POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
kuba147963
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 maja 2013, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nawadnianie

Post »

Witam wszystkich.
Mam pytanie odnośnie nawadniania.
Posiadam na ogrodzie 5 sekcji nawadniania (1-4) to sekcje że zraszaczami, 5 sekcja to linia kroplująca. Cały czas było wszystko ok, ale ostatnio zorientowałem się że wszystkie sekcje uruchamiają się zgodnie z zaprogramowaniem sterownika za wyjątkiem 4. Można ją uruchomić ręcznie jednak nie załącza się ze sterownika.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wotik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 7 maja 2019, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Vloscovia

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Spróbuj zamienić wyjście (przełożyć przewody do elektrozaworów) na sterowniku dla tej sekcji z inną, działającą prawidłowo. Jeśli po zamianie będzie ona działać prawidłowo, oznacza to, że problem jest po stronie sterownika (np. program, wyjście). Jeśli dalej będzie problem, oznacza to że problem jest gdzieś po stronie elektrozaworu (cewka ?) ew. coś nie tak jest z przewodami do tego elektrozaworu.
pozdrawiam
Wojtek
PitStop
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 paź 2019, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Problem z elektrozaworem RB HV-100

Post »

Witam
Jestem nowym użytkownikiem forum ale mój problem skłonił mnie do założenia tu konta z myślą o rozwiązaniu problemu.
Złożyłem cała instalacje składajaca sie z 4 elektrozaworów HV-100. Jeden z nich jest zaworem master valve umieszczony szeregowo do pozostałych. Trzy kolejne odpowiadaja za poszczegolne sekcje zraszaczy. Otóż po wysterowaniu zaworu "mastervalve" nie moze zamknac się zawor od sekcji linii kroplujacej. Jedynie doświadczalnie udało mi sie go zamknac po zakreceniu odpływu z zaworu i odkrecenie o 1/2 obrotu cewki i powtorne zakrecenie. Wtedy zawor pozostaje zamkniety. Pozostałe nie maja tego problemu.
Proszę o jakieś sugestie co moge sprawdzic jeszcze. Dodam ze elektrozawory sa nowe.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Problem z elektrozaworem RB HV-100

Post »

Prawdopodobnie jakiś kawałek brudu usadowił się wewnątrz niego i nie pozwala mu prawidłowo działać.

youtu.be/qQ6ph5e28oQ
PitStop
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 paź 2019, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Dziękuje za odpowiedź. Otwierałem elektrozawór i wszystko wydaje sie być czyste. Czyli za nieprawidłowe zamkniecie zaworu tak naprawdę odpowiada żółty element z sitkiem którym przedostaje się woda nad membranę i sprężyna która ją dopycha?
stachu99
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 10 maja 2011, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkuskie

Myjka ciśnieniowa nutool NPW140 - szukam instrukcji i dyszy

Post »

Cześć

W moje ręce wpadła myjka ciśnieniowa jak w tytule - nutool NPW140. Przywieziona z UK.
Przeleżała kilka lat w garażu ponieważ coś jest z nią nie tak. Jako, że mamy zimę i troche wolnego czasu to zdecydowałem się jej przyjrzeć.

http://www.stachu99.pl/Other/forumogrod ... npw140.jpg
http://www.stachu99.pl/Other/forumogrod ... liczka.jpg

Po włączeniu, poprawne ciśnienie z dyszy jest tylko przez kilka sekund. Po tych kilku sekundach ciśnienie jest zdecydowanie słabsze.
Na początek chciałbym wymienić dyszę na nową. Może ona przepuszcza za duży strumień wody, przez to myjka nie nadąża wytwarzać ciśnienia.

http://www.stachu99.pl/Other/forumogrod ... _dysza.jpg

Dysza ta jest na gwint o średnicy 19,75mm (3/4 cala ??). Końcówka z okrągłą uszczelką ma średnicę 12mm (1/2 cala ??).
Czy ktoś wie gdzie można dostać dysze na taki gwint. Czy to jakiś standard i ma swoją nazwę?

