Narzędzia ogrodnicze. Jakie? Konserwacja.Przechowywanie.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Hmm fispo to chyba linia produktów fiskarsa, mam takie widły - gable tej marki, pracują ciężko już kilka ładnych lat u mnie w gospodarstwie i są nadal jak nowe, polecam :)
Pozdrawiam, Maciek.
cx

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Witam.

Większość firm o wyrobionej marce po jakimś czasie wypuszcza na rynek produkty pod inną marką.Tańsze czasem o bardziej "siermiężnym "wyglądzie,czasem ciut słabiej wykończone.Ale,najważniejsze parametry często są te same a zatem...skoro nie ma różnicy to po co przepłacać....Uwaga ta szczególnie dotyczy narzędzi prostych ,a także maszyn-eksploatowanych amatorsko.
Np Husqvarna to Partner -maszyny i Shark(tej nazwy nie jestem w 100% pewien,ale może być inna,narzędzie ma zieloną dość tandetną obudowę ale silnik markowy i gwarancję oraz serwis H.)-pilarki.Podobnie prawdopodobnie z Fispo.
Nawet takie giganty jak 3M mają nie markowe linie swych produktów.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Tylko właśnie zastanawia mnie fakt, że na stronie fiskarsa o fispo nie ma najmniejszej wzmianki.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

a co sądzicie forumowicze o narzędziach firmy greenmill?
DarekR
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 mar 2009, o 20:17
Lokalizacja: Małopolska

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Witam. Posiadam łopatę firmy fiskars i uważam że to był dobry zakup. Mam także widły firmowane nazwą fispo i nie jestem z nich zadowolony ponieważ zęby się powyginały przy próbie wykopania chrzanu choć może trafiłem na felerny egzemplarz. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

...a co sądzicie o narzędziach (widłach, szpadlach, siekierach)firmy Romanik, wyglądają solidnie, są nieco tańsze od Fiskarsa, ale nie za tanie. Jest to z tego co przeczytałam polska firma, ktoś używał :?: :?:
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
akilegna
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 230
Od: 3 maja 2007, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Zielonej Góry
Kontakt:

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Witaj,

Firma Romanik ma kilka linii produktowych.

Pro Agro czy jakoś tak są to narzędzia warte polecenia. Pozostałe linie produktów pozostawiają wiele do życzenia.
To jest moje subiektywne zdanie.
Poczekaj na opinie innych.

Angelika
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

ok, dziękuję Angelika :D
pozdrawiam Ewa
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

A co powiecie na złączki i akcesoria do węzy? która firmę polecacie z wysokiej półki i trochę niższych?:)
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

wolodi pisze:A co powiecie na złączki i akcesoria do węzy? która firmę polecacie z wysokiej półki i trochę niższych?:)
Ja akurat używam Gardeny i nie narzekam, ale nie o reklamowaniu tej firmy chciałem. Po testach wielu produktów doszedłem do przekonania, że na cokolwiek się zdecydujesz to warto trzymać się jednej marki. Niby standardy są wspólne, ale jak kupowałem np złączkę Wolfa i łączyłem ją z Gardeną to zawsze były jakieś przecieki.
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Co do fispo to mam odpowiedź. Fispo nazywane były produkty fiskarsa z drewnianymi stylami/trzonkami.
Teraz jednak jest to także marka fiskars i fispo już nie eystępuje
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Dobrze, to ja Was jeszcze pomęczę :P Czy ktoś używał narzędzi firmy Kard?
Ostatnio niestety lekko przejechałam się na Fiskarsie kupując sekator (około rok temu) kowadełkowy Fiskarsa, jednocześnie kupiłam drugi sekator firmy jakiejś nieznanej (Altuna, czy coś w tym stylu) i moje doświadczenia są takie: po roku użytkowania, Fiskars jest w stanie uciąć tylko cieniutkie gałązki (nie po to kupowałam dwuręczny kowadełkowy :evil: ;:223 :evil: ), natomiast ten drugi, po którym nie spodziewałam się rewelacji, tnie nadal całkiem nieźle :shock: -być może to moja wina :roll: bo nie kupiłam najdroższego sprzętu (Fiskarsa) tylko taki za sto parę złotych, ale ten drugi był o połowę tańszy!!! Teraz zastanawiam się nad kupnem jakiegoś nowego szpadla, siekiery i mimo pochlebnych opinii, zastanawiam się czy wybrać Fiskarsa, czy lepiej inną firmę :roll:
A tak a propos - czy sami ostrzycie sekatory, jeśli tak, to czym, jak?
pozdrawiam Ewa
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Ewa to co powiesz na to,że ja mam sekator(5 rok) taki za 35 zł :;230 i tnie bardzo dobrze.
Szpadel Fiskarsa(ale to prawda różnie z tym sprzętem bywa) a siekierę to mam zwykłą na drewnianym trzonku-jakieś dobre mi się trafiają.Za normalne pieniądze. Biorę u siebie w metalowcu mają tego samego producenta od lat.
Często odnoszę wrażenie że firmy produkujące kiedyś bardzo dobre produkty w obecnych czasach coraz częsciej ...................... :( .
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”