maja szczotek więc działaja na zasadzie pola magnetycznego - nie ma części, nie ma się co psuć. Poza tym mają centralna regulacje wysokości, czyli jeden ruch dźwigni i kosiarka zmienia pozycję, nie trzeba każdego koła osobno ustawiać. Opony na bieżniku gumowym - dobra przyczepność. I co ma znaczenie dostępność części zawsze i wszędzie - i to nie tylko noża. Może to wygląda na reklamę, ale nia nie jest. Sam bowiem mam zamiar nabyć taką maszynę ale na razie czekam, aż padnie obecna. Oczywiście przedłużacz przynajmniej 1,5 mm2 bo tani 1 mm2 sie może topić przy prądzie 7 czy 8 A, i warto sie postarać, by go nie zwijać w kółko bo powstaje cewka i są przepięcia, w najgorszym razie może się stopić i spalić. A im krótszy tym lepiej. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4215
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Stiga jest cicha- 91dB. Jak konkurentka będzie miał 97dB, tzn. że jest dwa razy głośniejsza. Ale nigdzie tego w sieci nie ma....
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Model 1900 CR ma 94 dBa, słabsze moga byc cichsze. Od czego jednak sa słuchawki? Spalinowe tez hałasuja. Gdyby ktoś kierował sie tylko ciszą, to każdy by ręcznie plewił i kosił. JakMet ma nóż 39 cm wobec 36 cm Stigi i wiekszy kosz, czyli kosimy szybciej i rzadziej opróżniamy. Wybór należy do Yupi.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4215
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: kosiarka elektryczna

Post »

mlodzieniec pisze:Spalinowe tez hałasuja..
Co to znaczy 'też'?? One przede wszystkim hałasują! Stiga ma słabsze parametry pracy, ale niebezpodstawnie jest droższa.
ps. Kosiłeś kiedyś 10a na słońcu w słuchawkach?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Kosiłem, nawet większe obszary. Ale chyba nikt nie każe używać maszyny w samo południe w 30 stopniowym upale. Kosi się zwykle późnym popołudniem, przynajmniej ja tak mam w zwyczaju. I nie tylko dla zdrowia, ale maszyna nie wytrzyma dłuższej pracy w takich warunkach. W wyborze między Hechtem a Stigą jasne że wygra Stiga. Ale osobiście wybrałbym polski JakMet. Co zrobi autorka tematu, to już inna sprawa. Może nawet kupić ręczną bębnową, ona już jest naprawdę cicha.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Ja bym wolał Stigę niż Hechta, bez dwóch zdań. jednak posłuchaj Mlodzieńca i rozejrzyj się za JakMetem. Naprawde udane kosiarki
halfoat
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 maja 2007, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Z tego co się zorientowałem ta Stiga ma silnik szczotkowy z przekładnią pasową, unikałbym takiego rozwiązania, bo lubi się popsuć. Szukałbym czegoś na silniku indukcyjnym. Sam planuję zakup i te Jakmety mnie intrygują, dobre opinie zbierają, niestety nie ma nigdzie w okolicy i musiałbym kupować przez sieć.

Ech nie robią już takich kosiarek jak moja Ala, od 20 lat wierna...
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Ja niedawno kupiłam Alko comfort 34e lady. Chciałam ją szybko sprzedać bo mnie kabel wkurzał i kupić spalinówkę, została jednak bo ma wiele zalet.
Ma silnik indukcyjny, dzięki czemu jest cicha. Genialnie zbiera długą mokrą trawę, nie wywala nic a nic. To był dla mnie priorytet.
Ma bardzo wygodną rączkę, z wysoką regulacją. Jedyną wadą a zarazem plusem jest waga, jest cięższa od Stigi, natomiast świetnie dociska do podłoża i trawa jest pięknie skoszona bez szarpania i wywalania. Porządny plastik i metal. Dobre wysokości koszenia.
Miałam tę kosiarkę sprzedać, nawet tutaj dawałam ogłoszenie, ale okazała się zbyt dobra, żeby jej się pozbyć.
Jak ktoś ma ochotę to mogę wstawić rzeczywiste zdjęcie, a nawet filmik zrobić w czasie pracy.
Aga
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4215
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: kosiarka elektryczna

Post »

halfoat pisze: silnik szczotkowy z przekładnią pasową
Czy ja dobrze widzę? Takie rzeczy, to tylko... na czarno-białych filmach.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
halfoat
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 maja 2007, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: kosiarka elektryczna

Post »

Na czarno-białych filmach i w kosiarkach elektrycznych z silnikiem szczotkowym (komutatorowym jak kto woli).
Dla przykładu budowa omawianej wcześniej Stigi Combi 36 E: http://tiny.pl/gq98z . Na stronie 8 widać wyraźnie, że nóż nie jest osadzony na wale silnika. Napęd jest przekazywany za pomocą części nr 9 czyli... paska :)
Silniki szczotkowe osiągają wyższe prędkości obrotowe (10tys i wyżej) niż indukcyjne (ok. 3 tys), dlatego zachodzi potrzeba zredukowania tej prędkości a robi się to za pomocą owej przekładni pasowej. Jak głupio by to nie brzmiało. Oczywiście wszystko jest pewnie zabudowane w plastiku więc tego nie widać.

Link dopuszczony, pomid.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”