Narzędzia ogrodnicze. Jakie? Konserwacja.Przechowywanie.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Mam szpadle i łopaty Romanika. Tylko że wszystkie z metalowymi częściami (rączki też) i są bardzo dobre, od 4 lat nic się nie wygięło i nie uszkodziło. Z plastikiem jak to plastikiem, na gleby lekkie
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź Piotrek ;:136
Awatar użytkownika
Wasio
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 maja 2014, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Narzędzia ogrodnicze

Post »

Ciężki wybór z tymi narzędziami. Ja do tej pory korzystałem nie ze swoich narzędzi Fiskarsa i jestem z nich bardzo zadowolony - lekkie, a zarazem bardzo solidne. Przeglądam różne strony i 90% pada marka Fiskars. Potem chyba Gardena, Covala i Fispo (to chyba gosza wersja Fiskarsa?). Co sądzicie o tych firmach?
W tym roku planuję zacząć kompletować własne narzędzia i mimo jednak wysokiej ceny, skłaniam się właśnie ku Fiskarsowi. Zwłaszcza jeśli chodzi o szpadle, siekiery i sekatory. Grabie, gracki, widły wydaje mi się, że nie muszą być z tej firmy - co o tym sądzicie? I czy ogólnie wyznajecie zasadę jak kupować to jedną markę?
Rafal111
200p
200p
Posty: 395
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Narzędzia ogrodnicze przechowywanie

Post »

Nie wiem co lepsze bo w piwnicy wilgoć ale nie ma mrozu.
Gdzie zostawić widły, grabki, opryskiwacze itp.
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1051
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Narzędzia ogrodnicze w piwnicy czy zostawić w domku w ogrodzie

Post »

Proste narzędzia oczyść i mogą być wszędzie. Mróz im nic nie zrobi. Natomiast opryskiwacz to plastik i mrozu nie lubi. Zabierz do domu i wrzuć na szafę.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Narzędzia ogrodnicze w piwnicy czy zostawić w domku w ogrodzie

Post »

A co grozi plastikom na mrozie, jeśli się ich nie tyka i są suche (by zawarta wilgoć nie rozszczelniła podczas zamarzania tłoczków itp elementów).
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia ogrodnicze w piwnicy czy zostawić w domku w ogrodzie

Post »

Wszystkie oprykiwacze schowałam do piwnicy, tworzywo raczej nieprzystosowane do niskich temperatur a narzędzia umyte wiszą na specjalnych uchwytach w szopce. Miałam je jeszcze przetrzeć przepalonym olejem,ale już mi się nie chce paprać, zimno mi. Szopka zamknięta na zimę- koniec sezonu ! :D
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
nicol_sw
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 6 lut 2015, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uchwyty na narzędzia ogrodnicze,przechowywanie

Post »

Prawdę powiedziawszy najlepiej sprawdzają się rzeczy proste; Ja do pewnego rodzaju uświadomienia doszedłem w hurtowni eArmet na Reglowej. Kilka większych gwoździ, wkrętów, prętów, kątowników, czy łączników to są rzeczy które można zastosować na wiele sposobów. Dodaj do tego kilka listewek, desek, ponawiercanych otwornicami klocków i jak znalazł mocowania do narzędzi. Poza tym, do niektórych mniejszych narzędzi dobrze sprawdzają sie różne haczyki łazienkowe czy kuchenne. Polecam wszelkie markety sieciowe - to skarbnice pomysłów (często jeszcze nieodkrytych).
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1051
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Uchwyty na narzędzia ogrodnicze,przechowywanie

Post »

Listwa ze 25*40 przykręcona do ściany, a w nią wkręcone haki. Możesz sobie je rozstawić, tak żeby pasowały do wszystkiego. W małe narzędzia powkręcać wkręty oczkowe (w rączki oczywiście ) i też można zawiesić. Szybko, skutecznie, zdrowo. ;:333
sebi_milena
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uchwyty na narzędzia ogrodnicze,przechowywanie

Post »

Przejdź się do marketów i sklepów narzędziowych, zwróć uwagę jak tam są narzędzia mocowane. Ja kupiłem kilka mniejszych i większych belek, listewek, kilka płyt wiórowych i elementy złączne; kupiłem wkręty, różnej wielkości gwoździe, wieszaki do belek, trochę śrub z nakrętkami. To wystarczyło by przy użyciu podręcznych narzędzi zrobić najróżniejsze mocowania do narzędzi. Umiejscowione są na pionowej płycie wiórowej która jest przymocowana w 4 punktach do ściany ale także pod sufitem; do tego potrzebowałem belki 10 x 10 cm które są zamontowane poprzez wieszaki belek do sufitu. W tych belkach są wycięte miejsca na trzonki np do grabi, szpadli, dziabek itp. Są też wkręcone takie haki metalowe by coś powiesić. Nic lepszego bym nie kupił. Tak wiec sugeruję podpatrzeć, zrobić sobie szkic, kupić co trzeba i wykonać takie mocowania do narzędzi samemu.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Narzędzia ogrodnicze Jakie?dyskusja...

Post »

Mam chyba ze 6 senatorów ostatni nowy fiskars, dno będę bo reklamować,bo kupiony na jesieni, ciekawe co powiedzą w sklepie? Teraz poszukam jakiegoś polskiego.Mam 2sekatory od 30lat, i te są nie do przebicia, nie wiem o co tu chodzi.
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 635
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Narzędzia ogrodnicze Jakie?dyskusja...

Post »

@Wasio
Fiskars jeszcze ujdzie, ale to po prostu solidne narzędzia, w których dużą uwagę skupiono na designie i promocji (markety), za co potem musisz zapłacić przy kasie. Gardena stosuje tą samą taktykę, ale narzędzia są gorsze. Szukając siekiery czy szpadla poszukaj sprzętu mniejszych firm jak Juco czy Kuźnia Sułkowice (w zasadzie to obie są z Sułkowic), Romanik itp. bardzo dobry sprzęt za pół ceny Fiskarsa (albo i mniej). Znajdziesz je w mniejszych sklepach.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Narzędzia ogrodnicze Jakie?dyskusja...

Post »

Nie zakładam nowego wątku, tu zapytam.

Mam takie coś, Obrazek nie bardzo nawet wiem skąd ?
Nożyk nie jest na jakiejś sprężynie, zupełnie luźno jest zamocowany na takiej zawleczce, czy gwoździku.
No i właśnie, no bo co można zrobić takim nożykiem, który tak lata Obrazek

Sam szpikulec, no to do sadzenia dobry, ale ten nożyk?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”