Narzędzia ogrodnicze. Jakie? Konserwacja.Przechowywanie.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
tomek911
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 wrz 2013, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Ja ze swojej strony mogę polecić markę Fiskars. 3 lata temu kupiłem szpadel tej firmy i przekopałem nim już kilka razy całą działkę (działka ok 400m2) i nie widać żadnego zużycia- ostry jak brzytwa a kopanie nim to sama przyjemność :) Posiadam też sekatory i grabie do trawy i na ich jakość również nie mogę narzekać. Trzeba tylko pamiętać, że o narzędzia trzeba dbać i po użyciu dobrze je wyczyścić i przesmarować (sekatory) a na pewno posłużą na lata.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Ja mam od paru lat te same narzędzia ogrodnicze Proline, to jest łopatę, szpachelkę, szpadel i nawet niewielką siekierę. I jestem z nich zadowolony. Widziałem też w sklepie jakiś sekator wykonany z jednego kawałka stali w cenie nie tak dużej jak za markowe.
Tomekgr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 lis 2013, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Hosta pisze:NEO to nie odpowiednik TOPEXa a jedna z jego MAREK należących do jednej firmy - grupy TOPEX, podobnie jak GRAPHITE - marka znana między innymi z elektronarzędzi.
NEO to dobrej jakości narzędzia.
Hosta, masz zupełną rację. Obie marki (TOPEX i NEO) należą do Grupy Topex. Różnica jest taka, że TOPEX to solidne narzędzia dla majsterkowiczów - średnie obciążenia i intensywność, a NEO kierowana jest do bardziej zaawansowanych, profesjonalnych użytkowników.
niuniek_84 pisze:NEO, gdzie ich produkty są już bardzo fajne (raczej do warsztatu narzędzia).
Co do oferty, to faktycznie - marka NEO ma dużo profesjonalnych narzędzi warsztatowych. Jednak w asortymencie znajdziecie też bardzo mocne siekiery, piły czy szpadle. Wszystko z wysokiej jakości stali narzędziowej, także wytrzyma nawet ciężką pracę.

P.S. Dzięki za uznanie Panowie :)
Pozdrawiam
Tomek
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Różnica jest taka, że TOPEX to solidne narzędzia dla majsterkowiczów - średnie obciążenia i intensywność,
eeeee, TOPEX to narzędzia dla majsterkowiczów, ale na pewno nie solidne. Bo nigdzie nie trafiłem na jeszcze słabsze narzędzia.
kwestia odbioru NEO -tu się zgadzam.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Topex jest produktem dostępnym szeroko w marketach, czyli w pewnym sensie jest dla tych, którzy okazyjnie coś tam robią. Spodziewam się natomiast, że kalkulując koszty do korzyści lepiej jest kupić coś lepszego, nawet z perspektywy tego okazyjnego ogrodnika, bo z marketowym produktem może popracujemy z 5 lat, natomiast z porządnym np 15 lat. Trzy razy dłuższa trwałość, a wydatek może ze 2 x większy. Ja swoje zabawki trzymam już 9 rok, a ogródek pielęgnuję wystarczająco często, by marketówki żegnać już kilka razy.
przemek321
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 2 mar 2014, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Dzisiaj troszkę więcej się pobawiłem nowym szpadelkiem i w sumie zdziwiłem się że wytrzymał bo troszkę gliny miałem do skopania a ważę też nie mało. nie byłem przekonany co do wytrzymałości ale ku mojemu zdziwieniu bez problemu dał rade i nienaruszony. (gdzie już nie jeden szpadel popsułem a to raczka a to trzonek albo sam szpadel wygięty).Od dziś tylko ta firmę biorę.
niuniek_84
50p
50p
Posty: 89
Od: 2 mar 2014, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

przemek321 pisze:Od dziś tylko ta firmę biorę.
Dobrze upodobać sobie firmę i kompletować zabawki ... przynajmniej ja tak lubię.
Oczywiście trzeba bacznie przyglądać się co inni używają, bo w końcu narzędzia bardzo ułatwiają nam życie :)
Tomekgr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 lis 2013, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

donald333 pisze:...lepiej jest kupić coś lepszego, nawet z perspektywy tego okazyjnego ogrodnika, bo z marketowym produktem może popracujemy z 5 lat, natomiast z porządnym np 15 lat. Trzy razy dłuższa trwałość, a wydatek może ze 2 x większy. Ja swoje zabawki trzymam już 9 rok, a ogródek pielęgnuję wystarczająco często, by marketówki żegnać już kilka razy.
Zgadzam się, że lepiej kupować narzędzia jak najwyższej jakości. Jeśli lubisz spędzać długie godziny w ogrodzie, czy warsztacie i nie boisz się trudnych zadań to zdecydowanie bardziej rozsądnym jest wyposażenie się w narzędzia profesjonalne. Czasem jednak nie jest to konieczne i nie warto płacić więcej. Jeśli np. szpadel będzie używany 2 razy w roku, to nie trzeba inwestować w niego dużych pieniędzy. Grunt do dostosować narzędzia do intensywności pracy.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Całą zimę szukałam w sklepach czegoś do powieszenia narzędzi na ścianie, co by uporządkować choć trochę składzik i nie potykać się a to o motyczkę a to o grabki. Czy ktokolowiek widział w sklepie coś takiego?
Obrazek

Ooo, przekręciło się, nie umiem naprostować, tak to jest jak robię telefonem fotki.
Pozdrawiam! Gienia.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Za tą cenę polecam kupić łatę 2m i powkręcać kilkanaście wkrętrów. Tak czy siak musisz kupić kilka sztuk tych zawieszek i wyjdzie Cię o wiele drożej
wczorajszy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 2 mar 2014, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bilcza/Kielce

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Kupując "tanie narzędzia" trzeba liczyć się z tym że trzeba je po jakimś czasie wymienić. Na własnej skórze przekonałem się .
Teraz tylko Fiskars :D
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Dzięki Hosta, niestety w pobliżu Liroy-a nie ma a w miejscowych marketach i ogrodniczych niczego takiego nie ma. Najśmieszniejsze jest to, że te wieszaki na fotce sama, osobiście parę lat temu z zzagranicy przytargałam , ponieważ na działce jeszcze wtedy nie było domku z prawdziwego zdarzenia, podarowałam je znajomym. Teraz sobie w brodę pluję. Nie odbiorę im przecież. ;:223
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”