POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
sonboten47
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 30 wrz 2015, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

@ ekopom
Tzn. radzisz obniżyć kierownicę?
Przeszło mi na myśl, że grzęźnięcie glebogryzarki może być spowodowane zużyciem zespołów roboczych (noży) - maszyna już 5 lat dość intensywnie pracuje (pod 100 motogodzin rocznie).
Bandana86
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 kwie 2022, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Miechowa, małopolskie

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Odkopuję, bo może komuś się przyda. Mam glebogryzarkę Pubert Vario na silniku Hondy. U mnie grzęźniecie bylo często spowodowane samą strukturą gleby. Wiele razy uprawiając głęboko glebę trochę pylistą, trochę gliniastą zrobiłam z niej miałki pył w którym grzęzła nie tylko glebogryzarka ale i ja. Rozwiązanie dosć proste, ale męczące - niższy bieg, wolne obroty, ostroga tą podgiętą częścią w dół, kierownica nisko żeby móc ostrogę prawie całkiem wyjąć z gleby w razie zagrzebania. No, i jeździć niezbyt czesto, na drobne chwasty raczej opielacz, żeby struktury gleby jeszcze bardziej nie zniszczyć.

Inne problemy, przy okazji:
-noże się 'zatrzymują' w ziemi, chociaż nie jest bardzo twardo: prawdopodobnie pasek się zużył, jest już za luźny i się ślizga. Koniecznie spisać numer paska przed zakupem, często podanie modelu glebogryzarki nie wystarcza. Wersja ekstremalna tego problemu: ostrza nie kręcą sie wcale po wcisnieciu dzwigni: pasek się zerwał. względnie, jeśli mamy pecha, poszła linka którą regulujemy napięcie paska
-szarpak nie 'łapie', sznurek nie zwija sie cały: odkrecic szarpak, wyczyscic z ziemi, spryskac smarem w sprayu zapadki
- (dla zapominalskich) glebogryzarka zaczyna się nagle dławić i nagle gaśnie po ok minucie od bezproblemowego odpalenia: nie otwarłeś wajhy zamykającej dopływ benzyny
Baśka
aneroid
50p
50p
Posty: 51
Od: 13 kwie 2014, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Prośba o pomoc ze zraszaczem wachadłowym Gardeny

Post »

Ostatnio zaczęły pojawiać się przecieki na gumowych dyszach wspomnianego zraszacza wahadłowego.
Ma 18 dysz gumowych które są na pasku. Na pasku był prawdopodobnie jakiś klej - uszczelniacz który przyklejony był do plastikowej obudowy.
Szukam jakiegoś kleju który spełnił by wspomniane właściwości.
Może ktoś z kolegów naprawiał już coś takiego i może podzielić się wiedzą za co z góry bardzo dziękuję.
Trochę szkoda było by unicestwić w/w zraszacz.
Taki sam mam jak na tej aukcji..
Link do portalu usunięty/Karo
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Chciałabym zacząć przygodę z narzędziami akumulatorowymi do ogrodu. Zależy mi na trwałości i możliwie małej awaryjności, ale i rozsądnej cenie. Nie wiem na jaką firmę się zdecydować. Wydawało mi się, że Bosch byłby dobrym wyborem, ale gdy poczytałam, że legendarna jakość tej firmy to już przeszła historia i obecnie jest to bardzo awaryjny sprzęt, to zwątpiłam.
Proszę osoby, które faktycznie używają przynajmniej od jakiegoś czasu akumulatorowych narzędzi w ogrodzie o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. W sieci najczęściej są opinie osób, które dopiero co kupiły narzędzie i piszą o swoich pierwszych wrażeniach, a to przecież tak naprawdę nic nie mówi o trwałości i niezawodności.
Pozdrawiam. Jola.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”