Nie umiem znaleść instrukcji do tej myjki ani podobnych z tej serii tego producenta.
Pierwszy raz mam do czynienia od strony technicznej z myjką ciśnieniową czy w ogóle urządzeniami wytwarzającymi ciśnienie, więc technicznie jestem w plecy. W razie czego będę musiał podszkolić się. :-)

Proszę o jakiekolwiek wskazówki
Pozdrawiam,
Stachu99
cin160
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 maja 2019, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Myjka ciśnieniowa nutool NPW140 - szukam instrukcji i dyszy

Post »

stachu99 pisze: Pierwszy raz mam do czynienia od strony technicznej z myjką ciśnieniową czy w ogóle urządzeniami wytwarzającymi ciśnienie, więc technicznie jestem w plecy. W razie czego będę musiał podszkolić się. :-)

Proszę o jakiekolwiek wskazówki
Ja bym zaczął rozwiązywać problem od sprawdzenia ciśnienia wody która zasila tą myjkę (czy np. podłączony do niej wąż nadąża podawać wodę do myjki; czy na łączeniach nie cieknie woda).

Natomiast co do strumienia wody to regulujesz go poprzez przekręcanie końcówki na końcu dyszy.
Luck
100p
100p
Posty: 179
Od: 18 sty 2020, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Myjka ciśnieniowa nutool NPW140 - szukam instrukcji i dyszy

Post »

cin160 pisze:
Ja bym zaczął rozwiązywać problem od sprawdzenia ciśnienia wody która zasila tą myjkę (czy np. podłączony do niej wąż nadąża podawać wodę do myjki; czy na łączeniach nie cieknie woda).
cin160 dobrze mówi - sprawdź wąż doprowadzający wodę. Zwróć uwagę czy podczas pracy nie robi się wklęsły. Chociaż taka myjka ma mały przepływ wody i ciśnienie na dopływie nie musi być wysokie.

Następnie sprawdziłbym filtr na dopływie, może być po prostu zatkany i mieć ograniczony przepływ.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Podobnie może się zachować myjka jak będzie zapowietrzony wąż zasilający. Wówczas wyłączyć prąd i nadusić zawór w rączce, aby woda popłynęła niskim ciśnieniem i wyrzuciła powietrze. Jeśli nie będzie innej usterki, to po takim zabiegu powinna prawidłowo pracować.
keey
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 19 paź 2015, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Fiskars UP53 wymiana sznurka

Post »

Dzień dobry, podczas cięcia gałęzi zerwałem sznurek od ostrza sekatora. Czy ktoś z Was wie jak go wymienić? Szczególnie interesuje mnie jak nawinąć go na rolkę przenoszącą siłę cięcia.
echo2000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 kwie 2020, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Sterownik Hunter xcore 6 kanałowy

Post »

Mam taki problem, mój sterownik po uruchomieniu po sezonie zimowym nie widzi sekcji 3 do 6. Cała instalacja działa poprawnie. Po zamianie kanałów cały czas sterownik widzi tylko kanał pierwszy i drugi tak jakby się rozpropagował.
Czy można go jakoś trwale zresetować?
Czy to możliwe żeby sterownik się przełączył w tryb dwu kanałowy?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Są rożne rodzaje sterowników i mogą się różnić ich zaprogramowywaniem. Być może, że dana sekcja została wyłączona, albo zmieniony kanał zaprogramowania, bo można w niektórych zaprogramować różne sekcje na danym kanale, bądź je wyłączając. Pewnie przez pomyłkę je przestawiłeś. Powinna być też opcja, żeby ręcznie włączyć wszystkie sekcje po kolei, w ten sposób można sprawdzić i podlać wszystkie sekcje.
wachcio
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 4 maja 2014, o 00:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Zacinające się spryskiwacze Hunter PGP

Post »

Witam

W 2015 firma zainstalowała w moim ogrodzie system nawadniania Hunter. Przez pierwsze lata korzystałem z wody miejskiej. Od 2018 korzystam ze studni głębinowej która ma bardzo dużą zawartość żelaza i manganu. Prawdopodobnie to jest powodem zacinających (strumień wody staje w jednym miejscu) się zraszaczy z serii PGP.
Czy jest jakiś sposób na naprawienie ich?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”